Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

Diskuse - Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))

zdenek, 11.03.2015 13:56:40, IP: ***.***.84.55, #191715
před měsicem jsem podstoupil laparoskopickyoperaci třiselne kyly na pravem boku.operace byla brnkačka ale po operaci za dva dny jsemdostal bolesti znovu.nemohl jsem vstat s postale a pořadně chodit.byl jsem na kontrole,tam mi doporučili chladit a mazat kremem ibalgin duo.po tydnu mně doktor poslal na urologii,tam z jejich strany je vše vpořadku.mam problem chodit,protože mně tam píchá a do auta si sednout to je taky horor.šestnactého jdu na kontrlu ,tak jsem zvědav co mne čeká.
Zdeňku, 11.03.2015 14:05:58, IP: ***.***.18.123, #191716
Jediné co Vám mohu poradit, proberte to se svým ošetřujícím lékařem a požádej o konzultaci s chirurgem. Já věřím tomu, že ty bolesti brzy odezní a bude vše v pořádku.
Radys, 23.03.2015 18:41:10, IP: ***.***.251.80, #192043
Pred tremi tydny jsem podstoupik klasickou operaci triselne kyly,chtel bych vedet za jak dlouho mohu zacit jezdit na kole.Dekuji Radovan
makina, 03.04.2015 14:36:14, IP: ***.***.113.175, #192241
hani, prosím tě jak si poznala, ze mas tříselnou kylu, bolesti bouli, a tak, mě bolí na pravé straně kolem vaječníku, při schejbnutí, a někdy při čurání, bouli si zadnou nemuzu nahmatat.
EMs0, 25.04.2015 12:22:28, IP: ***.***.71.157, #192791
odpoved Bobanovi co tady píše lidem ..tak za prvé každy má kýlu uplně jinak velkou atd...já jsem 3 den po operaci a tečou mi slzy bolestí jak to propíchavá a to jsem pod silnými prášky nedokažu si hned po operaci chodit po pokoji ??? tobě asi odstranovali znamenko ne ?? si děláš srandu
Kubino, 15.05.2015 23:18:53, IP: ***.***.193.67, #193201
Lidi nezlobte se na mě,ale musím se smát, jak tu téměř všichni fňukáte. :-) Já měl potíže asi půl roku, po návštěvě lékaře diagnosa-tříselná kýla vpravo. Tuto středu nástup ráno do nemocnice, ve 13hod operace laparoskopicky a ve čtvrtek ráno jsem odcházel domů po svých! :-) Bolí to, ano, ale nic co by nešlo zvládnout. Dnes, v pátek, 48hod po operaci už jsem byl v práci (jen jízda autem 100km tam a 100km zpět) Jsem hasič, velmi aktivní člověk (5x týdně posilovna, běhání, plavání, atd.) takže jediné čeho se bojím, že bych neměl měsíc nic dělat, ale už podle toho, jak se cítím teď, druhý den po operaci, myslím, že se za týden úplně v klidu začnu pomalinku dávat zase do formy a začnu pomalu zase cvičit. Takže Vy ostatní, co to máte ještě před sebou se vůbec ničeho nebojte a s klidem jděte do toho!
godzilka, 16.05.2015 17:07:11, IP: ***.***.93.156, #193215
Dobry den jsem 4 den po operaci pupecni kyly vlastne dvou..to mi zjistili kdyz se do mne podivali..predtim rikali ze mam obrovsky lipom 15 cm..mela jsem strasnou promodralou bouli..no tak jsem se bala ze jsem si ji nechala asi 2.5 roku.to nikomu nedoporucuji!!mala by jiste nebolela a nebyla by takova rana.asi trikrat se mi uskripla chtelo se mi zvracet byla jsem nafoukla a neslo to vzduch nesel ven maĺem jsem se zadusila..pomahal espumisan.podruhe mne nasli poblinkanou pocuranou na zemi u obchodaku kam jsem sla nakoupit. Nikdo nepomohl po 2 hod.naka pani mne zachranila odvezli mne sanitkou na bulovku.potom ze jsem mela planovany termin na homolce jsem jeste prozila velke utrpeni 14 dnu do operace.pri operaci probehlo vse super ale priprava v predsali strasna slysela jsem a videla kvanta lidi po operaci a pred operaci a proslovy na sale a to bylo tak hodinu zacala jsem mit strasny pocit.operace probehla dobre az na me astma dusila jsem se a po vykonu nemohla popadnout dech dost desny ale chovali se ke mne dobre dali mi hodne leku aby vse bylo ok.strasne to bolelo.pojednom chodila jsem na misu do dr.dne.kdy mne nutili postavit to je dost bes.no a chodit jeste horsi.ale musela jsem na wc.na vic jsem se nezmohla byla jsem jak omamena bylo mi zle po tele i od zaludku.ale nebojte se pokut bude dokonala pece.kterou jsem ja mela utisujici injekce vam to usnadni a boli to tak otupene..ale chodit se moc neda.nejvetsi sok byl kdyz prisla vizita a lekar mi nesmlovave rekl ze jdu domu.pred tim tvrdil ze v mem pripade to bude chtit vice dnu.bylo mi tak zle ze jsem se nezmohla na nic jineho nez brecet a prosit o par dnu navic.nestalo se tak lekar pravil ze ho vydiram a ze ma jine pacienty kterym zabiram postel.mela jsem z to velky stres.poslal za mnou sestru at se domluvi se mnou aby mne prevezli do eldeemky do berouna.to mne jeste vice stresovalo probrecela jsem dva dny.protoze sestra nezajistila nahradni zarizeni zustala jsem do dalsiho dne..poslouchala jsem vyhruzky a despoticke jednani at opustim nemocnici.3den jsem opustila nemocnici tak ze mne vystehovali z postele protoze prijela nova pacientka prosila jsem o sanitku v 8 rano rekli ze ji zajisti ale nezajistili a rekli at si jdu sednout na chodbu ja vsak nemohla ani sedet natoz stat.presto mne nalozili na vozik vyvezli do mistnosti kde prijizdi sanitky kde byla priserna zima ja mela nocni kosili hole nohy zupan.pani co zarizuje sanitku rekla ze ji nikdo neobjednal ze mohu cekat i sest hodin.byla jsem zoufala nebyl tam ani zachod.asi po 2 hodinach utrpeni na zidli ktera me mackala na bricho me pani odvezla pres celou budovu na wc.pak mi navrhla ze mi da sanitku bez pomoci a vsede s vice lidma asi za hodinu prijela zena mlatilo to s nami dvakrat malem nabourala ja mysl.ze mam bricho roztrzeny.konecne jsem bylo doma kde jsem se doplazila po zabradli do 2 np.za pomoci dcery.na toto opravdu nikdy nezapomenu vse mam nahrane jake jednani s mou osobou bylo a jsem pripr.je pouzit.nyni mam druhy den zimnici dcera musela pro leky na obvod protoze mi na cestu nedali ani prasek na bolest.myslim ze mam nizky prah bolesti nemohu za to nebyla jsem nikdy v nemocnici krome malickych zakroku.verim ze se toto vsak nikomu neprihodi a preji hodne a hodne stesticka a nezneho prostupu k vasi bolisce.
godzilka, 16.05.2015 17:08:24, IP: ***.***.93.152, #193216
Dobry den jsem 4 den po operaci pupecni kyly vlastne dvou..to mi zjistili kdyz se do mne podivali..predtim rikali ze mam obrovsky lipom 15 cm..mela jsem strasnou promodralou bouli..no tak jsem se bala ze jsem si ji nechala asi 2.5 roku.to nikomu nedoporucuji!!mala by jiste nebolela a nebyla by takova rana.asi trikrat se mi uskripla chtelo se mi zvracet byla jsem nafoukla a neslo to vzduch nesel ven maĺem jsem se zadusila..pomahal espumisan.podruhe mne nasli poblinkanou pocuranou na zemi u obchodaku kam jsem sla nakoupit. Nikdo nepomohl po 2 hod.naka pani mne zachranila odvezli mne sanitkou na bulovku.potom ze jsem mela planovany termin na homolce jsem jeste prozila velke utrpeni 14 dnu do operace.pri operaci probehlo vse super ale priprava v predsali strasna slysela jsem a videla kvanta lidi po operaci a pred operaci a proslovy na sale a to bylo tak hodinu zacala jsem mit strasny pocit.operace probehla dobre az na me astma dusila jsem se a po vykonu nemohla popadnout dech dost desny ale chovali se ke mne dobre dali mi hodne leku aby vse bylo ok.strasne to bolelo.pojednom chodila jsem na misu do dr.dne.kdy mne nutili postavit to je dost bes.no a chodit jeste horsi.ale musela jsem na wc.na vic jsem se nezmohla byla jsem jak omamena bylo mi zle po tele i od zaludku.ale nebojte se pokut bude dokonala pece.kterou jsem ja mela utisujici injekce vam to usnadni a boli to tak otupene..ale chodit se moc neda.nejvetsi sok byl kdyz prisla vizita a lekar mi nesmlovave rekl ze jdu domu.pred tim tvrdil ze v mem pripade to bude chtit vice dnu.bylo mi tak zle ze jsem se nezmohla na nic jineho nez brecet a prosit o par dnu navic.nestalo se tak lekar pravil ze ho vydiram a ze ma jine pacienty kterym zabiram postel.mela jsem z to velky stres.poslal za mnou sestru at se domluvi se mnou aby mne prevezli do eldeemky do berouna.to mne jeste vice stresovalo probrecela jsem dva dny.protoze sestra nezajistila nahradni zarizeni zustala jsem do dalsiho dne..poslouchala jsem vyhruzky a despoticke jednani at opustim nemocnici.3den jsem opustila nemocnici tak ze mne vystehovali z postele protoze prijela nova pacientka prosila jsem o sanitku v 8 rano rekli ze ji zajisti ale nezajistili a rekli at si jdu sednout na chodbu ja vsak nemohla ani sedet natoz stat.presto mne nalozili na vozik vyvezli do mistnosti kde prijizdi sanitky kde byla priserna zima ja mela nocni kosili hole nohy zupan.pani co zarizuje sanitku rekla ze ji nikdo neobjednal ze mohu cekat i sest hodin.byla jsem zoufala nebyl tam ani zachod.asi po 2 hodinach utrpeni na zidli ktera me mackala na bricho me pani odvezla pres celou budovu na wc.pak mi navrhla ze mi da sanitku bez pomoci a vsede s vice lidma asi za hodinu prijela zena mlatilo to s nami dvakrat malem nabourala ja mysl.ze mam bricho roztrzeny.konecne jsem bylo doma kde jsem se doplazila po zabradli do 2 np.za pomoci dcery.na toto opravdu nikdy nezapomenu vse mam nahrane jake jednani s mou osobou bylo a jsem pripr.je pouzit.nyni mam druhy den zimnici dcera musela pro leky na obvod protoze mi na cestu nedali ani prasek na bolest.myslim ze mam nizky prah bolesti nemohu za to nebyla jsem nikdy v nemocnici krome malickych zakroku.verim ze se toto vsak nikomu neprihodi a preji hodne a hodne stesticka a nezneho prostupu k vasi bolisce.
Pavel, 07.10.2015 17:18:30, IP: ***.***.209.60, #196732
Tak já Vás NEUKLIDNÍM Jsem právě týden po operaci kýly. Přeoperační průběh i vlastní operace proběhla dle očekávání, bylo to prostě tak jak to většinou bývá. V mém případě ale neustupuje bolest - po minutě na nohou, chůzi či jen stání to bolí jako čert. Musím se podpírat, na záchodě nesedím déle než několik minut, přes prášky na bolest (Novalgin), nejsem schopen žádné činnosti delší než minutu či dvě. Nebolí tolik ta rána, jako část v třísle a pálivá bolest vystřeluje až do stehna.
David, 05.01.2016 23:19:16, IP: ***.***.164.142, #198216
Tak mne to čeká nástup zítra 9h ráno. Jestli mně budou operovat týž den, nemám tušení. Takže, podám zprávu co a jak . Trošku strachu, ale bolesti se moc nebojím,trpím často na bolest zad a mám i pár odvozů rychlou na kapačku proti bolesti zad,takže horší než záda to jistě nebude. Zdravím.
Anonym, 07.01.2016 21:10:36, IP: ***.***.249.253, #198235
Hrozně jsem se bála operace kýly. V pondělí mě operovali, v úterý jsem šla domů. Bolest absolutně snesitelna. Nic strašného to opravdu není.
Veronika, 22.01.2016 22:18:51, IP: ***.***.118.187, #198414
Operace proběhla v klidu. Nic mě nebolelo nějak strašlivě, takže se to dalo bez nějakých podpůrných injekcích proti bolesti. Jedna jizva mi stále krvácela, a tak mi dali ještě jeden steh a pustili mě domu. Následně po pár hodinách jsem byla zpět v nemocnici-stále to krvácelo. Dali mi další 3 stehy a injekci do prdelky (proti krvácení) a zůstala jsem v nemocnici raději přes noc, abych nejezdila sem tam. Přestalo mi to konečně krvácet. Krvácení se občas stane. Je možné, že krvácení napomáhá i injekce, kterou vám dají na ředění krve (za mě Zobir), pro prevenci proti embolii.Mám 4 den po operaci a zatím vše v pořádku a doufám, že to tak i zůstane. Trochu chodím jak stará bába. Mohou se vyskytnout ještě komplikace (kýla se udělá znova, zánět..), s tím musí každý počítat. Není to tak hrozné, hrozné je to, že chci už cvičit a nemohu a dlouho moct nebudu :/ . Nebojte se :) !
Martin, 01.04.2016 10:52:04, IP: ***.***.100.233, #199484
Ahoj všichni, kdo hledáte informace o tom co vás čeká v souvislosti s operací tříselné kýly. Tak tedy první důležitá informace - NEČEKÁ VÁS NIC HROZNÉHO. V mém případě byla tříselná kýla operovaná klasickou metodou s použitím síťky ve spinální anestézii (injekce do páteře). Před operací byla hladovka od půlnoci a bez pití 6 hodin. Dopoledne mě oholili nějaké ty chloupky na stehně a na břichu (trochu jsem se leknul co mě vlastně chtějí všechno operovat). Dostal jsem kanylu do žíly (trošičku to štíplo - jsem totiž hroznej cíťa) a kapala jedna lahev nějaké "vodky" a potom druhá malá lahvička s antibiotikem. Žádný klystýr, nic takového nebylo. Převlíkl jsem se do operačního "andělíčka" a navlíknul jsem si takový dlouhý nadkolenky - teda žádný společenský oděv to teda nebyl. Hodinu před operací mi dali tabletku sedativa. Šel jsem se ještě vyčůrat (je docela důležitý nemít plný močák). Asi za 20 minut jsem si chviličku "schrupnul", ale jak pro mě přišli, tak jsem byl zase čilý jako rybička. Všechno bylo v pohodě, jeli jsme na sál a na přípravnu, kde mě přivítal anesteziolog. Řekli mi, že si mám sednout, nohy spustit dolů na schůdky a předklonit se. Vepředu mě v náklonu přidržel jeden asistent a nejprve mi dali znecitlivující injekci pod kůži nad páteří. Trošičku to štíplo, jako běžná injekce. Potom jsem cítil, že se mě anesteziolog dotýká kůže a najednou jsem ucítil takový zvláštní lupnutí jakoby někde v krku, ale žádná bolest to nebyla, jenom takový divný pocit, potom asi aplikovali do páteřního kanálu znecitlivující látku, všechno naprosto bezbolestně a zase jsem pocítil to zvláštní lupnutí - asi jak vyndali tu tenoučkou jehlu ven (fakt je tenká jako vlásek). Potom jsem si lehnul a cítil jsem jak mě začínají trochu hřát nohy, ale pořád jsem s nimi mohl hýbat. Toto všechno trvalo snad 5-10 minut - docela rychlovka. A jeli jsme na sál. Ptali se mě zda chci trošku injekcí přispat, abych o ničem nevěděl, ale já nechtěl. Mám rád věci "pod kontrolou" a navíc taková exkurze na operační sál - to se nenaskytne každý den (tedy naštěstí :) ). Dál to byla úplná paráda. Za chvíli jsem se pokoušel pohnout s nohama, ale už to nešlo - to byl zvláštní pocit, ale rozhodně nic hrozného. Na nohy mi navlíkly takový vaky a asi trochu nafoukli - aby mi neklesl krevní tlak a napojili EKG a na prst dali "kolíček" na měření prokysličování. Mohl jsem si povídat s anesteziologem a koukat na přístroje, které byly evidentně s mými tělesnými funkcemi spokojené. Na chirurgy jsem však neviděl, protože byla přede mnou rozprostřena operační rouška. Ale rozhodně jsem se nenudil, nic mě nebolelo, cítil jsem pouze jakési dotyky v operované oblasti a asi za 25 minut mi řekli, že to je hotový. Jel jsem na dospávací pokoj, kde jsem samozřejmě nespal, ale užíval si to, že už je to za mnou. Po chvilkách mi měřili krevní tlak, který byl ok. Celý to trvalo asi tak 1,5 hodiny a byl jsem zpět na pokoji. Asi za 2,5 hodiny jsem trošku mohl mlet s prstama na nohách, ale jinak nohy byly jakési dva necitlivé útvary připojené k mému tělu. Za 4 hodiny jsem mohl už trochu hýbat s levou nohou, ale pravá byla stále nepohyblivá. Za 6 hodin jsem už hýbal i s levou, ale pokus o postavení ještě nevyšel - na levé jsem se neudržel. V tu chvíli jsem už měl pocit, že potřebuji močit, ale moc to nešlo - na "bažanta" nejsem zvyklý, ale zábrany šli stranou. Jakmile ještě více odezněla anestézie asi za 6,5 hodiny, tak to šlo už bez problému. No a za 7,5 hodiny jsem se postavil a šel na záchod. Kýla vůbec nebolela jenom jsem cítil lehký tah v té oblasti. Potom mi dali injekci proti bolesti a už bylo vše ok. Od druhého dne jsem bral pouze tabletky proti bolesti a měl jsem hodně pít aby nebyla zácpa. Pustili mě domů, šel jsem normálně k autu, lehce předkloněn, ale bez bolesti - a to jsem fakt cíťa. Rána byla mírně oteklá, což je normální. Každým dne je to lepší a lepší. Když budete číst jiné příspěvky, tak vás asi ledaco vyděsí. Komplikace jsou sice možné, ale ne stoprocentní - když jsem pročítal studie, tak se objevují asi 15-20% případů. V mém okolí byli na této operaci asi 3 lidé a byli na tom podobně jako já. Takže se toho opravdu NEBOJTE !!!
lukas, 20.04.2016 13:06:23, IP: ***.***.250.8, #199738
Ahoj, prosim o radu jak mam poznat triselnou kylu? Od vcerejska se mi mezi varlaty a konecnikem objevila podkozni boule je spise blize konecniku a je asi 4 cm velka, lehce hmatatelna a velice bolestiva. Muze se jednat a triselnou kylu? Zarazi me ze neni na trisle, ale u konecniku. Diky za odpoved
lukas, 20.04.2016 13:09:22, IP: ***.***.250.8, #199739
Ahoj, prosim o radu jak mam poznat triselnou kylu? Od vcerejska se mi mezi varlaty a konecnikem objevila podkozni boule je spise blize konecniku a je asi 4 cm velka, lehce hmatatelna a velice bolestiva. Muze se jednat a triselnou kylu? Zarazi me ze neni na trisle, ale u konecniku. Diky za odpoved
        Předchozí   1234567      Následující
Přidat příspěvek k tématu Tříselná kýla - prosím o uklidnění:-))
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.