Webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace, jak tyto stránky používáte, sdílíme se svými partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Pro více informací o nastavení cookies najdete zde. Pokračovat    
AbecedaZdraví.cz > Hubnutí > Zhubla jsem 26 kilogramů a už neberu léky

Zhubla jsem 26 kilogramů a už neberu léky

27.9.2006 / Rubrika: Hubnutí

abc Dieta – je to služba pro pohodlné hubnutí, v rámci které pro vás připravíme každý den 5 porcí nutričně vyváženého jídla. Tato jídla jsou denně čerstvá a velice chutná. Přivezeme je přímo k Vám do domu nebo do zaměstnání a jediné co musíte pro své efektivní hubnutí udělat je – jíst chutná a pestrá jídla, přitom měsíčně zhubnete 5-7 kg.

www.abcDieta.cz

Veliká nadváha, vysoký krevní tlak a další zdravotní potíže. V takovém stavu začínala paní Marie Roubíčková hubnout. Podařilo se. Cítí se zdravá a vypadá mnohem mladší.
Ještě letos v únoru vážila Marie Roubíčková 96 kilogramů. Měla 40 kilogramů podkožního tuku a musela brát léky na vysoký krevní tlak. Váha jí šla nahoru už několik let. Poslední dva roky se na tom podílely i psychické problémy a také klimaktérium.
Diety držela celý život, čas od času se jí podařilo zhubnout, ale brzy zase nabrala ztracené kilogramy zpět. Pro radikální řešení se rozhodla díky svým rodičům, kterým se její obezita nelíbila. "V novinách objevili zprávu o programu, který nabízí pražská Nemocnice Na Homolce, a zaplatili mi ho," popisuje Marie Roubíčková.
Celý program stál sedm a půl tisíce korun. Jeho součástí jsou lékařské prohlídky včetně krevních testů a měření různých hodnot, například podkožního tuku. "Sama bych se asi k takovému výkonu neodhodlala. To, že se musím jít paní doktorce ukázat na kontrolu, mě hodně motivovalo."

Bez rotopedu to nešlo
V první fázi přesně dodržovala předepsaný jídelníček s energetickou hodnotou 900 kalorií. Podle rad lékařů ho doplňovala sušeným nebo předpřipraveným dietním jídlem, které je započítané v ceně programu. Pomohly jí také konzultace s psychologem.
"Pochopila jsem, že ke zhubnutí zdaleka nebude stačit jen dieta, ale že je také nutný pohyb. Pořídila jsem si domů rotoped a až do léta jsem na něm každý den půl hodiny poctivě jezdila. Pak ale přišla práce na zahrádce, navíc jsme si pořídili nového psa, a tak teď jezdím zhruba čtyřikrát týdně."
V jejím úsilí jí hodně pomáhá celá rodina, včetně manžela, který s váhou nikdy neměl problémy, přitom může sníst prakticky cokoli.
"Ze začátku jsem při vaření ani neolízla lžičku a manžel si musel jídlo ochucovat sám. Zatímco dříve jsem si běžně jen tak mezi jídly zakrojila třeba deset deka uheráku, dnes nevím, co je to chleba s máslem," vypráví Marie. Přednost dává zelenině, salátům a používá hodně olivového oleje. Musela se také naučit pít mnohem víc vody. Její denní strava má zhruba 1200 kalorií a podle svých slov nemá hlad. "Je ale pravda, že se mi dieta snáze dodržuje v práci, protože v kanceláři nemám tolik lákadel. Dokážu to však zvládnout i doma, a když třeba u televize potřebuji něco zobat, kupuji si ořechy a mandle."

Můžu se ohnout!
Váha klesala postupně. Z původních 96 kilogramů na 78 v květnu, pak z červencových 73 kilogramů na 70 v září. Hmotnost tělesného tuku klesla z původních čtyřiceti na necelých osmnáct kilogramů. Z kategorie těžká obezita se paní Roubíčková dostala do kategorie nadváha, teď jí k ideální hmotnosti chybí zhubnout necelých pět kilogramů. A co je nejdůležitější, nemusí brát léky na vysoký krevní tlak, protože jeho hodnota se snížila z nebezpečných 150/95 na optimálních 120/75.
Zmizely i další zdravotní problémy. "Třeba mě velmi často bolela záda a každé dva týdny jsem šla na masáže, které stály pět set korun. Taky jsem musela chodit na pedikúru, protože jsem si sama nemohla ostříhat nehty na nohou. Dneska mě už záda nebolí a klidně se sehnu, takže ještě ušetřím."
Navíc má radost z toho, jak jsou na ni manžel a syn pyšní. Právě rodina je podle Marie Roubíčkové jeden z důležitých faktorů, který jí pomohl k úspěchu. "Důležitý byl pro mě příklad rodičů, kteří dbají o své zdraví a jsou i v pokročilém věku velmi aktivní. Uvědomila jsem si, že můj život přece nekončí a že se nemůžu v pětapadesáti letech úplně odepsat."
Radost jí samozřejmě dělá také to, že se vejde do menších velikostí šatů. "Chtěla bych už takhle zůstat a nepřibírat, nerada bych si to zase zkazila." I proto je ráda, že chodí na kontroly do nemocnice. "Je to dobrá motivace. Bojím se, abych si neudělala ostudu," říká a ukazuje fotografie z rodinného alba. Je těžké uvěřit, že k takové změně může dojít během několika měsíců.

Jak vypadal jídelníček, Marie Roubíčkové

Snídaně:
1/4 litru neslazeného nápoje
60 gramů pečiva
50 gramů bílkovin
Svačina:
150 gramů ovoce nebo 200 gramů zeleniny

Oběd:
1 porce dietního sušeného jídla (značka Guareta nebo Diet +)
1 dietní tyčinka od stejných značek (pokud nechcete jíst dietní sušené nebo připravené jídlo, bude mít oběd stejné složení jako večeře)

Svačina:
150 gramů ovoce nebo 200 gramů zeleniny

Večeře:
100 gramů libového masa, 10 gramů rostlinného oleje, 200 gramů zeleniny a 100 gramů vařených brambor nebo bramborové kaše nebo 70 gramů luštěnin, těstovin či celozrnného pečiva
Druhá večeře:
150 gramů ovoce

Další články z rubriky
Chcete zhubnout? Začněte jíst

Chcete zhubnout? Začněte jíst

27.3.2013 / Rubrika: Hubnutí
S jarem přibývá těch, kteří chtějí zhubnout. Pokud je trápí jen několik kilogramů, které nabrali během dlouhé zimy plné nicnedělání, bude stačit, když udělají několik malých, ale důležitých změn. Do hubnutí se pouští kdejaký nepoučený laik. A efekt? Většinou nulový. Statistiky například udávají, že nejméně jednou v životě drželo dietu zhruba devadesát procent žen.
Jak zhubnout - radí Dr. Petr Fořt - abc Dieta

Jak zhubnout - radí Dr. Petr Fořt - abc Dieta

11.11.2010 / Rubrika: Hubnutí
To záleží na tom, jak velkou má nadváhu – objektivně vzato. Nejprve by stačilo spočítat si BMI…ale o tom už myslím byla řeč. Poté odhadnout typ nadváhy – hruška nebo jablko.
Další články z rubriky Hubnutí...
Aktuálně v diskusích
Na téma: Hubnutí
dnes3:50
6 reakcí

https://shopdumps101.com/Shop dumps 101, dumps 201, cvv , bank login good and fresh

selling dumps cvv fullz selling cvv fullz track 1 and 2 bank login bank transfer writing checks transfer to cc … Fresh Cards. Selling... (zkráceno)

shopdumps101
včera13:24
722 reakcí

jak zhubnout

Ahoj Melo. Já jsem na tom byla před dvěma měsíci. A mohu opravdu doporučit. Opravdu je to dobré. Uralo mi to přes 20 cm. Byla jsem hodě mile... (zkráceno)

KlárkaT
včera12:24
19 reakcí

Křečové žíly

I remember my experience with hackers i contacted online, i almost lost hope in finding out if my husband was loyal to me and has been loyal in our... (zkráceno)

Sonia Hernandez
15.8.17:08
1 reakcí

ICQ :: (( 726638298 ))Buy Valid Clone ATM Cards Dumps with the Pin SMR

Best Shop Dumps Online 2018 - Sell Dumps Good Fresh 99% Email :gourki731@gmail.com

jdon6690
15.8.9:02
1 reakcí

ICQ :::::: (( 726638298 ))Buy Valid Clone ATM Cards Dumps with the Pin SMR

Best Shop Dumps Online 2018 - Sell Dumps Good Fresh 99%

jdon6690
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.