Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Tina, 27.01.2018 0:29:56, IP: ***.***.229.89, #215021
Nicmene zde nekteri pisou, ze jim chemoterapie pomohla, takze vse je asi indivudualni.
Tina, 27.01.2018 0:34:04, IP: ***.***.229.89, #215022
Zde, ale i jinde, do diskuse, psal Josef Christel, porovnani.... Rok 2009 Dobrý den, moje diagnoza : ložisko v hlavě pankreatu 28,2 x 23,1 mm se známkami invaze do confluens v.porte, pravděpodobnou invazí do stěny duodena a art. mesenterica, kterou nelze za tumorem zobrazit. Bez dilatace žlučových cest. Mnohočetná ložiska plic susp. metastázy, ložisko pravé nadledviny. Ložisko zjištěno dne 24.4.2009. Výsledek z histologie zatím nemám,očekávám jej do 14ti dnů. Vím, že pomoci mi nejspíš není, ale poraďte, co mohu udělat pro prodloužení života. Děkuji, Josef Christel Josef Christel Skalpel, lékař, ilustrační foto Jde pravděpodobně o rakovinu slinivky břišní s metastázami do plic a pravé nadleviny.Bohužel se nemůžete uzdravit, onkologická léčna (chemoterapie) by vám měla život o něco prodloužit. Tak držím palce, aby to prodloužení bylo co nejdelší při zachování dobré kvality života. Zde v roce 2012 Josef Christel, 1.3.2012 Dobrý den, můj boj s rakovinou slinivky vstupuje zítra do 4 tého roku a ta si dovoluji napsat pár postřehů. 1. - nebojte se o onemocnění mluvit, rakovina je prostě tady a má ji spousta lidí 2. - vyžeňte ze svého okolí účast a soucit.Ten potřebujete ze všeho nejméně. 3. - najděte si o chorobě co nejvíce informací znalost nepřítele je základ obrany. 4. - věřte lékařům, vědí toho hodně a ví jak na to, i když někdy to prostě nejde 5. - léčitel bývá dobrým psychologem a dovede mnody určit chorobu, tady však jeho znalosti končí 6. - zaručené přípravky dosažitelné v lékárnách jsou pouze doplňkem stravy a možná působí při dlouhodobém užívání jako prevence, onemocnění však neléčí 7.- uspořádejte si své záležitosti, není to morbidní, odpovědný člověk nepřidává těm co zůstanou další starosti, i tak je toho na ně moc. 8. - příchodem nemoci se vám rázem změní život, některé aktivity musejí přestat, jiné přehodnoťte, není přece důležité, za jak dlouho dojdu na náměstí, hlavní je, že tam ještě dojdu. 9. - i doma se najdou možnosti, číst, luštit, vzdělávat se a ruku na srdce - míte pořádek ve starých fotkách ? 10.- se stravou to je horší, tělo už toho moc nebere, ale jezte, po malých dávkách celý den, neživíte přece jen sebe, ale i ten pitomý nádor. Nebo chcete, aby se raději než do chleba pustil do vás ? A hlavně : buďte rádi na světě, zaplatit musíme tak či tak, ale alespoň víme za co. Josef Christel, 1.3.2012 Prozradím, i když už téměř rok jsou léčebné metody vyčerpány a probíhají návštěvy u onkologa, spojené s krevními odběry a jejich vyhodnocením. Stálým průvodcem je u mě problém se žlučovými cestami, který se řeší systémem ERCP ve Vítkovické nemocnici a tento zákrok jsem absolvoval již 11 x !!, což je naprostý rekord. Jinanak nález vykazuje progresi, metastatické nádory na plicích trochu zlobí, ale není to až tak agresivní. Ale teď už k tomu léčení. Je to Mendelovo onkologické centrum v Novém Jičíně. Hezké dny, J.Ch.
Tina, 27.01.2018 0:43:16, IP: ***.***.229.89, #215024
Pani Elena ako jedna z mála ľudí prekonala rakovinu pankreasu Lekári ju nazvali Železnou lady, že to tak všetko zvláda. Zdravotné problémy u pani Eleny nastali z znenazdania. Rakovina pankreasu bola pre ňu veľký šok. Nasledovali operácie a onkologická liečba. Pri kontrole ale lekári zistili, že choroba neustupuje, práve naopak. Vytvoril sa jej nový a väčší nádor. Oporou jej boli predovšetkým deti a vnúčatá. Po roku dostala správy, ktoré ju potešili. Z jej bojovnosti žasli aj samotní lekári. „Povedali, že som Železná lady, že to tak zvládam všetko. Treba bojovať a myslím si, že prevencia by mala u každého pacienta byť prvoradá," myslí si panie Elena Safková. Dnes sama Elena radí iným. Je v združení, ktoré pomáha práve pacientom, ako bola ona.
Tina, 27.01.2018 0:52:32, IP: ***.***.229.89, #215025
Mate nekdo zkusenost s vodou Preventa, k dostani asi na Slovensku vokrovi tiez diagnostikovali rakovinu pankreasu v júli 2016 a vtedy mu povedali ze max. 2-3 mesiace. Manžel mu začal kupovať vodu Preventa je to voda so znížením obsahom deuteria a ešte stale žije (19 mesiacov) a čo je dobré že sa mu to nerozšírilo. Hoci tento posledný mesiac sa to už zhoršuje (nemám chuť do jedla,pohyb je už horší) asi to už pomaly bude koniec jeho života ale aspoň nema bolesti a vraj ani nebude mať nakoľko nemá metastázi. A jeho manželka tiež mala rakovinu ale ona leukémiu tiež pila túto vodu a bez chemoterapie je už viac ako 5 rokov bez príznakov. Takže my veríme tejto vode. Hoci je hrozne drahá a nemôže si to žiaľ každý dovoliť ?
jirka z kraslic, 30.01.2018 18:30:31, IP: ***.***.240.18, #215189
Chtěl bych se podělit a povzbudit o životě s touhle bestií.Někdy v únoru 2013 jsem začal mít nepravidelně bolesti v oblasti pravého podžebbří.Samozřejmě než se zjistila příčina uběhlyčtyři měsíce.Naštěstí po CT aodebrání vzorku se ledy pohnuly a v 12.7.2013 jsem byl operován v UVN Praze panem doktorem Bělinou.V propouštěcí zprávě bylo- tumor pankreatu pT3N1MO=IIstupen.Po nedokončených chemoterapií zaviněné nepříznivým stavem jater jsem pečlivě dodržoval dietu.Snažil jsem se hlavně zabavit a dělal jsem co mi tělo dovolilo.Pár problémů jsem samozřemě měl(krev ve stolici vdůsledku polypu,podržděný zbytek slinivky v důsledku kozumace čokolády s následnou hospitalizací ..... Samořejmě chodím pravidelně na kotroly CT.Léčbu jsem podpořil pitím štávy zčervené řepy,pojídáním jedlé sody s javorovým sirupem a kombinacíčajů s bylinkami.A hlavně jsem pozitivně myslel a věřil že to dopadne dobře.Jsem rád za každý den .Takže hlavně je se nevzdávat ,naděje nějaká je.
jirka z kraslic, 30.01.2018 18:30:39, IP: ***.***.240.18, #215190
Chtěl bych se podělit a povzbudit o životě s touhle bestií.Někdy v únoru 2013 jsem začal mít nepravidelně bolesti v oblasti pravého podžebbří.Samozřejmě než se zjistila příčina uběhlyčtyři měsíce.Naštěstí po CT aodebrání vzorku se ledy pohnuly a v 12.7.2013 jsem byl operován v UVN Praze panem doktorem Bělinou.V propouštěcí zprávě bylo- tumor pankreatu pT3N1MO=IIstupen.Po nedokončených chemoterapií zaviněné nepříznivým stavem jater jsem pečlivě dodržoval dietu.Snažil jsem se hlavně zabavit a dělal jsem co mi tělo dovolilo.Pár problémů jsem samozřemě měl(krev ve stolici vdůsledku polypu,podržděný zbytek slinivky v důsledku kozumace čokolády s následnou hospitalizací ..... Samořejmě chodím pravidelně na kotroly CT.Léčbu jsem podpořil pitím štávy zčervené řepy,pojídáním jedlé sody s javorovým sirupem a kombinacíčajů s bylinkami.A hlavně jsem pozitivně myslel a věřil že to dopadne dobře.Jsem rád za každý den .Takže hlavně je se nevzdávat ,naděje nějaká je.
Verca, 30.01.2018 23:24:29, IP: ***.***.0.82, #215207
Upřímnou soustrast
Verca, 30.01.2018 23:24:47, IP: ***.***.0.82, #215208
Upřímnou soustrast
Tina, 01.02.2018 12:56:43, IP: ***.***.49.200, #215289
Jirka z Kraslic...pomohla asi hlavne ta operace? Jinak je snad nádor mene agresivni u starsich lidi, rikaji, tezko rict. Vodu bez deuteria nikdo nezkousel?
Anonym, 03.02.2018 14:11:08, IP: ***.***.78.157, #215370
dobrý den, už třetí měsíc mám zdravotní problémy, nevolnost, vystřelující bolest do leveho třísla, bolest bod žebry.. ted se přidali i zadýchávání při námaze a pocity na omdlení. zatím mi nic nezjistili, krev v pořádku i onkomarkery, utz břicha a třisla, neurolog. vyšetření. zatím zjištěn jen zánět žaludku ale můj stav se horší... ještě mívám nepravidelné teploty a bolesti zad, slabé. CT bylo negativní.. mám se i tak asi obávat , že? je mi 35 let. děkuji za názory...
Anonym, 03.02.2018 14:12:38, IP: ***.***.78.157, #215371
mám i za sebou i kolonoskopii, negativní a snad tisíc náběrů.. zjištěna pouze alergie na mléko.
Tina, 04.02.2018 13:29:32, IP: ***.***.229.89, #215392
Fénixovy slzy.... zkoušel někdo?
Tina, 04.02.2018 13:33:09, IP: ***.***.229.89, #215393
Fénixovy slzy.... Na slinivku....funguje?
Ivana, 04.02.2018 17:22:06, IP: ***.***.118.162, #215398
Tino, zkoušeli jsme, myslím, že pomáhaly na chuť k jídlu. Ale je to jen podpora proti nechutenství. Konec byl stejně nevyhnutelný, bohužel :-(
Tina, 05.02.2018 0:54:25, IP: ***.***.229.89, #215412
Díky za info, člověk najde ledacos. Dokonce jsem se dočetla, že i kadidlo je na rakovinu. Někde u Bushky Bryndové, která propaguje to konopí. Biologická léčba Sutent zase údajně zcela nepomáhá, nebo není na vše. Onkologové jako P.Klener ale nezavrhuji infuze vitamínu C.
        Předchozí   1 .. 313314315316317318319 .. 327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.