Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - psychoza u dítěte

Přeskočit na nejnovější příspěvek
mery, 18.01.2011 17:22:39, IP: ***.***.150.145, #123680
Mám 14 ti letou dceru. Poslední měsíc se u ní objevily příznaky, jako by nevěděla kde je, bludy, trhavé pohyby. Doktor nás poslal na EEG - negativní, pak nasadil lék ZYPREXA.
Chce nás poslat do nemocnice upravovat dávkování léku - konkrétně nemocnice Bohunice - psychiatrie.
Máte prosím někdo zkušenosti s tímto lékem, nebo s psychózami u takového dítěte, nebo s tou nemocnicí?
Moc o tom nevím a je mi z toho dost špatně.
Napište mi prosím zkušenosti, kdo je máte. Díky.
Markéta, 18.01.2011 17:48:59, IP: ***.***.119.107, #123688
POkud jí lek nevyhovuje, má vedlejší učinky, tak hi doktor MUSÍ vymenit........trvejte na tom.

Moje dcera ze všech léků snese jen asi dva, po ostatních má hrozné vedl.učinky.

Já bych jí dala do Motola, tam je naše nejlepší psych.klinika pro děti..........rozhodně trvejte na jiném léku, pokud má potíže.
Těch léku na psychozu je dost a dost.
Markéta, 19.01.2011 7:38:24, IP: ***.***.119.107, #123753
Ten lék zabírá dlouho oni dávají v nemocnici první pomoc, takový lék co zabírá rychle a přitom nějak nasadí i tyhle dlouhodobý .Zabírá několik měsíců.
V Motole jsou děti z celé republiky, je to tam lepší,ale zkuste jí nechat doma, zabere to, tohle první hnusný období musíte vydržet .
Moje dcera měla první potíže taky ve 14 letech , má také autismus a dnes s léky studuje vysokou školu strojní, má výborné známky.
Musí se to vydržet, tohle období, chce to super psychiatra.
mery, 19.01.2011 8:02:18, IP: ***.***.150.145, #123758
Děkuji. Vaše dcera má léky na autismus, nebo na psychozu?
U nás je to na tu psychozu.
Píšete, že léky zabírají dlouho - to znamená měsíc, nebo čtvrt roku? Nebo kolik asi? jen abych věděla, na co se připravit.

A myslíte, že by vymizela i ta ospalost?
Markéta, 19.01.2011 8:45:33, IP: ***.***.119.107, #123768
Ona má přesně to co vy, autismus s psychotickou dekompenzací............myslím že to trvá několik měsíců.........její potíže uplně vymizely za rok, měla k tomu i obsesi ........

Prostě v pubertě se to rozjíždí a musíte počkat až to zabere, všechno jde stranou, nesmíte jí cpát do školy a uspěchat to.
Já bych se obrátila na Apla.cz Brno , oni mívají svoje psychiatry, kterří ty děti znají, teda tady v Pze to tak je.
Tyhle nadané děti k tomu mají hodně často psychotické potíže, nízkofunkční autisty neznám.
mery, 19.01.2011 9:32:16, IP: ***.***.150.145, #123786
Děkuji.
Aplu Brno znám, tady to funguje jinak, Apla Brno je rodičovská organizace, jediná sociální sližba, co dělá, je asistence, kterou nepotřebujeme. A ještě tábory a kroužky - to taky nepotřebujeme, dcera jezdí na normální tábory a chodí do normálních kroužků.Jinak spíš informuje a odkazuje na lidi a organizace, co mohou pomoci. Informace o autismu tam získám, ale ne o psychoze.

U nás jde o to, že u dcery začaly stavy že nevěděla kde je a měla pocity, že ji někdo pronásleduje. Teď to vymizelo, ale dcera spí a spí.

Vaše dcera byla taky ospalá?
Co je to psychotická dekompenzace a obsese?
To neznám.
Markéta, 19.01.2011 9:51:11, IP: ***.***.119.107, #123790
Ten příspěvek mi poslala kočka, takže je takovej zmatenej......rozepsala jsem ho a on zůstal zakrytý.........a já ho napsala znova.........
Mery, 19.01.2011 9:56:47, IP: ***.***.150.145, #123792
Děkuji

Píšete, že se to u vás upravilo po roce-
To dcera celou dobu užívala léky a po nich spala?
Celý rok?

Markéta, 19.01.2011 10:01:59, IP: ***.***.119.107, #123797
Ne ona spala jen ty dva měsíce v nemocnici, nebo možná 6 týdnů,ale to vyšlo na prázdniny.
Ovšem i potom byla spavá, protože měla blbej lék, po kterým okamžitě usínala, jak ho večer vzala.........
Vaše dcera bude muset brát celý život udržovací dávku, jinak by se bludy vrátily..........
Ted je prvořadý aby jí zabraly léky, ne aby šla do školy ...........až jí zaberou bude vyhráno.
Jinak pokud má tyhle potíže, může mít idividuální studium .Je postižená a škola by jí měla vyjít vstříc.
Mery, 19.01.2011 10:06:26, IP: ***.***.150.145, #123799
Děkuji

To je běžné, že to nasazování léků v nemocnici trvá tak dlouho?
Já jsem myslela že třeba týden.
Mery, 19.01.2011 10:07:04, IP: ***.***.150.145, #123801
Děkuji

To je běžné, že to nasazování léků v nemocnici trvá tak dlouho?
Já jsem myslela že třeba týden.
Markéta, 19.01.2011 10:13:35, IP: ***.***.119.107, #123803
Ne, ten učinek toho léku trvá moc dlouho.......než zabere..........tak to prostě je.....a zároven pak funguje nějaký čas i když ho člověk vysadí .........než se znova objeví bludy...........
Pokud by ty léky někdy dlouhodobě vysadila, bude muset znova čekat několik měsíců.........
Mery, 19.01.2011 10:25:25, IP: ***.***.150.145, #123806
Děkuji.
věřím, že máte pravdu, ale docela mne to děsí.
To moc dlouho je kolik? Ty 2 měsíce?

Co s Vaší dcerou tak dlouhou dobu v té nemocnici dělali?
To ji dají lék a nechají ji tam pak celé dny trčet? Jen se jí zeptají co jí je? nebo dělají nějaké odběry? Třeba krev?
Jak zjišťují účinky?
Markéta, 19.01.2011 10:36:37, IP: ***.***.119.107, #123810
U tý psychozy to tak je vždycky, já sama mám psychozu a léky mi zabíraly moc dlouho. Ještě po 3 měsících jsem je vysadila, protože jsem neměla náhled a muselo se začit znova.

Já nevím jak to funguje u vás, ale jak zebere lék se přece zjistí snadno, jak ten člověk přestane mluvit z cesty ...........přestane mít příznaky.
V Motole jsou výborní, tam se jí věnoval psycholog, dělaly se různé testy, skupiny, jak to funguje jinde nevim.

Tahle situace se musí brát s pokorou .....a čekat až to zabere, pak to zase bude dobrý.
Mary, 19.01.2011 10:47:22, IP: ***.***.150.145, #123813
Pro mne je to nové, ale jí příznaky vymizely rychle.
Dostala Risperdal, příznaky ustoupily do týdne, ale spala, vysadila ho, protože si chtěla zlepšit známky před pololetím, zmizela ospalost, zlepšila si známky ale znovu přišly příznaky - dostala další lék, příznaky vymizely do týdne ale zase spí.

Toto mám vnímat jako že příznaky vymizely? Když už nemá ty špatné pocity, jen spí?
To by teď šlo třeba jen měnit léky a zkoušet co to s ní udělá?
        Předchozí   1234      Následující
Přidat příspěvek k tématu psychoza u dítěte
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.