AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Sex, antikoncepce, vztahy > Manželo dítě z předchozího vztahu

Diskuse - Manželo dítě z předchozího vztahu

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Radka, 6.2.2009 9:43:58, IP: ***.***.157.38, #71435
Nejdřív jsem vložila tento příspěvek do diskuze NESNAŠÍM JEHO DĚTI, jako reakci na Karol, ale zakládám i tady, třeba mi někdo poradí (nebo i vynadá :) )

DD, ráda bych sem vsunula i svůj příběh, i když tuším, že jej kvůli staré diskuzi už nikdo neobjeví a taky trošku hledám radu a Vaše názory. Zamilovala jsem se do ženatého muže, jeho manželství bylo prý už v rozpadcích, ale určitě jsem byla důvodem rozvodu hlavně já. Do ničeho jsem jej nikdy nenutila, akorát jsem se s ním neustále "rozcházela", protože jsem chtěla žít svůj život a né "jejich" život. Byla jsem odkázána jen na čas, který právě nebude chtít věnovat svému dítěti a manželce. No takhle se na to teď dívám. I přesto jsme nyní spolu a milujeme se, opravdu :). První můj problém je, že mu tu doby "milenky" neustále předhazuji.Žiju minulostí.. no teď si určitě někdo myslí: a co ona? Ano vím, taky trpěla, ale teď píši o sobě. A co potkalo ji, může klidně potkat i mě. Hned po té, co se odstěhoval, jsem začali spolu bydlet. Po dohodě k nám chodil jednou týdně a jednou za 14 dní jeho syn. Naivně jsem očekávala něco nemožného. Jenže manžel mi nikdy neřekl, jak ex vyvádí apod. Tak k nám chodil kluk, se kterým nebylo k vydržení. Měl hysterické záchvaty, nechtěl jíst mé jídlo, mluvil o smrti, že uteče, byl ve svých pěti letech drzý a slovně mě urážel (z jeho hlavy to samozřejmě nebylo). Co jsem taky čekala, že? I když jsem se snažila o nějakou komunikaci (hry apod), všechno marně. A tak jsem jednou přestala komunikovat úplně, byla jsem ráda, když manžel vzal dítě na celý den pryč, když víkend z nějakého důvodu odpadl, řekli jsme si ahoj, nejnutnější věci a to bylo vše - mluvím postupem času - let. Ale i tehdy jsme trávili společnou dovolenou a pořád to bylo tak jaksi OK z mojí strany. A manžel o ničem netušil. Ale pak nastal zlom, z kluka se stal normální kluk, který už má svůj rozum, exmanželka si také uklidnila a já jsem začala vyčítat manželovi, že kdyby tenkrát zasáhl-třeba ho tenkrát, když byl "naočkovaný" nevodil nebo mu dal jasně najevo, že tohle si dovolit nesmí, tak by to bylo jinak. Ale manžel mu jeho chování trpěl. Řekla jsem mu, co cítím a že jsem ráda, když si vezme kluka na výlet a jsou pryč. To víte, že ho to mrzelo a mrzí do teď. A já bych to tak ráda změnila, jenže vím, že už malého nikdy nebudu mít ráda, toleruji ho, vím, že je to jeho syn, má ho rád, chce s ním být, ale z mojí strany to prostě nejde, ale z klukova také ne. Je to oboustranné. Nemyslím, že jsem zlá, když nemám ráda jeho dítě. To ani není nemít rád, jak spíš, že je mi lhostejný. A taky se těším, až kluk dospěje, najde si nějaké kamarády, které doposud ve svých 10 letech stále nemá. Mezitím se nám narodila dcera a jediné, za co jsem ráda je, že má teď bráchu, který ji má hodně rád... Poradíte, jak se z toho začarovaného kruhu dostat, jak se naučit opět trávit společnou dovolenou, jak přežít víkendy, aniž bych si pak nemusela do něčeho rýpnout?
Adéla, 2.9.2009 16:22:54, IP: ***.***.141.166, #79668
Radko,
také se na to stále snažím přijít.
Můj příběh je trochu jiný. Mám manžela, kterého jsem potkala před třemi lety. Z předchozího manželství má 6-ti letou dceru. Za rozpadem jeho manželství stojí bývalá manželka, která si našla milence. Já jsem se s mužem seznámila v době, kdy už s ním více jak půl roku nežila ve společné domácnosti. S jeho dcerou jsem se tedy poprvé setkala když jí byly tři roky. Mála mě vzala úplně v pohodě, bezprostředně a má mě ráda. Já jsem ji přijala také bez problémů. Asi po dvou letech přišlo "vystřízlivění" a já jsem na ní začala žárlit a prostě jí poslední dobou nemusím, připadá mi, že nám vždycky naruší zaběhlý systém v naší domácnosti a téměř pokaždé když u nás má trávit víkend jsem z toho nervózní několik dní před tím. Je mi to moc líto a chtěla bych své pocity změnit, ale nevím jak. Sama své děti ještě nemám a myslím, že je to možná způsobeno i tím, ale každopádně to zatím nechci měnit jenom proto, abych zjistila zda to tak skutečně je či nikoliv.

Myslím si, že Tvé pocity se asi nezmění, po tom čím jsi prošla. Já sama pro sebe si také říkám, že "rýpání" si musím každopádně odpustit (ať již se týká manželovo ex či něčeho co se týká malé), ale bohužel je to někdy dost těžké. Nejsou to naše biologické děti a proto je asi nikdy nebudeme milovat jako vlastní, ale musíme je alespoň respektovat a tolerovat, neboť jsou minulostí našich mužů, kteří jsou našimi vyvoleními. Moc lehce se to ale píše že :-) Je to opravdu težké, kdo to nezažil, tak to nikdy nemůže pochopit.
..., 21.3.2011 14:46:32, IP: ***.***.103.6, #130169
Ahoj Adélo, tak já mám ten samý "problém". Pořád si říkám, jaký by byl můj vztah s manželem nebýt jeho dcery... Hádáme se jen kvůli malé. Nemám ráda názory typu "když jsi si ho brala, tak jsi to věděla a brala jsi si ho i s malou". To ale tak není. Miluji dospělého člověka a malá je absolutně nezávislá na mých citech k manželovi. Zní mi to podobně "blbě" jako kdybych manželovi řekla, že se mnou si vzal i svou tchýni... Snad to bude lepší, až budu mít svoje vlastní děti. Třeba pak pochopím, jaká je rodičovská láska. Momentálně bych si přála, aby manžel žádné dítě neměl !!
alík, 26.3.2011 14:50:54, IP: ***.***.184.104, #130506
Ahoj, mám podobný problém. Manžel má z předchozího vztahu syna, je mu teď skoro osm let. Když jsme se poznali, byli mu tři. Ze začátku to šlo, ale pak přišlo naše společné dítě, kterému jsou nyní dva a půl roku a čekáme další miminko. Manželův syn teď chodí do první třídy, starám se o to, aby měl do školy vše vpořádku, každý den má připravené čisté věci, ale pořád jsem ta špatná. Manžel mu dost povoluje, pořád ho v něčem omlouvá, ale na toho mladšího je o dost přísnější. Poslední dobou začal být na mě dost drzý, odmlouvá, musí mít za každou cenu poslední slovo, stále poslouchám řeči typu: proč není táta s mojí mámou atd. A když mu něco řeknu, co by měl udělat a hlavně co by měl v skoro v osmi letech už umět, tak se na mě ještě zašklebí. Tohle se děje vždy, když manžel odjede něco zařizovat nebo tak a já jsem s ním sama, před manželem se chová jako nejhodnější dítě na světě. Začínají si toho všímat i naši společní známí. K mladšímu bráškovi se taky nechová zrovna nejlépe, ten mladší ho má rád, chce si s ním hrát, když je u nás, ale on řekl, že si s ním hrát nebude. Pořád chodí, že mu ten mladší ubližuje, ale že je to i naopak už neřekne. Už jsem si vážně začínala myslet, že je chyba ve mě, ale manželova bývalá přítelkyně mu řekla, že je takový i u nich doma. Tak nevím, ale i tak to manžel nechce vidět a pořád hledá a dává vinu mě. Je to těžký, a bude asi ještě těžší a možná i horší. A mám strach i o druhé dítě, které má brzy přijít na svět, že mu bude taky ubližovat. Dává najevo, že jsme mu sebrali tátu, že už ho nemá jen pro sebe. Když jsme jen já, manžel a naše dítě, je vše v pohodě, ale když je u nás na týden i manželův syn, je to k zbláznění, jsem nervózní už několik dní dopředu.
..., 7.4.2011 13:50:55, IP: ***.***.103.6, #131607
Já doufám, že se mé city vůči manželově dítěte z předchozího vztahu změní, až sama budu mít dítě. Jeho dcera mi není protivná, mám ji ráda. Ovšem jen do okamžiku, než něco potřebuji a ono to kvůli malé nejde. Hodně tomuhle stavu napomohl minulý rok, když si manžel "musel" vzít dceru vždy v době, kdy já měla volno z práce, což za celých 365 dnů bylo asi tak 20 dnů... Ani na dovolené jsme nebyly, protože veškeré své peníze raději dával bývalce...
Dagmar, 20.7.2011 18:01:18, IP: ***.***.86.120, #140995
Ahojte,
jsem myslela, že se v takovém problému plácám sama, že jsem snad jediná na světě co nesnáší dítě manžela, jenž má z předchozího vztahu. Je to to nejhorší co mě potkalo. S manželem se milujeme, ale hádáme se a to často a bohužel jen kvůli jeho dceři, kterou má ob týden. Já mám děti hrozně ráda, vždycky jsem měla a pořád mám, jenom ne tu jeho rozežranici. Jeho dcera má teď 4 roky a je to velmi sebevědomá, rozmazlená holka, která se nebojí používat slova ,,ty hňupko" a další, dost se nesnášíme i přesto, že jsem se snažila na víc jak 100%, ale problém je, že ji manžel vše dovolí...já něco zakážu a manžel povolí, jednou mi řekla ,,drž klapačku" (a to měla 2 roky), když jsem ji řekla ať nekope do židle, že se to nedělá, obrátila jsem se na manžela ať s tím něco udělá a on to ignoroval, když mu cokoli řeknu, tak se obrací pořád na to, že ji má jen jednou za 14 dní. Jeho přístup a rozežraná dcera nám doslova ničí manželství, pokaždé , když si ji bere jezdím pryč, když se schyluje k víkendu s ní, začínám mít žaludeční křeče. Nevím jak mám postupovat, aby nás jeho parchant nerozvedl, nevím zda ji můžu plácnout, když jsem "teta", nevím co si můžu dovolit. Je to děs, kdybych se v životě mohla rozhodnout v něčem jinak, tak už nikdy nechci chlapa s děckem, je to celoživotní stres. Navíc máme půl roční dceru o kterou zdaleka nemá takový zájem jako o ní, když přijel z cest tak dovezl dárek jen pro tu jeho dceru a pro naši malou nic, prý že pro mimina tam nic nebylo, ale tak neměl kupovat žádné....., fakt katastrofa, jen se pořád hádáme.
Dagmar, 20.7.2011 18:03:07, IP: ***.***.86.120, #140996
Kdo má zkušenosti jak vychovávat cozí dítě, atk budu ráda, fakt jsme v patové situaci:(
Paja, 21.7.2011 16:39:48, IP: ***.***.220.44, #141206
Nechapu jak muze nekdo o ctyrletem diteti mluvit jako o parchantovi. Takovou zenskou si predstavuju jako zapsklou kravu, kterou nemuze mit nikdo rad. A priznej si Dagmar, ze jsi plna nenavisti. Takovi lide jako ty by nemeli vychazet ani z baraku a uz vubec ne byt v pritomnosti malych deti. Tolik egoismu, zarlivosti a sobectvi v jednom prispevku se hned tak nevidi. Je mi lito te male i tveho muze. Mozna te ani poradne nezna.
Dagmar, 21.7.2011 17:09:30, IP: ***.***.86.120, #141220
Ahoj Pajo, přesně tak , úplně ji nesnáším, ale vnitřně. Kdekoli jsme s ní byla na víkend, byla to pophroma každý se dal na moji stranu, že už chápe proč jsem tak nešťastná. Myslím, že tvůj příspěvek je mimo...buď napíšeš řešení, protože máš skušenost a nebo budeš slepě ze sebe dělat anděla. Víš nejlepší je si vybrat z celého článku jedno slovo a točit se kolem něj. Pájo věřím, že jsi zasloužila matka, tak skus nad tím popřemýšlet a zeptat se jiných....po přečtení předchozích příspěvků na toto téma, myslím, že nejsem mimo, asi si nalistovala špatné forum, které se Tebe netýká, proto raguješ, tak jak si napsala, ale to nic. Měj se Pájo, nikomu nic zlého, ale opravdu nerozebírej něco, čemu nerozumíš.
Dagmar, 21.7.2011 17:14:49, IP: ***.***.86.120, #141221
Pájo a ještě něco pro Tebe, až zas budeš psát podobné věci.
Původně bylo v češtině slovo panchart označením nemanželského dítěte, převzaté z německého „Banchart“ (zrozený na lavici).

Paja, 21.7.2011 17:22:04, IP: ***.***.220.44, #141225
Mysli si o me co chces. A z toho ze vis, odkud je prevzate slovo parchant si taky na prdel nesednu chytroline. A prispivat si muze kazdy kam chce a ze zrovna moje reakce se ti nelibila a neni to prave to, co bys chtela slyset, to je jen tvuj problem.
Markéta, 21.7.2011 17:35:47, IP: ***.***.173.145, #141228
Pájo ty seš místní nevzdělanej debil, kterej nemá ani základní školu, někam zelez a mlč , trapná ženo!


Pajo, 21.7.2011 17:43:30, IP: ***.***.220.44, #141232
Obtloustla lesbicka Marketa zasahuje napric vsem diskuzim :-)
Markéta, 21.7.2011 17:59:45, IP: ***.***.173.145, #141233
Debílek Pája se ptá na ženatém, kdo je Tamara čenková ..........ha ha ha...zalez lesbo nadržená :)))

Dagmar, 21.7.2011 18:15:04, IP: ***.***.86.120, #141236
Ahoj Pájo, já si o Tobě absolutně nic nemyslím a ani Tě nesoudím a nenapsala jsem nikdy, že si mi Tvůj příspěvek nelíbí, jen že není k věci a co se týká vysvětlení slova parchant, bylo proto, aby si pochopila pointu, né abych Tě vzdělávala.
        Předchozí   1234567 .. 11      Následující
Přidat příspěvek k tématu Manželo dítě z předchozího vztahu
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno do diskuse vkládat jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. Vámi přidaný příspěvek bude uložen s IP adresou vašeho počítače a pokud obsah příspěvku bude protiprávní, budou veškeré informace předány Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
včera23:18
425 reakcí

Chci zhubnout:(

Získání půjčky se stal výzvou finanční rozhodnutí, aby se vzhledem k výzvám z ní vyplývají, zejména když máte vzít v úvahu vysoké kolaterály... (zkráceno)
JP MORGAN
včera23:12
157 reakcí

moroznik

Katka, volej 776 00 75 78 mám ho za 150 Kč. a jsem z Prahy.
MOROZNIK
včera21:33
13 092 reakcí

Ženatý milenec

Tak už vím, proč ste se zdejchli........vono sem chodí dost lidí a vadí jim co i nich píšu co? :DDDD...........Tak to je moc dobře .............k... (zkráceno)
jes
včera18:51
885 reakcí

Vyhřezlá ploténka

není potřeba prokazovat, je to dokázané pacienty, doktoři se jen smějí, každý se musí léčit sám , taky ostatní parazity a je jich hodně :-)
Anonym
včera18:16
2 reakcí

Jídlo bez cukru

Bezcukráku, běž s tou svojí reklamou někam.
Magda
Partneři webu:  ABC dieta  |  ABCcatering.cz  |  Akademie Zdraví
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení