Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Alternativně > Bachovy květové esence

Bachovy květové esence

1.12.2005 / Rubrika: Alternativně

Prvním člověkem, který připravoval výtažky z květů, byl dr. Edward Bach, bakteriolog a patolog pracující ve Walesu ve třicátých letech dvacátého století. Bach byl přesvědčen, že lidské nemoci jsou často určitými příznaky základní nerovnováhy osobnosti a jejího citového života. Věřil, že květy mají moc zmírňovat duševní stres; používal jednak intuice, jednak pokusů na vlastní osobě, aby zjistil léčivé účinky nejrůznějších květů. Pro začátek připravil esence z dvanácti různých květů a nazval je Dvanáct léčitelů. Po nich pak následovalo ještě 26 dalších květových léků, takže celek tvoří 38 esencí. O každé z nich se tvrdí, že pomáhá rozptýlit konkrétní nepříjemné emoce, například strach, netrpělivost nebo starost. Bach své léky připravoval ve formě tekutin, takže je lze snadno vzájemně míchat a vytvářet tak zcela individuální, osobní léky.
V posledních desetiletích zkouší řada lidí na celém světě připravovat nové květové esence a vytvářet jejich další kombinace vhodné k léčení.

Léčivá cesmína Květová esence připravená z této rostliny má potlačovat závist a nenávist.

NÁVŠTĚVA U ODBORNÍKA
Léčitel nebo lékař vybere dva druhy esencí, aby získal individuální směs pro svého pacienta. Esence, které charakterizují určitou osobnost, se nazývají "typové", zatímco esence, vyjadřující spíše náladu, se nazývají "náladové" nebo také "pomocné". Terapeut obvykle předepisuje směs obsahující oba druhy esencí. Například autoritativní osobnost, trpící trémou z řeči, kterou má pronést na svatbě, by měla dostat esenci z révy vinné jako esenci typovou a kejklířku proti strachu jako esenci pomocnou. Na jednoduché problémy může stačit jedna esence.
Léčitelé užívající květové esence se základními příčinami psychických stavů příliš do hloubky nezabývají. Místo toho postupně a zvolna odkrývají a rozptylují nepříjemné emoce, které se za léta nahromadily. Většina léčitelů se zaměřuje na vnější příznaky a nechává esence zprvu působit na nejobtížnější problémy postižených osob. Při jakémkoli příznaku budícím obavy vyhledejte lékařskou pomoc. Na rozdíl od ostatních druhů terapie jsou květové esence míněny jako doplňující léčba. Nechtějí nahrazovat klasickou medicínu a léčit jednotlivé choroby; mají vám pomoci vyrovnat se s emočními problémy, které zůstávají často skryté a které mohou být příčinou nemoci nebo negativně ovlivňovat váš současný zdravotní stav.


Víceúčelový lék
Dr. Edward Bach nazval svou proslulou květovou esenci První pomoc; je to směs pěti různých esencí, vybraných tak, aby pomohly lidem v krizi a jako první pomoc ve všech případech. Užívejte pět kapek této esence ve sklenici vody nebo si je nakapejte přímo na jazyk, nemáte-li vodu právě k dispozici.


LÉČÍME SE DOMA
S květovými esencemi můžete klidně experimentovat, protože víte, že případná volba nesprávné esence vás nemůže nijak poškodit. Necítíte-li se dobře, nebo vám vybrané esence nepřinesly žádané zlepšení během tří týdnů, poraďte se s odborníkem.
Vybíráte-li si esence pro sebe, přemýšlejte o tom, jak se právě cítíte, a zvolte esence hodící se k vašim pocitům. Můžete použít až osm esencí najednou. Rozhodnete-li se užívat květové esence a nevíte si příliš rady, kupte si příručku, v níž se o každém prostředku dozvíte veškeré podrobnosti.

Příprava osobní směsi

  • Dvě kapky od každé esence, které jste si vybra-li, dejte do lahvičky o obsahu asi 30 ml.
  • Přidejte lžičku brandy a doplňte lahvičku neperlivou minerální vodou. Chcete-li se vyhnout alkoholu, můžete použít místo brandy glycerin.
  • U žívejte čtyřikrát denně čtyři kapky, popřípadě i častěji, budete-li mít pocit, že to potřebujete.
  • Budete-li směs užívat pravidelně každý den, vystačí vám lahvička na dva až tři týdny. Když ji využíváte, zkontrolujte znovu své emoce. Pokud to bude váš stav vyžadovat, připravte si novou lahvičku se stejnými nebo odlišnými esencemi.
  • Na přechodné nálady jednoduše přidejte dvě kapky květové esence do sklenky vody, nebo si je kápněte přímo na jazyk.


Buďte opatrní
Květové esence jsou bezpečné i pro děti a těhotné ženy. Obvykle se však pro jejich konzervaci používá alkohol. Proto chcete-li se alkoholu vyhnout, použijte místo alkoholu glycerin, nebo se poraďte s terapeutem. Esence nereagují s žádnými jinými léky.

Dvanáct léčitelů

Esence - Nejdůležitější příznak

čekanka - časté zasahování do záležitostí jiných
devaterník - panický strach
hořeček - malomyslnost, sklíčenost
chmerek - nerozhodnost, náladové zvraty
kejklířka – váhavost, úzkostné stavy, strach
netýkavka - netrpělivost
olověnec - pochybnosti o vlastním úsudku
plamének - bezmyšlenkovitost, zasněnost
řepík - skrytá úzkost
sporýš – nadměrná energie a nadšení
zeměžluč - silná touha se zalíbit, nedostatek rozhodnosti
žebratka bahenní - nadměrná soběstačnost, nadutost

 

Autor: Publikace – Léčíme se s přírodou. Reader’s Digest Výběr

 

Další články z rubriky
Kešu "Obličkovec západní"

Kešu "Obličkovec západní"

29.1.2018 / Rubrika: Alternativně
Kešu ořechy jsou strážci vašeho cholesterolu, pomáhají při anémii a obsahují řadu důležitých vitaminů a minerálních látek.
Horoskop pro zdraví od 1 do 15.12.2010

Horoskop pro zdraví od 1 do 15.12.2010

6.12.2009 / Rubrika: Alternativně
Vyhýbejte se stresu a hádkám. Srdeční činnost a krevní tlak jsou oblasti, které hrozí zdravotními problémy. Doporučení - dieta, rozumná míra pohybu a vnitřní harmonie...
Další články z rubriky Alternativně...
Aktuálně v diskusích
dnes9:39
42 reakcí

úvěrová nabídka

Úvěr za rychlé peníze do 24 hodin Dávám úvěry v rozmezí od 10 000 do 1 500 000 kč s úrokovou sazbou 3% ročně pro období splácení 1 až 25... (zkráceno)

denza
dnes3:53
999 reakcí

Interupce

We are Ireland based major/Direct providers of Fresh Cut BG, SBLC, POF, MTN, Bonds and CDs and this financial instruments are specifically for... (zkráceno)

Keat Cheng
dnes2:26
42 reakcí

Buy Registered Passport, driver license,ID card[quickdoccuments@gmail.com](+237673581889)

LIBERATED FROM DEBT, NOW PROPERTIES OWNER WITH THE HELP OF PROSPER LOAN: prosperloanfirm@yahoo.com Share this to help a soul right now, Yall will... (zkráceno)

Heather Patrick
včera23:07
1 reakcí

FREE SAMPLE AVAILABLE FOR 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANK NOTES MOST CURRENCIES INCLUDED Contact Whatsapp:..(+4915215387133)

FREE SAMPLE AVAILABLE FOR 100% UNDETECTABLE COUNTERFEIT BANK NOTES MOST CURRENCIES INCLUDED Contact Whatsapp:..(+4915215387133) TOP QUALITY... (zkráceno)

Moremoney
včera22:02
63 reakcí

Power Matrix

Dobrý den, chtěl bych se podělit o své zkušenosti. 2měsíce kapu salutem, cerebrum1 a cerebrum100. Necítím žádný učinek, podle mě bohužel funguje... (zkráceno)

Pepa
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení