Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - vyhřezlá plotýnka

Marcela, 25.10.2018 13:12:23, IP: ***.***.245.107, #228839
Čauky všichni,mám dlouhodobý problém s bederní páteří.Mám dle posledního vyšetření tento nález, kterému nerozumím:prav lordoza bez kompresí těla, ventrolisthesa L5 1.stupně s posunem o 5mm, incip. spondyloza, pokroč. spondyloarthrosa L4/S1.Mudr. mi k tomu řekla, že mám uhnutý obratel, předepsala léky a popřípadě rehabilitaci, která už mi naposledy(v červnu tohotu roku) nepomohla.2x se mi stalo, že jsem musela na obstřiky, každý pohyb hrozně bolel, nemohla jsem vstát z postele.Podruhé jsem měla hroznou bolest stále, nepovolila ani v leže. Vyřešila jsem to tak, že jsem se nadopovala léky a pak dojela k lékaři.Opět obstřiky. Změnila jsem neuroložku,ale bolesti omezují už dlouhou dobu můj život.Prosím vás, zdali se někdo setkal s podobnou diagnózou , co pomáhá? Prosím poraďte.
Anastasia, 09.12.2018 17:34:05, IP: ***.***.241.217, #230024
Hi guys I have written a tonne of articles on sex toys, bondage and other stuff with which I have some personal experience :D I would like to contribute these articles to your blog as I think that your audience would enjoy reading them and find them useful. I will try to write some articles. You can access all the articles from my Google drive: https://drive.google.com/drive/folders/1lhtu2cXbHoiorZ_f_eJg9hxZ5qBW-NJr?usp=sharing Here are some images and banners that you can use: https://drive.google.com/drive/folders/1gWxexdmp9wIecSU2zrjL7uIYhOUmMg_4?usp=sharing That is all for now. I will send you some more articles once I get a bit more free time as it is quite busy at work at the moment. I am really trying to expand my blogging presence so it would be awesome if you could link to Anastasia from Peaches and Screams (https://peachesandscreams.co.uk). I am a full time blogger with them. I am also attaching my picture that you could use with each article :) You can select any of my bio pics from this folder: https://drive.google.com/drive/folders/19G0Na36YxaAgki6aR5pL0fpcTvbddhSM?usp=sharing Cheers Anastasia x
Dalibor, 16.12.2018 11:03:58, IP: ***.***.207.194, #230136
Na bolesti bederní páteře se mi velmi osvědčil jeden cvik,zkusím ho popsat. Ve stoje levou nohu dopředu,jakoby udělat krok s přenést váhu na tu nohu, nohu zpět a to samé s pravou nohou, nohu zpět,levou do zadu a zase na ni na pár vteřin přenést váhu těla, nohu zpět a to samé s pravou. Mohlo by to každému ulevit od bolesti a to docela rychle. Jde vlastně o to,že každý máme pánev lehce nakřivenou a tímto se na chvíli srovná, je dobré toto zacvičit několikrát deně.
Danek-saw, 12.01.2019 10:23:08, IP: ***.***.84.161, #230385
Operace je až krajní řešení.To jsem si prvně také nemyslel.Zname to,bolesti,že se člověk nevyspí,já osobně neušel ani deset metrů,útlak nervů celej den,by člověk radši chcíp,a byl operovaného,jen ať už to skončí.Mam výhřez a úlomek,dle MR.Rehabilitace,ztráta času,tablety nezabírali.Zacal jsem tedy cvičit,intenzivně.Ja nemohl stát déle jak třicet sekund,tak že jsem třeba na systém cvičil na balóně,nebo ve stoje a rychle cupnout,všechny protahovací cviky co jsem našel ,mekenzi,jógu,drepy,s balonem,vše dohromady.Ze začátku to nejde,není ani kondice,třeba takovej cvik prkno,je nej na zpevnění,ale je to namáhavé Takové že někdo cvičí patnáct minut a cviky bože dej lehko,jsou na nic,leda tak ze začátku.Kazdopadne nejhorší je,že cvičitel,ale úleva nikde a to člověka unavuje a víra v léčbu upadá.No první výsledky po 4 měsících,mohl jsem lezet na zádech,ušel padesát metrů a stal déle jak minutu.to člověka nakopne,jel jsem dal,pak se to zlepšuje skoro každý den,teď jsem tak 90 procent dobrej.Neuveritelny pocit,být hodinu bez bolesti pro nás postižené,natož skoro celej den jak já teď.Ke cvičení jsem si dával třikrát denně deset minut trakční lehátko,trojkombinaci B1,6,12,a od Dr Apo a každý den má žena mě Mazala trezalkovim olejem.Proste prekonejte to,já vím ,že je to na nic,život je najednou jinde,točí se jen kolem bolesti.Pul roku cvičení na spraveni ploténky není nic,až po roce,je to na operaci .Neberu abnormalitu,jako utlačených nerv močení třeba.Kur.vi.."jsme si žádá tolik roku,ale zpět je chcem za měsíc)Mě je 40,řidič.Je to Trnitá cesta,namáhavá,anebo to vyměňte za hodinu operace.Cvicit se musí stejně,minimálně pak dvakrát týdně.Aby věděl,že člověk je ve formě,měl by dat prsatá na zem ve stoje,já je dál po kolena)Já viděl na YouTube,jak dělají tu operaci,ty válečky s vrutama na oddálení plotynek,a běhal mě mráz po zádech při představě,že se ohňů a ty vruty se vylomí,to byl také můj motor cvičit tvrději.Jdete do toho,cvičte,já se plazil po zemi,a zas do toho sel a výsledky v nedohlednu.Jestli si někdo myslí,že udělá tři kočičky a pár nádechu do břicha,že procvičil,tak to ať se ani nezdržuje,to je jak ty jejich rehabky,nic,nula.To stejně masáže,jako doplněk pecka,jako pilíř úspěchu nic.A že vám někdo nahodí ploténku zpět....to by mě tím úlomkem třeba poškodil nerv na dobro.Zacinal jsem jako mrzák v klubíčku stočeného,známé že,a teď je to znovuzrození.Priznejme si,jsme chcipla generace,jen sedět a žrát)Něco bolí,chcem mast tabletu injekci ale tak to u ploténky nefunguje,na pár výjimek,tak jako ty co mají štěstí?,že mají výhřez jak prase a nic je neboli,i když se jim pak páteř sesype.......Přeji vám všem,být bez bolesti,to kur..nebyl život,a vidina být bez práce,za almužnu invalidního důchodu,hnus.Po bolestech mějte na paměti,že první na místě jste vy,což je cvičení,anebo na to se.rte abyste mohli co nejdřív zas lozit po zemi jak pavoučí)Tři hodiny týdně cvičení alias 24 hodin v bolestech????
marie, 04.02.2019 15:48:54, IP: ***.***.1.170, #230639
Tak když to tady čtu, musím napsat,že mi pomohla ozonoterapie. Po první dávce jsem byla půl roku bez bolestí, po druhé dávce celý rok bez bolestí.Na operaci by jsem nešla,neboť když po operaci budete mít bolestí, ozonoterapie už nemá význam. Nejdříve se na zkoušet ten ozon,operace je až na posledním místě.
Eva, 11.02.2019 16:53:47, IP: ***.***.79.224, #230687
21.12.2018 jsem byla ve 48 letech na operaci plotenky l5/s1 na neurochirurgii v KNTB ve Zlíně a můžu je jen doporučit. Původně jsem nechtěla, ale výhřez byl masivní, tlačil na nervový kořen, bolest nohy byla nesnesitelná a po 3 týdnech konzervativní léčby jsem už neměla žádnou klidovou polohu. Operace pro mě byla vysvobozením. Hned bez bolesti. Nyní se 7 týdnů dávám dohromady po operaci a cítím se každý týden lépe. Pry už si na sebe budu muset dávat pozor, některé sporty vynechat, ale operace byla správné rozhodnutí. Jen bylo strašně těžké dostat se z oddělení neurologie na neurochirurgii. Z neurologie byli ochotni pustit mě v bolestech domů. A pro úplnost, důvodem výhřezu u mě byl stres z partnera, bohužel si to člověk uvědomí až pozdě, že je to na něho moc...
Katka, 17.02.2019 11:20:19, IP: ***.***.133.69, #230749
Nevíte, když půjdu na operaci, jestli bych to pak mohla vydržet i bez prášků od bolesti? jak to probíhá?
Viola, 18.02.2019 11:49:23, IP: ***.***.102.7, #230765
Proč by jste to chtěla vydržet bez nich? jaký k tomu máte důvod?
Katka, 19.02.2019 10:26:23, IP: ***.***.144.94, #230781
Nemám ráda, když si musím tlumit celé tělo analgetikem, myslela jsem spíš na nějakou mastičku s analgetikem, to si myslíte že by nestačilo?
Iva, 20.02.2019 15:32:54, IP: ***.***.227.163, #230803
Já když jsem kojila, tak jsem musela jít na operaci s kolene, abych nemusela brát analgetika, a mohla tak dál kojit, objednala jsem si v lékárně za 4 tisíce korun pumpičku s analgetikem, která mi přes katetr pumpovala analgetikum pří mo do rány.
Vlaďka, 24.02.2019 19:23:53, IP: ***.***.202.174, #230846
Ahojky, tak jsem už měsíc doma, protože mi zjistili vyhřezlou plotýnku L4/5 nebo tak nějak, zůžený páteřní kanál a v něm oba nervy do nártů skřípnuté. Absolvovala jsem rehabilitaci, injekce, tak se mi trochu ulevilo. Ale po týdnu jsem zase ráno vstala a prostě hrozný, ne, že bych měla bolesti, ale ta neschopnost se hýbat mě deptá. Doktor zatím nepospíchá na vrácení se do práce, ale mě je docela fajn, chodím, hýbu se, sice někdy bolest krutá, ale zatím prý operace ne, tak docházím k fyzioterapeutovi. Chci jít do práce, ale celý den se tam ohýbám k regálům a nachodím kilometry, tak váhám. Doma si totiž připadám jak hypochondr, každý má přeci bolesti. Co vy na to?
Sumýš, 09.03.2019 14:22:25, IP: ***.***.47.59, #231031
Ahoj, problémy s plotýnkou jsem měl už před 15.roky, základ je se hlídat a cvičit, když mi bylo fajn tak jsem na to kašlal.No teď už to bolelo pár měsíců a nepomohlo ani intenzivní cvičení, prášek bych si nikdy nevzal,to se radši budu plazit po zemi a cvičit několik hodin denně,na rtg mi zjistili výhřez a zvápenatění ,no uvidím co mi řekne doktor.Cvičit,ale budu pořád to je základ , protože znám pár trosek co do sebe sypou prášky po hrstech a je to na nich vidět a místo aby změnili myšlení a návyky spoléhají na chemii , což je cesta do pekel.
Hanna Malá, 15.03.2019 20:16:05, IP: ***.***.192.195, #231083
Ahoj, je mi 49 let a po 4 letech v prosinci 2018 se opět ozvala meziobratlová plotenka. Tentokrat však opravdu brutální silou. Výsledek MR L5S1-12mm. Bolesti ukrutné na vyskočeni z okna. Analgetika , injekce - uz téměř neúčinkovali. Pro lékaře jasný postup - 1.obsstřki pod CT, pak operace!!!! Zvolila jsem cvičení SM systém s manuální technikou. Již po 1.tydnu zlepšení , po cca 3 týdnech zcela bez analgetik. To vše jsem doplnila každodenní procházkou , nejdříve pár metrů - dnes po necelých 2 měsících 4 km lehkou chůzi bez problémů !!! Ja doporučuji cvičit dle pocitů těla - nejdříve s dobrým Fyzio terapeutem, dále začít chodit, chodit, chodit !!!! Je to těžké , ale výsledek stojí za to!!!
Mária, 25.03.2019 15:22:44, IP: ***.***.51.205, #231170
Dobrý den, vyhřezlé ploténky hrozně bolí už 3 roky, nedoporučuji operaci. V Lázních jsem už po 3 krát. Cvičíme ale překvapilo mě že mi Mudr napsal vanu vířivku. Všude čtu suché teplo, zatím bez prášku na bolesti nevydržím. Zkusím trakční lehátko koupit. Vyhřezlou plotýnku mám jednu 14mm a druhá 11mm. Bolesti až do paty. Vyzkoušela baňky,nepomohlo.Jsem štíhlá, sportovali jsem a tolik let to není k žití. Poraďte prosím ?? co ještě pro vyléčení mám udělat. Děkují ??
Barney, 26.03.2019 14:39:25, IP: ***.***.226.4, #231196
Ahoj plotýnkáři, taký jsem si tím prošel. Je mi 38. Jen jsem zvedl svého malého syna a "rup" a už jsem ležel na zemi ochromený. Zabrala jen infúze, ale tak jeden den. Rehabilitace vůbec. Nejhorší bylo ráno vstát z postele, nazout si ponožky a vylézat z auta. Nakonec už jsem nevěděl jak dál a pomohl jsem si náhodu úplně sám. Mám doma hrazdu, na které máme pověšenou houpačku. Jednou jsem se jen tak pověsil na hrazdu, okamžitě jsem ucítil, jak se páteř roztáhla a druhý den ráno, když jsem lezl z postele bylo 90 procentní zlepšení. Už to je rok a věším se na hrazdu několikrát denně. Zkuste to. Nyní již funguji úplně normálně. Plotýnce zdar.
        Předchozí   1 .. 113114115116117      Následující
Přidat příspěvek k tématu vyhřezlá plotýnka
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.