Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > biopsie děložního čípku

Diskuse - biopsie děložního čípku

Přeskočit na nejnovější příspěvek
verda, 10.01.2013 19:40:22, IP: ***.***.25.220, #173163
Ahoj,chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenost s biopsií děložního čípku? Já na ni mám teprve jít a zajímaly by mě vaše zkušenosti případně co všechno se může stát. Je nějaká možnost neplodnosti při zjištění rakoviny a odříznutí části čípku? Je to smrtelné? Děkuji za odpovědi
Dědek, 10.01.2013 19:58:15, IP: ***.***.209.252, #173164
za každou nemocí hledej chlamydii
grace, 20.01.2013 16:35:53, IP: ***.***.245.153, #173508
Ahoj, na biopsii jsem byla před týdnem Dr . mi ji dělal pod narkozou.Nemáš se čeho obávat, bylo to v pohodě...jen malá bolest břicha po probuzení ( jako při menstruaci) Pokud by ti výsledky nedopadli dobře tak se i přes to nejedná o rakovinu...převážně se jedná o předrakovinové stádium...což je takový zvednutý prst,že se něco děje. V tomto případě se podstupuje konizace (odstranění postižené tkáně) na otěhotnění tyto zákroky nemají žádný vliv,ale doporučuje se počkat s otěhotněním cca půl roku po konizaci. Veronika
Danka, 20.01.2013 17:55:14, IP: ***.***.252.34, #173511
Vám dělali biopsii pod narkózou? Já jsem byla na biopsii několikrát, jelikož jsem prodělala rakovinu děl. čípku a pod narkózou to nikdy nebylo. Je pravda, že to poslední odebírání vzorku bylo tak nepříjemné, že se mě na další kontrolu vůbec nechce jít. Doktor se ještě divil, že mě tobolí.
verda, 21.01.2013 11:57:45, IP: ***.***.25.220, #173548
Dekuji za odpovedi, mě doktor o narkóze taky nic neříkal tak uvidím jestli ji dostanu nebo ne. Jinak ste mě celkem uklidnila. Děkuji a snad mi to dobře dopadne :)
brumla, 09.04.2014 5:55:35, IP: ***.***.229.153, #184538
za pár dní jdu na biopsii z důvodu špatných výsledků cytologie.vždycky jsem je měla dobré.proč ted?z jakého důvodu se biopsie dělá?mě bylo řečeno,že mi to bude děláno v odinaci pod znecitllivěním v místě odběru vzorku.bývá pak vše v pořádku?je mi už přes 40 let.díky za odpověd.
Anonym, 09.04.2014 12:56:20, IP: ***.***.217.13, #184542
Já byla na biopsii minulou středu. Pod narkozou jsem nebyla, dělala mi to doktorka normálně bez ohlášení (byla jsem totiž na normální kontrole). Musim říct, že jsem dostala hrozný strach, ale vůbec jsem první dva vzorky co mi vzala, necítila, až ted třetí trochu štípnul. Ale u každého je to jiné. Ale po té co jsem slezla z "kozy" jsem byla v pohodě, až když jsem si sedla, tak jsem omdlela. Vůbec nevím proč, když mě to nebolelo a pak jsem už byla v klidu. Ale upozorňuji, že tu je možnost i omdlení, ale neni to tak časté.
Anonym, 06.05.2014 20:25:59, IP: ***.***.246.245, #184882
Dobrý den,byla jsem na biopsii minulý týden v pondělí.Po zákroku skoro nic,ale ted po týdnu jsem začala "špinit". Nemáte s tím prosím někdo zkušenost?
Klara, 20.03.2015 17:35:34, IP: ***.***.249.243, #192015
Dobry den, cekam ted na dalsi vysledky steru,ktere byly pred mesicem spatne a asi pujdu na biopsii, je mi 24 let, planuji prvni dite a mam strach, ze po konizaci, ci dalsi lecbe to nebude mozne, tak jsem prave zvedava,jestli mi daji narokozu,nb nedaji.
Radka, 01.07.2015 12:25:17, IP: ***.***.96.13, #194118
mám za sebou konizace děložního čípku, přesně 14 dnů a dostala jsem výsledky, střední až těžká dysplazie s tím, že to co odstranili je pryč...ale ještě od okraje něco je....takže....po 6 týdnech prý kontrola a podle toho se uvidí....možná rekonizace. Je mi 32 a dítě ještě nemáme a plánovali jsme ho už asi půl roku....pokoušeli se...a bojím se, že už nikdy nebude.
Evinka, 19.08.2015 17:14:36, IP: ***.***.1.142, #194831
Dobrý den, je možné že jsem objednaná na biopsii až za necelé tři měsíce od výsledků cytologie?
Mischelka, 19.11.2015 21:27:05, IP: ***.***.33.7, #197542
Dobrý den, dnes jsem byla na biopsii čípku ve fakulní nemocnici v Olomouci, pod narkózou jsem nebyla , celkové vyšetření proběhlo v pořádku, ale jak jsem slezla dolů ,tak se mi udělalo zle. Jinak jsem nic netušila a šla jsem do práce. Takže co můžu s vlastní zkušeností doporučit, vzít si sebou doprovod a pak jed rovnou domů a odpočívat. Nesmí se po zákroku tahat nic těžkého.
sarucha, 04.03.2016 13:22:48, IP: ***.***.73.193, #199069
Ahoj, byla jsem na biopsii nedavno, po porodu mi vyšla špatne cytologie, po pul roce zase dobre a pak za dalsi pul rok zase spatne a ted po dalsim pul roce zase spatne s tim, ze jiz mam v sobe pozitivni viry. Byla mi provedena biopsie, coz je odebrani maleho vzorku tkane z delozniho cipku. Cipek nema nervove zakonceni, tudiz nemuzete citit zadnou bolest, dela se to specialnima klestickama, u me to probehlo bez narkozy,nebolelo to, jen citite trochu tlak v podbrisku, jako kdyz ocekavate menstruaci. Doporucuji vzit si sebou vlozku, muze to krvacet az tri dny. Nema se koupat a nemit sex po dobu min 4 dni. Nekomu se asi dela spatne, protoze kdyz jsem slezla z kresla, porad se me doktorka ptala, zda mi neni spatne. U me vse v poradku,ale ten prvni den jsem hodne krvacela. Byl se mnou manzel, kdyby cokoli. Pokud se u me potvrdi zmena na cipku, podstoupim konizaci a pry min 3 mesice po zakroku neotehotnet. Jelikoz chceme druhe dite, kdyz se nic neprojevi, bylo mi doporuceno otehotnet co nejdrive...tak snad vse dobre dopadne.
sarucha, 04.03.2016 14:58:55, IP: ***.***.73.193, #199071
Ahoj, byla jsem na biopsii nedavno, po porodu mi vyšla špatne cytologie, po pul roce zase dobre a pak za dalsi pul rok zase spatne a ted po dalsim pul roce zase spatne s tim, ze jiz mam v sobe pozitivni viry. Byla mi provedena biopsie, coz je odebrani maleho vzorku tkane z delozniho cipku. Cipek nema nervove zakonceni, tudiz nemuzete citit zadnou bolest, dela se to specialnima klestickama, u me to probehlo bez narkozy,nebolelo to, jen citite trochu tlak v podbrisku, jako kdyz ocekavate menstruaci. Doporucuji vzit si sebou vlozku, muze to krvacet az tri dny. Nema se koupat a nemit sex po dobu min 4 dni. Nekomu se asi dela spatne, protoze kdyz jsem slezla z kresla, porad se me doktorka ptala, zda mi neni spatne. U me vse v poradku,ale ten prvni den jsem hodne krvacela. Byl se mnou manzel, kdyby cokoli. Pokud se u me potvrdi zmena na cipku, podstoupim konizaci a pry min 3 mesice po zakroku neotehotnet. Jelikoz chceme druhe dite, kdyz se nic neprojevi, bylo mi doporuceno otehotnet co nejdrive...tak snad vse dobre dopadne.
Lucka, 22.04.2016 10:05:42, IP: ***.***.185.140, #199765
Dobrý den. Včera jsem byla na biopsii děložního čípku. Po tom, kdy jsem si přečetla všechny recenze, jsem se mohla strachy po***t. Takže to nedělejte. Zbytečně totiž některé dělají z komára velblouda. Při biopsii se většinou bere 1-2mm tkáně, někdy se může stát, že třeba omylem vezmou 5mm, proto je to pro tu pacientku třeba nepříjemnější. Ale to je stává třeba u 2 žen z 10. Hlavně děložní čípek je vazivová tkán s minimem nervových zakončení, takže to opravdu nebolí. Necítíla jsem ani štipnutí. Možná malý tlak, takový a pak normálně bolest, jako při menstruaci, takže nic nového. Věřte mi, že kdyby to bylo bolestivé, dali by aspon lokální narkozu :) Ale opravdu to nic není. Já byla hrozně vystresovaná, právě kvuli těm recenzím. Takže to nečtěte! :) Někdo může být třeba slabší povahy a komu dělá špatně odběr krve, může se mu dělat zle i z tohohle. Potom mírně krvacíte. Záleží na tom, kolik vzorků brali. Hlavně se nenamáhat :) Takže se hoky nebojte, jde to zvládnout. :) A když nejde o život, jde o nic. A hlavně.. ŽÁDNÉ RECENZE.!! :)))) Koho to čeká, držím pěstičky :)) L.
        Předchozí   12      Následující
Přidat příspěvek k tématu biopsie děložního čípku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.