Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

Brunda, 23.06.2020 8:52:49, IP: ***.***.81.18, #234072
Pro Maja,jaký byl průběh zjištění?Mě teď navíc začali bolet nohy a svědit.
Maja, 23.06.2020 9:22:13, IP: ***.***.94.241, #234073
Začal mě bolet podle mne žaludek a svědila mě pokožka. Následovalo gastro vyšetření, ultrazvuk, CT, biopsie a nakonec magnetická rezonance. Nohy mě nebolí, občas břicho vpravo, ale po chemě se mi ulevilo. Neřeším, co nevyřeším...cítím se dobře vzhledem k diagnoze, myslím pozitivně...
Iveta, 05.07.2020 22:26:46, IP: ***.***.99.186, #234146
Tak už podruhé. Nejdřiv přítel (po dvou letech), teď teta po osmi měsících. Chtěla bych sem napsat něco pozitivního, ale.... Přeju všem s touto nemocí hodně štěstí a jejich blízkým taky, užívejte si společné chvíle sejděte, moc to neoddalujte a hlavně si řekněte vše, co jste si netroufali říct.
anonym, 06.07.2020 8:06:07, IP: ***.***.242.241, #234147
rakovina = viry
Leona, 12.07.2020 0:28:02, IP: ***.***.124.106, #234168
Před více než rokem jsem si pročítala tyto diskuze na téma rakovina slinivky. Říkala jsem si, co nás čeká, jak to všechno asi zvládneme ? Mému manželovi diagnostikovali rakovinu slinivky na konci ledna 2019. Nešlo operovat. Následovaly 4 chemoterapie, s tím, že se možná dostane do studie do Hradce Králové. Bohužel neprošel ktitériemi......tak léčbu přerušil. Chtěl si svůj zbývající čas s námi užit. Celé 4 měsíce byl plný síly. Projel si na kole svůj kraj a místa,kde prožil dectvi, byli jsme společně na par dni v Luhačovicích, postavil plot, vyměnil sprchový kout....na konci srpna začaly bolesti.Dopředu připravena na nejhorší, jsem zavolala do Zabrehu na Moravé, kde jsem si vyčetla že je hospicová péče. Udělala jsem to nejlepší co jsem mohla. Manžel dostal tu nejlepší péči, co mohl. V nemocnici by dávno umřel bolestí. 8 měsíců dostával morphin. Dávky se stupňovaly více a více.Sestřičky, i doktorka k nám jezdily a podle potřeby upravovaly dávky. Prožívali jsme s dětmi strašné období. Nejhorší bylo, že jsme mu opravdu nemohli nijak pomoci.Zemřel v květnu 2020 v 53 letech, na obrovských dávkách morphinu 16 ml/hod a midazolamu. Prošel si vším, co tu zaznělo. Zvracení, průjmy, bolesti, zácpa a další.Apeluji na všechny, co nevědí a tapou...... domácí hospic je to nejlepší pro ty, o se rozhodnou pro to nejodvážnější...to je, postarat se o milovaného až do konce.
Honza, 14.07.2020 13:02:20, IP: ***.***.104.0, #234171
Tata mi zemrel loni v dubnu. Po 16 mesicich od diagnozy. Dle doktoru zazrak, ze tak dlouho. Az do posledniho tydne byl sobestacny. Hodne se sem vracim cist. Co mu hodne pomohlo, ale lekari o tom nechteli slyset. Ovosan a fenixovy slzy. Zlom nastal v momente, kdy prestal mit chut k jidlu a bohuzel jedl mene a mene. Nejdrive vynechal maso. pak vice a vice spal a nemel sanci dohnat tu ztratu kalorii. Vsem preji hodne stesti
Jana Docekalova, 24.10.2020 22:57:13, IP: ***.***.133.31, #234617
Dobrý večer před pár dny jsem se dozvěděla že má moje maminka rakovinu slinivky Mamince je 81 let takže ji řekla P Doktorka že se už s tím bohužel nedá nic dělat jen podávat opiaty byla bych ráda za každou radu která by mě mamince prodloužila život třeba jen o měsíc dva Byla bych šťastná moc bych si přála ještě s ní prožít tyto svátky vánoční Předem děkuji za každou radu jsem moc smutná víte ještě jednou Dekuji
Jana Docekalova, 24.10.2020 22:59:03, IP: ***.***.133.31, #234618
Dobrý večer před pár dny jsem se dozvěděla že má moje maminka rakovinu slinivky Mamince je 81 let takže ji řekla P Doktorka že se už s tím bohužel nedá nic dělat jen podávat opiaty byla bych ráda za každou radu která by mě mamince prodloužila život třeba jen o měsíc dva Byla bych šťastná moc bych si přála ještě s ní prožít tyto svátky vánoční Předem děkuji za každou radu jsem moc smutná víte ještě jednou Dekuji
Jana Docekalova, 24.10.2020 23:00:33, IP: ***.***.133.31, #234619
Dobrý večer před pár dny jsem se dozvěděla že má moje maminka rakovinu slinivky Mamince je 81 let takže ji řekla P Doktorka že se už s tím bohužel nedá nic dělat jen podávat opiaty byla bych ráda za každou radu která by mě mamince prodloužila život třeba jen o měsíc dva Byla bych šťastná moc bych si přála ještě s ní prožít tyto svátky vánoční Předem děkuji za každou radu jsem moc smutná víte ještě jednou Dekuji
Iveta, 27.11.2020 23:04:37, IP: ***.***.99.186, #234792
Pro Janičku, vím, že jste smutná a doufám, že to maminka zvládne. Bohužel nevím žadnou radu jak to prodloužit. Buďte a mluvte s maminkou teď. Hodně štěstí a držte se.
Pepa, 29.11.2020 12:13:00, IP: ***.***.29.80, #234801
Dobrý den v srpnu 2019 mi zjistili doktoři nador na slinivce. Bohužel nelze ji operovat,protože mám nador i na zádech. Bojuji s nemoci docela dobře,ale největší problém mi činí bolesti zad. Nekdy jsou opravdu moc silne léky moc nezabírají. Nejhorší na tom je,ze se mi blbe chodi a pred nemoci jsem dost chodil
Anonym, 07.12.2020 18:38:48, IP: ***.***.238.110, #234837
Dobrý den, tyto stránky jsem navštívila poprvé v říjnu 2019 a od té doby se sem vracím. V říjnu 2019 mé mamce náhodou přišli na to že má rakovinu slinivky. Nešla operovat, protože už měla metastaze i v játrech. Psala jsem úplně všude kde se dalo. Stejný verdikt, bohužel nedá se nic dělat. Mamce bylo 59 let. Podstoupila chemoterapie, každých 14 dní na 3 dny do nemocnice, tam ji to kapalo 52 hodin. Celkem jich bylo 9. Pak začali bolesti a udělali ji nějaký zákrok na zádech, aby to tolik nebolelo. Bez bolesti byla 14dni. Morfin náplasti nefunovali, léky taky ne. Přestala postupně jist a nafouklo ji strašně břicho. 2.6.jsem ji nechala převézt do nemocnice a odsali ji 3l vody z břicha a už mi ji domu nepustili. Každý den ji odsavali vodu z břicha. Na návštěvu jsem mohla každý den na 30min. Ještě 4 dny poté jsem s ní normálně mluvila, další dny už byla úplně mimo, nejedla nic, nepila a ani nemluvila, buď spala a nebo koukala skrz mě. 15.6.2020 zemřela. S touto nemocí bojovala přesně 9 měsíců a 1den. Nejhorší byl červen, že ji nikdo nepomohl od bolesti, červenec už byla v nemocnici a zabral na těch pár dní morfin. Jsem ráda, že jsem ji měla u sebe a poslední čas strávila s ní. Ale i tak je to málo. Už je to 5 měsíců a stále mi chybí. Ty co jsou v podobné situaci, držím hodně pěsti, je to náročné na psychyku. Nad touto promiňte mi ten výraz sviní nejde vyhrát.
Jarča, 18.02.2021 21:17:56, IP: ***.***.191.35, #235192
Může otec po operaci zhoubného nádoru slinivky břišní konzumovat syrový česnek ,prý hodně pomáhá .Děkuji za odpověd . Jarča
tom, 01.01.2022 20:54:41, IP: ***.***.46.248, #238805
Tato nemoc se většinou zjistí až začnou zdravotní potíže. Když začnou potíže je skoro jistě pozdě. V tom je její záludnost. V případě metastáz současná medicína nemá žádný lék, není pomoci, lze jen chemoterapií život prodloužit za cenu dalších zdravotních potíží. Na zázračné léky mimo medicínu nevěřte, v případě chemoterapie pomáhají snad jen bylinné čaje, žádoucí je dodržovat pitný režim na čištění organizmu. Nemocnému hlavně pomáhejte psychicky i fyzicky, udržujte optimizmus a zaměstnávejte ho čímkoliv pozitivním, litování nepomůže. Ve finále nejlépe využijte mobilní (domácí) hospic, samozřejmě pokud to rodinná situace umožňuje. Taková je moje laická zkušenost.
Anja, 20.08.2022 23:46:11, IP: ***.***.225.115, #239563
Ahoj, me mame (59 let) zjistili mesic zpet rakovinu slinivky a meta v játrech. Cekame na vysledky biopsie a jsme na zacatku.. Koukam, ze diskuze uz moc nejede, ale zkusim.. Prožívá nekdo aktualne něco podobného? Mohli jsme to spolu sdilet..
        Předchozí   1 .. 322323324325326327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.