Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Pohyb a sport > Orientální masáže

Orientální masáže

20.6.2006 / Rubrika: Pohyb a sport

Důležitým doplňkem kvalitní tělesné kultury je již po staletí například masáž. Proto nabízíme recept, jak je možné ulevit tělu i mysli pomocí tradičních jávských královských masáží.
Současný projekt péče o tělo a zdraví ducha založila v Indonésii princezna Mooryati Soedibyo na základě zkušeností z dětství prožitém v královském paláci.
"Pokud někdo neumí relaxovat, my ho to naučíme," řekla nám hned úvodem Alena Havlíková, která v Praze od ledna 2004 provozuje salon Java Princess na základě franšízové smlouvy uzavřené se společností Taman Sari Spa Její Výsosti princezny Mooryati Soedibyo. Je součástí celosvětové sítě salonů zmíněné společnosti, které dnes fungují kromě Indonésie také v Japonsku, Kanadě, Singapuru a v Malajsii. Vedle pražského salonu, jediného v Evropě, funguje ještě jako sublicenční středisko sítě Java Princess v České republice druhý salon v Hradci Králové.

Orientální masáže - vstup jen s vlastním tělem

Jakmile návštěvník překročí práh salonu Java Princess, hned, aniž by to tušil, se začíná pracovat s jeho myslí. Zdejší interiér každého přenese v čase tisíce kilometrů na východ, do uzavřených královských paláců sultánské Jávy, kde se po staletí uchovávalo tajemné umění jávské masáže, které až před několika lety odtajnila zmíněná princezna, když otevřela několik masážních center.
Vše umocňuje nekonečné cinkání zvonků, což je základem tradiční indonéské hudby.
Při šálku lahodného čaje Alena Havlíková každému poodhalí roušku tajemství fyzické a duševní krásy jávských sultánských princezen a vysvětlí filozofii salonu: zapomenout na starosti všedních dnů a prožívat jen to, co se odehrává tady: maximální uvolnění těla i ducha. A tak návštěvník pije čaj například na podporu redukčního režimu (Slimming Tea) - z výtažků pečlivě vybraných kořínků, listů a květů, které obsahují složky příznivě korigující látkovou výměnu. Jeho trvalé užívání vede k odbourání nadbytečných tuků z břišních partií, rukou, stehen a dalších částí těla. Poté přijde některá z terapeutek, rodilá Indonésanka, absolventka královské masážní jávské školy, a ujme se ho.
Vzduch je nasycen podmanivou vůní éterických olejů z jasmínu a citronové trávy. "Snažíme se, aby šel každý na proceduru už jen s vlastním tělem, aby odložil starosti. Na místě není ani stud. Přestože poskytujeme jávskou masáž celého těla, skutečně od palce u nohou až po kořínky vlasů, a v některých balíčcích nabízíme i speciální vlasové kúry, je vždy odkryté jen právě masírované místo. Ještě předtím si každý vybere místnost, která na něj nejlépe působí. Pokud přijdou třeba dvě kamarádky nebo manželé, je jedna z komnat vybavena dvěma masírovacími stoly, takže mohou prožívat jávskou masáž současně a později své pocity konfrontovat. Vzhledem k charakteru procedury je i tak zajištěna diskrétnost a pohodlí pro oba. V šatně, kde se odkládá vše včetně šperků, dostane každý batikový župan, pantofle a papírové spodní kalhotky na jedno použití," popisuje Alena Havlíková, co každého čeká.
Jakmile člověk ulehne na masážní stůl, je na počátku celkového uvolnění.

Kouzlo jávské masáže

"V současném uspěchaném světě je strašně důležité umět se na chvíli zastavit, oprostit se od všech starostí a podívat se na sebe zevnitř, uvědomit si sám sebe a čas masáže je pro to nejvhodnější," říká Alena Havlíková, která ví, o čem mluví. Jávská masáž přináší uvolnění a uklidnění při nadměrném duševním a fyzickém vypětí. Blahodárně působí na celkovou kondici organismu, regeneruje pokožku, přivolává spánek, navozuje příjemnou náladu. Odstraňuje únavu a posiluje regeneraci celého organismu. Odstraňuje ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalů tím, že je uvolňuje cíleným nenásilným protahováním. Současně napomáhá lepšímu prokrvení a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra.
To vše díky jemným dotykům rukou indonéských terapeutek, které postupně pracují s každým svalem a odstraní každou zatuhlinu i hluboko v tkáni. Obřad, který masáž připomíná, zahajuje opláchnutí chodidel a jemná masáž přes ručník, tak se současně osuší. Kromě šikovných prstů používá terapeutka teplé éterické masážní oleje, třeba s vůní jasmínu, muškátového ořechu a citronové trávy. Vzhledem k tomu má jávská masáž nádech alchymie. V té době jako by se čas zastavil.
Jávské masáže jsou také součástí balíčků, které už udělaly radost mnoha lidem jako vhodný dárek. Například ten zvaný "Jávské princezny" trvá tři hodiny a je určen pro ošetření, omlazení a relaxaci těla. Ještě o půl hodiny delší je "Dotek Jávy" se stejnými účinky. Při čtyřhodinové kúře nazvané "Exkluzivní jávské princezny" se ošetří pleť, vlasy, hlava a nehty. Oblíbený je balíček "Lady" zaměřený na relaxaci a zpevnění, revitalizaci, regeneraci, posílení svalů a tkání, případně zvětšení či redukci poprsí.
V nabídce jsou pochopitelně i osvěžující a povzbuzující masáže stejně jako aromaterapeutické procedury na obličej, tělo, ruce a nohy a samostatné masáže těla, peelingy, vlasová výživa či obličejové masky nebo masáž hlavy a ramen, manikúra s masáží a pedikúra pro zdravé a silné nehty; tyto procedury trvají od třiceti minut do hodiny a půl.
"Odstranit zastaralou příčinu bolestí ve svalech se většinou nepodaří při jedné masáži, ale postupně, většinou až po třetí návštěvě. Pokud mají být výsledky trvalé, je třeba i pravidelná domácí péče o své tělo. Každému tady na rovinu vysvětlíme, že ani ta nejúžasnější masáž není samospasitelná, musí se současně alespoň chvilku pravidelně cvičit a nejvhodnější je strečink," dodává Alena Havlíková.
Nejstarší návštěvnicí byla v salonu Java Princess dvaaosmdesátiletá žena, ale výjimkou nejsou ani návštěvy nastávajících maminek a malých dětí. Zdejší terapeutky jsou vyškolené ve speciálních programech i pro takové případy.
Po masáži i během delší terapie dostávají návštěvníci ovoce a další čaj, pitný režim je důležitý, urychluje odplavení uvolněných škodlivin z těla. Mají tak prostor "vrátit se na zem", protože po masáži jsou zvláštně, ale příjemně unavení, jako by se vznášeli mimo prostor, a chvíli trvá, než oči opět zaostří a hlava se přestane točit. Vzápětí jsou opět pevnýma nohama na zemi, plní nové síly. Ze získané energie budou ještě v dalších dnech čerpat při plnění náročných úkolů. "Často nám lidé, když odcházejí, říkají, že se cítí mladší, a to jak na těle, tak na duchu a pocity z masáže se jim prý ještě několik dní vracejí, než usnou," svěřuje nám na závěr důležitý moment zpětné vazby Alena Havlíková.
Mezi nejčastější návštěvníky patří lidé, na které kladou pracovní povinnosti vysoké nároky. Cestu sem našlo už poměrně hodně můžu (ti tvoří 40 procent z celkového počtu návštěvníků), v jejichž žebříčku hodnot má své pevné místo péče o vlastní zdraví a v jejím rámci odpočinek. Bez fungujícího těla by těžko mohli nadále podávat vrcholné výkony.
Aby si tady všichni maximálně odpočinuli, muži se cítili silní a ženy si alespoň chvíli připadaly jako princezny, o to se stará zkušený kvalifikovaný tým.

Další články z rubriky
Ve fitness centrech se zrychlí tep a zklidní mysl

Ve fitness centrech se zrychlí tep a zklidní mysl

4.1.2009 / Rubrika: Pohyb a sport
Ke zdravému životu patří pravidelný pohyb. Pokud někomu nestačí nebo nevyhovují tradiční sporty, jako například běhání, jízda na kole, plavání nebo tenis, může si vybrat z rozsáhlé nabídky fitness center. Zvýšenou kondici, vypracované svaly a lepší postavu - to slibují všechna fitness centra. Existují ale i takové lekce, při kterých uděláte něco pro své zdraví, ale zároveň si odpočinete a zbavíte se stresu.
10 výmluv, které vám brání začít jezdit na kole

10 výmluv, které vám brání začít jezdit na kole

21.4.2008 / Rubrika: Pohyb a sport
Podle průzkumu společnosti Unilever je cyklistika vůbec nejoblíbenějším druhem zlepšování fyzické kondice v Čechách. Ve věku 35 – 44 let uvádí celých 66 % respondentů průzkumu cyklistiku jako oblíbený druh pohybu. Že vy k nim nepatříte, i když byste rádi, ale máte jasný důvod, proč to nejde?
Další články z rubriky Pohyb a sport...
Aktuálně v diskusích
Na téma: Pohyb a sport
10.2.13:45
3 reakcí

regenerace svalu

ano má, jednou jsem na to byla a je to supeeeeer, fakt chvím. Podívej se na bodywraps.cz do sekce partnersé salony a vyber si.

Marta2605
6.2.21:29
5 reakcí

Vitamíny a minerály

Já si je kupovala z eshopu www.fitness4u.cz/

Klárka
25.1.13:52
4 reakcí

Lymfodrenážní zábaly

Radko, nevíte,zda jsou i v Olomouci?

Otilie
23.1.12:18
1 reakcí

půjčku

Kontaktujte nás dnes o půjčku ve výši 2%. email: 1main@financier.com

Anonym
22.1.19:01
243 reakcí

Klouby, kosti

Eriku, za mě doporučuji tyto kapsle - www.flexiharpan.cz/ Za mě to nej, co lze na trhu sehnat... V rodině je dost užíváme a jsme spokojeni...

Hanka
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení