Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Multifokální brýle - zkušenosti

Diskuse - Multifokální brýle - zkušenosti

David Ondrejkovič, 18.10.2017 17:20:27, IP: ***.***.181.248, #211760
Koukám, že toho reklamního trolla předražených skel a soukromých letadel ještě+ nikdo nezabil.......hm, škoda.
David Ondrejkovič, 18.10.2017 17:25:23, IP: ***.***.181.248, #211761
Mimochodem - ano, už před dvěma lety jsem si objednal ty čínské brýle jako záložní, ale nikoli podle receptu od očaře, ale podle upraveného receptu, respektive podle záručního listu na ty brýle, které jsem koupil u toho kamenného optika. Takže ty mé první čínské brýle byly vlastně kopií těch brýlí od toho optika. Svou úlohu zálohy splnily dobře a teď už leží v šuplíku vedle těch původních od kamenného optika.
Tak jsem se rozhodl, 22.10.2017 3:09:13, IP: ***.***.47.246, #211831
že si bjednám další MF ze zenniopticalu je to záruka kvality.
Nové lepší MF brýle a houpání, 10.1.2018 11:18:50, IP: ***.***.17.107, #214393
Proč se mi po zakoupení nových kvalitnějších MF brýlí silnějších dle nového měření o cca 1 D obraz houpe a vidění je nepříjemné nekomfortní cena brýlí cca 27 000Kč
Daniel, 24.1.2018 12:43:04, IP: ***.***.165.177, #214910
Pořídil jsem si své první MF brýle a jsem nešťastný. Nepociťuji sice houpání či deformace vidění jako jiní, ale celkovou neostrost při čtení či práci s PC nebo telefonem. Mám pocit zapatlání očí, výtoky z očí a značná námaha něco přečíst, nejlépe s vykroucenou hlavou do strany v úzkém úhlu. Mám pocit, že se koukám na svět přes špinavé akvárium. Při reklamaci u optika ten pouze potvrdil správnost brýlí dle receptu od lékaře a odmítl odpovědnost. Opakované měření u lékaře potvrdilo předchozí hodnoty. Kontrolní měření optometristou v optice vykázalo jisté odchylky od měření lékaře - závěr byl ten, že prý nevím co chci. Naneštěstí jako laik neznám hodnoty měřených čoček a tak nemohu "podvádět" při měření. Nemohu za to, že pocitově vidím při každém měření jinak. Měření jsem se snažil podstoupit s "nevykoukanýma" očima po pracovním dnu. S původními ne MF brýlemi dle lékaře prý nemůžu vidět, ale jsou pro mne lepší než MF i když už ne na blízko. Takže oční lékař si stojí za svým, optik si stojí za svým, chyba je nejspíš ve mě, když nevidím. Velmi drahá zkušenost, ale to zde zjistilo více lidí. A průšvihem mimo mísu je použití fotochromatických skel. Ztmavnou i když je venku pod mrakem, prší nebo je pološero a kdy by si sluneční brýle vzal jen blázen. Asi dokoupím slepeckou hůl a výsledek bude kompletní. Zprůhlednění k použitelnosti trvá cca 10 minut, což opravdu příliš.
jiri61, 28.1.2018 10:11:22, IP: ***.***.16.101, #215045
Zdravím, uvažiji o pořízení MFB, čtu tady různé názory a zkušenosti. Předpokládal jsem, že za tu dobu existence MFB je již situace tzv. "vychytaná" a nebudou žádné negativní ohlasy a nebo jen malý zlomek. Asi ale jak zde je psáno, není oko, jako oko. Já mám teď jedny brýle na čtení a druhé na normální venkovní fungování. čtecí jsou 4 dioprtie, venkovní 2. je tento rozdíl ještě pro MFB reálný? Díky za info.
Daniel a Jiří, 18.2.2018 1:17:45, IP: ***.***.47.246, #215869
zatím je řešením jen zakoupit MF brýle na www.zennioptical.com odtamtud fungují a cena okolo 1 500
evina, 28.2.2018 14:13:13, IP: ***.***.106.2, #216357
dioptrické brýle jsem začala nosit po 50ti letech,nejprve na blízko, potom jsem se dostala opět k očnímu lékaři, když jsem tam vedla maminku. On laskavě zkontroloval i můj zrak a doporučil konkretní multifokalní bryle, od konkretního optika. Maminka mně je tehdy zaplatila. Stály 12000, a já si na ně měla zvykat. Po asi pulroce jsem je vzala, odvezla k jinemu optikovi, ten vše prohledl a zjistil, že mi nesedí. No, nemohla jsem je nosit. Tak měl pravdu. Od té doby mám od něj bifokální, lehké, se všemi filtry, a co se sami zabarvují. Jsem s nimi velmi spokojena a multifokaly nikdy nechci.Rady od puvodniho optika, že si musim zvykat, ty ať si nechá. S bifokály jsem ihned viděla vše jasně,spodek brýlí je vybroušen na blízko a horní částí vidím do dálky,v autě vidím ten předěl přesně mezi palubní deskou a oknem auta, směr dolu vidim nakratko a nad deskou vidim do dálky. Vyborny. přitom oko chrání před nechtěnym zářením a stály kolem 4000k. Po letech si budu muset nechat opět od meho optika udělat bryle opět bifokaly, uvidím, jaké mně nabídne.Po dobu, kdy jsem se snažila zvyknout si na multifokalní brýle, jsem trpělivě trpěla.S novyma bifokalama jsem vyběhla rovnou na ulici a do auta a nesundam je.žádné zvykání nebylo třeba. Ihned jsem viděla vyborně.Je to zkušenost, nechci nikoho kritizovat.
Anonym, 2.4.2018 18:49:50, IP: ***.***.207.3, #218427
Anonym, 2.4.2018 19:30:34, IP: ***.***.207.3, #218430
Když jsem se rozhodoval,jaké brýle si koupit, byl jsem na rozpacích,lékařka mi řekla,že mi multifokální brýle nedoporučuje,protože pracují ve výškách a se stroji,s tím jsem se nespokojil,začal jsem psát optikům,a vyptávat známích,jaké s nimi mají skušenosti.Chce to celtifikovaneho optika,který vám pomůže se s právními rámečky a doporučí vám skla podle naších možností.Je pravda ,že si na brýle musíte chvíli zvykat ,cca3 týdny .Můžu vám říci jen toto,už při prvním nasazením jsem poznal,že je to ono.Dnes už po cca 3 měsících mužů říci,že nic lepšího prostě není.
Anonym, 2.4.2018 19:30:37, IP: ***.***.207.3, #218431
Když jsem se rozhodoval,jaké brýle si koupit, byl jsem na rozpacích,lékařka mi řekla,že mi multifokální brýle nedoporučuje,protože pracují ve výškách a se stroji,s tím jsem se nespokojil,začal jsem psát optikům,a vyptávat známích,jaké s nimi mají skušenosti.Chce to celtifikovaneho optika,který vám pomůže se s právními rámečky a doporučí vám skla podle naších možností.Je pravda ,že si na brýle musíte chvíli zvykat ,cca3 týdny .Můžu vám říci jen toto,už při prvním nasazením jsem poznal,že je to ono.Dnes už po cca 3 měsících mužů říci,že nic lepšího prostě není.
Anonym, 2.4.2018 19:30:48, IP: ***.***.207.3, #218432
Anonym, 2.4.2018 19:32:47, IP: ***.***.207.3, #218433
Anonym, 2.4.2018 19:32:48, IP: ***.***.207.3, #218434
Na co se má tedy zvykat, 6.4.2018 21:29:25, IP: ***.***.47.246, #218605
u MF brýlí a neostrost nebo houpání?
        Předchozí   1 .. 245246247248249250      Následující
Přidat příspěvek k tématu Multifokální brýle - zkušenosti
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
včera23:41
38 reakcí

Bolest kolen při chůzi do schodů

kupuji ho primárně na www.alavis.cz a užívám ho dlouhodobě a rozhodně cítím pokrok, že už to není tak hrozné jako dřív

Linda
včera23:29
298 reakcí

Klouby, kosti

když už jsme u toho, tak nejlevněji co vím, tak se dá sehnat na www.alavis.cz

Martina
včera23:27
15 reakcí

Bolesti kloubů

Iveto a div se, ostatní se snaží konkurovat něčemu čemuž ani sami nejsou schopni

Martina
včera22:41
43 reakcí

Nafouklé břicho a příšerné bolesti

Nancy a doporučíte která konkrétně?

Sindy
včera21:56
90 reakcí

zdravé vlasy

Není se čeho bát, protože vlasy-levne mají materiál z pravých lidských vlasů, tak veškerá úprava jako barvení, vlnění je bez problémů.

Sandra
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.