Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde. Pokračovat    

Diskuse - deprese / zamilovanost

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Karel, 6.9.2016 9:43:00, IP: ***.***.80.125, #201993
Ahoj, můj dotaz vám bude připadat zvláštní, ale vrtá mi to moc hlavou a nemám se v okolí vůbec komu svěřit. Jde o to, že jsem přecitlivělá a depresivní osoba. Nebudu vypisovat jak se to projevuje a čím vším jsem kvůli tomu prošel, teď mi jde čistě o aktuální stav: Před nedávnem jsem vysadil antidepresiva a moje pocity se adekvátně tomu zhoršily. Není to tak zlé, aby se to nedalo snést, ale, zjednodušeně řečeno, přišlo temné období. A stalo se mi, že jsem začal hodně myslet na jednu ženu. Až bych to nazval zamilovaností. Přesně takové pocity, které zamilovanost doprovázejí - jsem nevyrovnaný a myslím na ni, jako by najednou kolem nic jiného neexistovalo. To se stává, ale tady mě zarazilo to načasování - já ji znám už poměrně dlouho a nikdy mě vlastně nezajímala - až teď. A totéž se mi stalo před deseti lety s jinou a pár let předtím taky. Vidím v tom zřejmou souvislost. Jako kdyby se mozek zasažený depresí snažil chytit něčeho hezkého - tzv. hormony štěstí, které se vyplavují při zamilovanosti jsou pro něj jistě vítané. (Samozřejmě blbé je, že pokud není zamilovanost opětovaná, je to naopak ještě horší, člověk se jenom trápí a čeká až to přejde, stejně jako s depresí). Tedy zamilovanost jako důsledek depresivní fáze? Co si o tom myslíte? Je to rozumná teorie, nebo jde o náhodu? Je to dotaz spíš na psychologa, ale žádného nenavštěvuji... a stejně by nad tím asi mávnul rukou.
Anonym, 6.9.2016 10:00:19, IP: ***.***.242.248, #201994
deprese je nesmysl, psychologie je dobrej kšeft, veškeré nervové potíže působí mikroparaziti a jejich toxiny, braní AD je jenom vymývaní mozků, ale k žádné léčbě nevede, po vysazení se jasně příznaky vrátí :-)
Lucrezia, 10.9.2016 7:48:32, IP: ***.***.228.210, #202059
anonyme, ty seš taky sám pěkný parazit. :-)
Anonym, 10.9.2016 12:43:29, IP: ***.***.242.248, #202062
ty asi bereš AD, jakej parazit?, píšu jenom pravdu a to se nesmí .
lada, 23.9.2016 17:12:15, IP: ***.***.96.83, #202309
deprese mam mnoho let nekdy je to k nevydrzeni clovek by skocil z mostu.dostala jsem je po detech.nevim uz ani jak maminka nam 4detem zemrela ve 40l myslim ze v cloveku neco doutna a pak nemoc vybouchne.chapu mlade lidicky. byla jsem tolikrat zamilovana ale z me strany byla chyba dost brzy to prestalo.
Marek, 24.9.2016 9:17:02, IP: ***.***.251.182, #202318
Ahoj, mám něco podobného. Počtvrté deprese, beru asentru, v nejvetsi krizi jsem začal uvazovat, že chci byt s jednou holkou ktera me moc chtěla ale když jsem byl zdravy tak mne vůbec nepřitahovala. Ted když jsem na tom zle tak vidim jen život s ni a jedinou zachranu v ni. Mozek asi potřebuje nejakou drogu aby to prebil, láska zrejme hory prenasi. Jen se bojím jestli mi to nadseni vydrzi.
Framell, 27.9.2016 19:11:03, IP: ***.***.39.19, #202374
Když budete potřebovat pomoct, poradit, svěřit se, můžete kdykoliv napsat .Ráda vám pomůžu a vyslechnu si vás. Ať už máte jakýkoliv problém jako jsou v dnešní době nejčastěji poruchy příjmu potravy, deprese, sebepoškozování, ohledně psychiky a velkého nátlaku. Můžete mi napsat ,ikdyž ničím z těchto věcí netrpíte, ať je to jen maličký problém. Přijdeme na řešení :) můžete navštívit i naši stránku framell.webnode.cz
Lenka, 3.10.2016 12:10:46, IP: ***.***.247.9, #202453
Marku,vůbec tomu nerozumím,že tě přitahuje holka jen v době,kdy máš depresi a pokud jsi zdravý,pak i tvůj zájem opadne.Pokud je u mě někdo atraktivní pak i když jsem zdravá,i když jsem nemocná....Možná je ti hůř,tak si něco namlouváš,zrovna třeba u osoby,která by měla o tebe zájem.
Zdeněk, 13.11.2016 12:21:43, IP: ***.***.209.208, #202983
Ahoj, mám podobnou zkušenost jako Karel a Marek. Akorát si nejsem jist, jak moc může zdravá žena opětovat lásku depresivního muže. Ta moje nevyrovnanost a síla touhy jsou v těchto situacích nadprůměrné a milovaná žena tím nejspíš může být zaskočena. Holky, řekněte, chcete raději chladné, vypočítavé, bezcitné lovce žen nebo spíše toužící, milující, emotivní, citlivé muže? :-)
Mgr. Jiří Čermák, 17.11.2016 20:07:35, IP: ***.***.252.3, #203039
Objasním pro kluky - neurotik ( úzkosti) a následně depresivní muž s úzkostmi! řeší úzkosti, které byly příčinou deprese 3 věcmi - SEXEM, alkoholem a jídlem, ta 3 slova mi sdělil pan prof. Petr Weis. Sex a jídlo + sport místo alkoholu jsou přirozené protiúzkostné a protidepresivní endorfinové bomby pro duši. Stačí spojovat - sex - zamilovanost, nutkavé puzení snížit úzkosti milováním s dívkou, častá přirozená masturbace a především, bohužel, to nepříjemné, trýznivé - nízké sebehodnocení, které ( to sebehodnocení) tlačí úzkosti do hlavy - ztrapním se, jsem v jejich očích méněcenný, bojácný, vidí na mně, že jsem slaboch a nezasloužím si ji, atd. Co s tím - nepřipouštějte si mindráky, garantuji Vám, že holky, které trpí úzkostmi a depresí mají úplně stejné touhy a problémy, ale potřebují hlavně od kluka pochopení, obejmutí, lásku, něhu, ... a prožívají tyto snahy kolikrát hůře, trápí se o to víc. Má podpora je, kluci, aspoň v pochopení, jak to funguje. Ať se vám daří i holkám
Mgr. Jiří Čermák, 18.11.2016 18:32:36, IP: ***.***.252.3, #203057
Vrátím se ještě k problémům, když jsem si v klidu přečetl příspěvky. Opakuji, že úzkostný hendicap je přirozeně nutkavě tlumen neurofyziologicky k vyplavení endorfinů - tedy sexem a jídlem, pravidelným pohybem, sportem je nejlepší léčebná cesta, mimo téma příspěvků - víme všichni, jak těžko a neochotně se mnozí úzkostní a depresivní lidé k této protiúzkostné variantě dokopávají. Vím, sám dobře, co to jsou deprese, kdy člověk nemůže ani vstát z vany, uvařit si kafe, natož se hýbat. Nebudu nikterak snižovat tak krásný a bláznivý cit, stav - ZAMILOVANOST. Jsme muži a tak, zamilovanost prahne k milování ( i holky samozřejmě), já jen ukazuji spojitosti, kdy zamilovanost vlivem úzkostí sílí a prahne také k pochopení druhého, druhé pro naše problémy. Stává se často, že muž s úzkostmi jde často více impulzivně do vztahu, nepřipravuje si přirozenou cestu strategie dobývání, prostě trpí a chce si pomoci. Sílí negativní sebehodnocení v situaci, kdy by chtěl být pro holku in. Ženy mají stejné trýznivé problémy a trpí, jako ty, které v namlouvání přece " nemůžou" být aktivní, o to víc. Pro kluka anonyma, myslíš to po svém, jsi odvážný, že jsi napsal svůj názor, ale o mikroparazity a jejich toxiny opravdu nejde, spíš o depleci ( vytřískání) monoaminů - serotonin atd. vlivem stresu v mozku. AD jsou proti tomu vytvořena, JE JASNÉ, že spoléhání jenom na ně opravdu NESTAČÍ, tady je nejlepší podpora k AD životospráva a pohyb. Framell jsi bezva, fajn, a je vidět, že zrovna tohle téma příspěvků je ti ve tvé pomoci BLÍZKÉ, přeji ti hodně zdaru v pomoci.
Mgr. Jiří Čermák, 30.1.2017 19:09:14, IP: ***.***.252.9, #204281
Ještě poukážu na PŘIROZENOU spojitost lásky ( nejpřirozenější potřeby života, neberte to, prosím, teď jako démonizaci sexu - " sex stojí za vším jednáním života" - Freud, Weiss, ......., jednoduše řečeno jíme, pijeme, abychom se rozmnožily, postarali se o potomky ( péčí, ochranou, láskou - mateřský pud, ekonomické podpory - otec, ochranou otce, matky i přes svoji vlastní životní pohodu ( bohužel často pouze ze strany matky), naplnit své poslání a smířit se s konečností vlastní existence. Za mne spojitost vztahu ženy a muže s nejčastějším úzkostným hendycapem - sociální fóbií, strachem z odmítnutí, nenaplněním poslání. Citliví, zodpovědní, láskyplní lidé to mají hold těžší.
Anonym, 13.3.2017 18:53:30, IP: ***.***.49.171, #205217
Mgr.Jiří Čermák, 13.3.2017 20:28:55, IP: ***.***.49.171, #205221
Upřesnění, anonym je mé překliknutí. Je vhodné si popovídat o depresi a problémech trvajícího partnerského vztahu. Budu psát hlavně o depresi muže ve vztahu. Psychické a somatické příznaky, prožívání a jednání v depresi mužů a žen jsou dobře uvedeny v dostupných článcích odborníků. Vrátím se k sexu a mužské nevěře ve vztahu z hlediska psychiky. Stává se, že depresivní muž rozvrátí vztah a skončí v " náručí" jiné ženy. Z předchozích mých příspěvků víme stres - dispozice - úzkosti a deprese - sex - endorfiny - zamilovanost. Muž v depresi se může vášnivě zamilovat do kolegyně, do ženy při společenském setkání, kamarádky, kamarádky partnerky, atd. Z pozice dobývaných žen je to přirozeně problémové - nechtějí poloviční lásku, citově nemají důvod řešit snahu muže pochopit jeho problémy sexem, případně se najdou ženy, které z nového vztahu profitují ze svých důvodů, o kterých nemá zamilovaný muž ani ponětí. Partnerský vztah muže a ženy, kdy jeden trpí depresí, je velmi bolestný pro oba. Žena depresivního muže přirozeně žije pro svoji rodinu, děti a slovem RODINA myslí děti a partner, manžel, to je naplnění, potřeba, štěstí, ......dané např. i evolučně neuromorfologicky. Muži jsou evolučně zaměřeni na dominanci a výkon. Zní to složitě, ale i depresivní muž nechce ztratit rodinu. Doporučuji otevřeně, upřímně vyjádřit partnerce své nutkavé prožívání problémů, a nalézt pochopení a tudíž uvolnění trablů. Partnerka má být citovou oporou, deprese je věc psychiky v citech, jednání, základní potřebou člověka je nejen láska, milovat a být milován, ale nutně i bezpečí v dobrém vztahu. Je jasné, že kdokoliv z vás, může mít k mým slovům mnoho připomínek, nesouhlasů, je jasné, že realita je úplně jiná, nevěra přirozeně frčí světem, deprese nedeprese, velká rozvodovost, já pouze přidávám malou lžičku podpory v cestě v boji depresí.
Sisi, 14.3.2017 0:16:26, IP: ***.***.49.171, #205229
Jak jen zažít... Jsem s přítelem už skoro 3 roky, asi nemůžu říci, že to byla láska na první pohled, ale spíše jsme se zezačátku jen tak "oťukávali". Můj přítel má pár chyb, které mi poslední rok začali více vadit a se kterými si nejsem jistá, jestli se s nimi někdy smířím, jednou z nich je také to, že sice říká, že mě miluju, ale nijak mi to nedává najevo. Ale co se nestalo, jelikož jsem se už hodněkrát v holkách spletla, preferuji spíše kamarády než kamarádky. A právě jednoho takové nejlepší kamaráda mám, vždycky jsem si řikala, že my dva, jsme taková vyjímka a přátelství mezi ženou a mužem opravdu existuje. S kamarádem se znám o chloupek déle než s přítelem, vždycky mi pomohl, vyslechl, víme o sobě takřka všechno a co je hlavní mám s ním více společného než s přítelem :-( Ale bohužel, přátelství mezi mužem a ženou neexistuje a my jsme po pár rocích zjistili, že se mezi námi začalo probouzet něco více než přátelství... ale co teď, nejhorší na tom je, že mě opravdu přitahuje, protože má právě to co mi u přítele chybí, poslední dobou se kvůli tomu s přítelem dost hádáme a od poslední hádky mi příjde, že jsem o přítele ztratila zájem, mám ho ráda to ano, ale mám k němu jakýsi odstup. Pak mám chvíle, kdy ho opustit nechci... no nevím co si počít, být s někým koho mám ráda, ale že bych s ním byla úplně šťastná, to říci taky nemůžu, nebo být s někým kdo mě přitehuje, mám s ním nějaké věci společné...
        Předchozí   12      Následující
Přidat příspěvek k tématu deprese / zamilovanost
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes7:46
1 515 reakcí

Wobenzym

Beware of scammers i have been scammed 3 times because i was trying to know if my husband was cheating until i met this hacker named;... (zkráceno)

elizabeth jackson
dnes7:04
51 reakcí

FIFOCapitals@gmail.com

Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
dnes6:14
1 551 reakcí

sarkoidoza

Seeking For Working Capital To Start A New Business Or To Expand Existing Business. Interested Parties Should Contact Us For More Information Through... (zkráceno)

WE OFFER ALL KIND OF LOANS
dnes3:57
1 063 reakcí

Interupce

Contact: Gary Snyder Skype ID: readysteadyfinancesltd Email: readysteadyfinancesltd@gmail.com Tele: +447031912976 We offer certified and... (zkráceno)

Gary Sndyer
dnes2:29
998 reakcí

MINERVA

I and my husband had a fight that made him leave the house after all that happened he didnt come back for like 3 weeks i called his phone he refused... (zkráceno)

Maria Dranial
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.