Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    

Diskuse - Neurocyrkulační astenie

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Adam, 20.8.2007 18:09:35, IP: ***.***.115.10, #13910
Dobrý den, tento text je vlastně otázka na jednu zmínku v tématu o depresích, ale přece jen jsem myslel, že by si NCA zasloužila vlastní diskusi...stejně jako ostatní, co na netu čtu, mám pravděpodobně i já problém s touto chorobou. Ale není to zatím úplně jisté, podstoupil jsem zatím všechna vyšetření a dopadly mi špatně zátěžové testy, kdy jsem se zadýchal příliš brzy a na jejich kole daleko nedoj, resp. jsem dojel pod dolní hranici toho, kolik bych měl na svůj věk (20let) ujet...Ale žádná porucha srdečního rytmu, ani organická porucha. Takže ačkoliv mě už 2 obvodní lékařky řekly, že to s největší pravděpodobností bude NCA, moje kardioložka mě chce poslat na EMK biopsii, z čehož mi je šíleně jen na to pomyslím...Proto bych se chtěl zeptat, jaké máte zkušenosti Vy? Příznaky mám jak tu většinou píšete stejné, jen mi je podezřelé, že při zátěži se mu udělá takové divné špatně, nemůžu to udýchat, srdce buší jakoby až moc (někdy to je vidět i přes tričko)...Byli jste na té biopsii také? Kolik kardiologů jste vyzkoušeli? Děkuji za rady a Vaše zkušenosti, Adam B...
Libor, 5.4.2012 23:08:31, IP: ***.***.164.125, #160855
No já jí mám a u mě se to projevuje poruchy srdečního rytmu,zvýšený tep,svíravý pocit na hrudi jakoby způsobený slabým zásahem el.proudu.Poprvé se to u mě projevilo ve 22 letech/byl jsem z toho vyděšenej /a manželka volala rychlou,myslel jsem,že mám infarkt.Doktor mi píchl diazepan,kterej mi vůbec nepomohl a zůstal jsem doma.Celou noc jsem nespal,když jsem zavřel oči tak jsem měl pocit,že se dusím.Ráno jsem šel k obvodnímu lékaři,že chci doporučení na plicní vyšetření.Na plicním byl zrovna přítomen lékař,který byl u nás den předtím s rychlou a ptal se,jak se mi po té injekci spalo.Já jsem mu odpověděl,že mi vůbec nepomohla a on mi řekl,že čekali,že ještě jednou zavolám a pak by mě odvezli do nemocnice.Nějak jsem to nepochopil,zřejmě svědomí nebo snad sázka,nevím.Každopádně jsem nějakou dobu bral léky na zklidnění a změnil jsem náročnou práci.Ve 22 letech jsem šéfoval několika lidem v jedné firmě vlastněné němci.Zkrátka jsem všechny starosti hodil za hlavu,začal se šetřit,více sportovat a radovat se z malých věcí.Dnes je mi 40 a nemůžu říct,že jsem se NA zbavil.Občas to na mě přijde,tak zkrátka přeřadím a myslím na pozitivní věci.Nevěřím,že se toho někdy zbavím,ale snažím se s tím pokud možno žít.Nedávno se k tomu přidaly vertiga/závratě/ a pocity nestability.Zašel jsem k lékaři,ten mě poslal n nerologii,ten zas na internu,pak různá vyšetření-ct,sono,emg,ekg,rtg,oční pozadí ,no a zjistili mi změny na bederní páteři,výrustek,schmorlovy uzly a otočenej obratel,kterej mi navíc utlačuje kořenovej nerv.Tak beru léky,čeká mě PRT a dost možná i operace.Možná by stálo zato,kdyby sis taky nechal zkontrolovat důklaně páteř CT,MR.Asi tak.Libor.
Přidat příspěvek k tématu Neurocyrkulační astenie
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes7:45
3 reakcí

Rychlá nabídka půjček.

Rychlá nabídka půjček. Potřebujete úvěr na zaplacení dluhů nebo spuštění nového podnikání? Kontaktujte nás nyní pro více informací:... (zkráceno)

donald jenkins
dnes7:10
1 362 reakcí

sarkoidoza

Rychlá nabídka půjček. Potřebujete úvěr na zaplacení dluhů nebo spuštění nového podnikání? Kontaktujte nás nyní pro více informací:... (zkráceno)

donald jenkins
dnes1:23
581 reakcí

MINERVA

if you Do you suspect that your partner might be cheating on you,Do you want to know the truth,Do you need evidence of him/her cheating , Do you... (zkráceno)

sra
včera21:28
63 reakcí

lactobacily s probiotiky

Já používám probiotica od pharma Agency. Pomáhají mi na zažívání. Používám je denně, protože jsem téměř denně v práci podd tlakem a ne zrovna vhodně... (zkráceno)

Karin H
včera21:25
114 reakcí

Ucpane dutiny???

Mě na hodně ucpaný nos pomáhá přírodní nosní sprej sinusitis a vždy mi uleví.

Sabina
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení