Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Multifokální brýle - zkušenosti

Diskuse - Multifokální brýle - zkušenosti

David Ondrejkovič, 17.10.2017 15:02:43, IP: ***.***.181.248, #211734
Ten můj známý mi vysvětlil, že mám dvě možnosti - buď si (nejlépe u něj) koupit nové MF brýle, kde mi opět to levé oko "vypnou", anebo to 2-3 týdny vydržet a zvyknout si. V tom druhém případě bych měl v konečném důsledku vidět mnohem lépe než dříve. To mně namotivovalo, takže jsem si ty čínské brýle nasadil a už jsem je nesundal. První dva dny jsem vrážel do lidí a motala se mi hlava, ale když jsem zkusil ještě ty staré MF brýle, tak už jsem s nimi neviděl dobře, respektive vůbec. Druhý den večer už jsem zpozoroval, že na mobil a noviny vidím výrazně lépe než dříve. Třetí den se mi začal pomalinku "rozšiřovat tunel vidění" na ulici a do týdne jsem měl obraz perfektně ostrý ve všech částech zorného pole, což trvá dodnes. Ještě asi týden jsem měl pocit trochu unavených očí a při prudkém pohybu hlavy se mi rozhoupal svět, ale už bych neměnil. Vidím perfektně a opravdu se na to dá zvyknout během 2-3 týdnů i přes počáteční pocit, že přes tyhle brýle se koukat nedá. Doporučuji všem! Ignorujte pseudorady reklamních trollů.
David Ondrejkovič, 17.10.2017 15:04:28, IP: ***.***.181.248, #211735
Ten můj známý mi vysvětlil, že mám dvě možnosti - buď si (nejlépe u něj) koupit nové MF brýle, kde mi opět to levé oko "vypnou", anebo to 2-3 týdny vydržet a zvyknout si. V tom druhém případě bych měl v konečném důsledku vidět mnohem lépe než dříve. To mně namotivovalo, takže jsem si ty čínské brýle nasadil a už jsem je nesundal. První dva dny jsem vrážel do lidí a motala se mi hlava, ale když jsem zkusil ještě ty staré MF brýle, tak už jsem s nimi neviděl dobře, respektive vůbec. Druhý den večer už jsem zpozoroval, že na mobil a noviny vidím výrazně lépe než dříve. Třetí den se mi začal pomalinku "rozšiřovat tunel vidění" na ulici a do týdne jsem měl obraz perfektně ostrý ve všech částech zorného pole, což trvá dodnes. Ještě asi týden jsem měl pocit trochu unavených očí a při prudkém pohybu hlavy se mi rozhoupal svět, ale už bych neměnil. Vidím perfektně a opravdu se na to dá zvyknout během 2-3 týdnů i přes počáteční pocit, že přes tyhle brýle se koukat nedá. Doporučuji všem! Ignorujte pseudorady reklamních trollů.
David Ondrejkovič, 17.10.2017 15:10:24, IP: ***.***.181.248, #211736
Omlouvám se, že se to sem vložilo několikrát - server reagoval na pokus o vložení červenou chybovou hláškou (psal něco o vulgárních příspěvcích), tak jsem se snažil přepisovat slova, která by mohl vnímat jako urážlivá (např. oční lékař = očař, apod.) a on přitom ty příspěvky vkládal a ani přes opakovaný stisk F5 mi je neukázal - až teď najednou. Takže pardon......
Má to hlavu a patu, 17.10.2017 18:03:58, IP: ***.***.47.246, #211741
Také jsem si v kamenné optice koupil brýle v ceně desetitisíců a nefungovaly a optici mě nutili zvykat ale nevzdal jsem to a brýle vrátil. Pak zakoupil ze zenniopticalu za 1500Kč dle receptu a ejhle hned vše fungovalo bez zvykání. Myslím že optici zneužívají toho že se zrak může přizpůsobit a nutí pacienty používat nekvalitní výrobky. :-(
Davide, Davide, 17.10.2017 20:29:13, IP: ***.***.27.229, #211745
co je to tupozrakost (nemoc líného oka) - Amblyopie neboli tupozrakost (z řeckého „amblys“ = tupý a „ops“ = oko) je klinicky definována jako snížení zrakové ostrosti bez přítomnosti nekorigované refrakční vady či oční patologie. V tvém věku Davide, si již mozek vybral, které oko bude využívat a které utlumí tak, aby se ve zrakových centrech obraz nezdvojoval. ale pokud se nepletu, tak už si si ty brýle u zenoptikalu objednal cca asi před těmi dvěma roky a to jsi s nimi byl nadmíru spokojený. Davide kecáš!
David Ondrejkovič, 18.10.2017 17:20:27, IP: ***.***.181.248, #211760
Koukám, že toho reklamního trolla předražených skel a soukromých letadel ještě+ nikdo nezabil.......hm, škoda.
David Ondrejkovič, 18.10.2017 17:25:23, IP: ***.***.181.248, #211761
Mimochodem - ano, už před dvěma lety jsem si objednal ty čínské brýle jako záložní, ale nikoli podle receptu od očaře, ale podle upraveného receptu, respektive podle záručního listu na ty brýle, které jsem koupil u toho kamenného optika. Takže ty mé první čínské brýle byly vlastně kopií těch brýlí od toho optika. Svou úlohu zálohy splnily dobře a teď už leží v šuplíku vedle těch původních od kamenného optika.
Tak jsem se rozhodl, 22.10.2017 3:09:13, IP: ***.***.47.246, #211831
že si bjednám další MF ze zenniopticalu je to záruka kvality.
Nové lepší MF brýle a houpání, 10.01.2018 11:18:50, IP: ***.***.17.107, #214393
Proč se mi po zakoupení nových kvalitnějších MF brýlí silnějších dle nového měření o cca 1 D obraz houpe a vidění je nepříjemné nekomfortní cena brýlí cca 27 000Kč
jiri61, 28.01.2018 10:11:22, IP: ***.***.16.101, #215045
Zdravím, uvažiji o pořízení MFB, čtu tady různé názory a zkušenosti. Předpokládal jsem, že za tu dobu existence MFB je již situace tzv. "vychytaná" a nebudou žádné negativní ohlasy a nebo jen malý zlomek. Asi ale jak zde je psáno, není oko, jako oko. Já mám teď jedny brýle na čtení a druhé na normální venkovní fungování. čtecí jsou 4 dioprtie, venkovní 2. je tento rozdíl ještě pro MFB reálný? Díky za info.
evina, 28.02.2018 14:13:13, IP: ***.***.106.2, #216357
dioptrické brýle jsem začala nosit po 50ti letech,nejprve na blízko, potom jsem se dostala opět k očnímu lékaři, když jsem tam vedla maminku. On laskavě zkontroloval i můj zrak a doporučil konkretní multifokalní bryle, od konkretního optika. Maminka mně je tehdy zaplatila. Stály 12000, a já si na ně měla zvykat. Po asi pulroce jsem je vzala, odvezla k jinemu optikovi, ten vše prohledl a zjistil, že mi nesedí. No, nemohla jsem je nosit. Tak měl pravdu. Od té doby mám od něj bifokální, lehké, se všemi filtry, a co se sami zabarvují. Jsem s nimi velmi spokojena a multifokaly nikdy nechci.Rady od puvodniho optika, že si musim zvykat, ty ať si nechá. S bifokály jsem ihned viděla vše jasně,spodek brýlí je vybroušen na blízko a horní částí vidím do dálky,v autě vidím ten předěl přesně mezi palubní deskou a oknem auta, směr dolu vidim nakratko a nad deskou vidim do dálky. Vyborny. přitom oko chrání před nechtěnym zářením a stály kolem 4000k. Po letech si budu muset nechat opět od meho optika udělat bryle opět bifokaly, uvidím, jaké mně nabídne.Po dobu, kdy jsem se snažila zvyknout si na multifokalní brýle, jsem trpělivě trpěla.S novyma bifokalama jsem vyběhla rovnou na ulici a do auta a nesundam je.žádné zvykání nebylo třeba. Ihned jsem viděla vyborně.Je to zkušenost, nechci nikoho kritizovat.
Anonym, 02.04.2018 18:49:50, IP: ***.***.207.3, #218427
Anonym, 02.04.2018 19:30:34, IP: ***.***.207.3, #218430
Když jsem se rozhodoval,jaké brýle si koupit, byl jsem na rozpacích,lékařka mi řekla,že mi multifokální brýle nedoporučuje,protože pracují ve výškách a se stroji,s tím jsem se nespokojil,začal jsem psát optikům,a vyptávat známích,jaké s nimi mají skušenosti.Chce to celtifikovaneho optika,který vám pomůže se s právními rámečky a doporučí vám skla podle naších možností.Je pravda ,že si na brýle musíte chvíli zvykat ,cca3 týdny .Můžu vám říci jen toto,už při prvním nasazením jsem poznal,že je to ono.Dnes už po cca 3 měsících mužů říci,že nic lepšího prostě není.
Anonym, 02.04.2018 19:30:37, IP: ***.***.207.3, #218431
Když jsem se rozhodoval,jaké brýle si koupit, byl jsem na rozpacích,lékařka mi řekla,že mi multifokální brýle nedoporučuje,protože pracují ve výškách a se stroji,s tím jsem se nespokojil,začal jsem psát optikům,a vyptávat známích,jaké s nimi mají skušenosti.Chce to celtifikovaneho optika,který vám pomůže se s právními rámečky a doporučí vám skla podle naších možností.Je pravda ,že si na brýle musíte chvíli zvykat ,cca3 týdny .Můžu vám říci jen toto,už při prvním nasazením jsem poznal,že je to ono.Dnes už po cca 3 měsících mužů říci,že nic lepšího prostě není.
Anonym, 02.04.2018 19:30:48, IP: ***.***.207.3, #218432
Když jsem se rozhodoval,jaké brýle si koupit, byl jsem na rozpacích,lékařka mi řekla,že mi multifokální brýle nedoporučuje,protože pracují ve výškách a se stroji,s tím jsem se nespokojil,začal jsem psát optikům,a vyptávat známích,jaké s nimi mají skušenosti.Chce to celtifikovaneho optika,který vám pomůže se s právními rámečky a doporučí vám skla podle naších možností.Je pravda ,že si na brýle musíte chvíli zvykat ,cca3 týdny .Můžu vám říci jen toto,už při prvním nasazením jsem poznal,že je to ono.Dnes už po cca 3 měsících mužů říci,že nic lepšího prostě není.
        Předchozí   1 .. 176177178179180181182 .. 188      Následující
Přidat příspěvek k tématu Multifokální brýle - zkušenosti
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.