Pro správné fungování tohoto webu využíváme soubory cookies. Budete-li pokračovat v jeho prohlížení, souhlasíte s používáním souborů cookies.Pokračovat Více informací    
AbecedaZdraví.cz > Sex a vztahy > Čím větší rovnost mužů a žen, tím větší spokojenost se sexem

Čím větší rovnost mužů a žen, tím větší spokojenost se sexem

28.5.2005 / Rubrika: Sex a vztahy

Se svým sexuálním životem jsou nejvíce spokojeni obyvatelé zemí, v nichž panuje rovnost žen a mužů. Vyplývá to ze studie vědců z Chicagské univerzity, jež zveřejnil internetový server LiveScience.com. Na první příčce spokojenosti se sexem se tak drží Rakušané a na úplném konci se krčí Japonci, kde žena nemá tak silné postavení jako v Evropě či v USA.
V Japonsku byla se svým milostným životem spokojena dokonce jen čtvrtina respondentů. Naopak na předních pozicích Rakušany doplnili ještě Španělé, Kanaďané, Belgičané a Američané. "V patriarchálních kulturách, kde je sex chápán především jako nástroj plození, se snižuje důležitost ženského uspokojení," uvedl Edward Lauman, jeden z nejvyhlášenějších sociologů, kteří věnují pozornost zejména sexuálnímu chování. "Prostě když není spokojená máma, není spokojen nikdo."
Průzkumu se účastnilo celkem 27 500 lidí z 29 zemí. Na otázky vědců odpovídali telefonicky nebo přes internet. Ze studie mimo jiné vyplývá i to, že spokojenost převažuje mezi obyvateli států s vyšší vzdělaností.
AUTOR: (čtk)(zdroj: ihned.cz)

 

Další články z rubriky
Bolestivý pohlavní styk

Bolestivý pohlavní styk

20.4.2007 / Rubrika: Sex a vztahy
Většina žen někdy prožila bolestivý pohlavní styk, odborně nazývaný dyspareunie. Bolestivý je první pohlavní styk, kdy se protrhne panenská blána (hymen), tenká membrána kryjící vstup do pochvy. U sexuálně aktivních žen mohou bolest vyvolávat různé záněty, např. kvasinkové infekce...
Co dělat, když mám potíže s erekcí?

Co dělat, když mám potíže s erekcí?

19.4.2007 / Rubrika: Sex a vztahy
Mnoho mužů se domnívá, že jejich potíže s erekcí jsou unikátní, a netuší, že je v nějaké formě prožívá velká část populace. Přitom lékaře vyhledá jen necelých 15 procent z nich. Svou roli hraje ostych, nezvyk hovořit o sexu a jiné předsudky.
Další články z rubriky Sex a vztahy...
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.
(c) 2005-2013 Abeceda Zdraví s.r.o.   | Reklama | Návštěvnost měří NetMonitor | Prohlášení