Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Hojení po operaci menisku

Diskuse - Hojení po operaci menisku

Marek, 18.11.2020 9:01:31, IP: ***.***.146.182, #234724
Jsem 2 mesice po operaci menisku. Stale nemuzu poradne chodit. Pri chuzi (nebo pri stoji) mi spodni cast kolene, kudy se slo laparoskopicky dovnitr, nateka. Koleno tim padem tuhne a nemuzu ho ohybat, jak by bylo pri chuzi treba. Popravde jsem z toho celkem zklamany. Kdybych mel jit na operaci menisku znovu, tak bych to asi hodne zvazoval a hodne odkladal. Jednou po behu mi koleno nateklo (bez urazu). Magneticka rezonance u me odhalila rupturu menisku. Zadne bolesti jsem nemel, ani zadna omezeni krom toho, ze jsem nemohl behat. Resp. netroufl si behat. Na operaci jsem sel z toho duvodu, aby se cast menisku odstranila (a do budoucna nezpusobovala zadny problem) a z meho pohledu hlavne proto, abych mohl behat. Operace odhalila i nejakou prasklinu v chrupavce. Ktera ale, jak jsem snad spravne vytusil, by nemela hrat takovou roli. Poctive jsem rehabilitoval, cvicil, postupne zaradil rotoped, nasledne i kolo. Jedl jsem Profi Fyto+Enzym - jedno baleni. Bez efektu. Vysledek zatim z meho pohledu spatny. Po 2 mesicich nemuzu poradne ani chodit, na delsi chuzi si beru berle. Ocekavani jsem mel diametralne odlisne, myslel jsem si, ze po 2 mesicich uz budu minimalne pomyslet pomalu na to, ze zacnu zlehka behat. Dle doktora je to OK, chce to cas. Tak snad ma pravdu....
Rakvička, 01.12.2020 22:00:46, IP: ***.***.166.123, #234811
Do kolena už mi šel doktor popáté. První: artroskopie, zjištění přetrženého zkříženého vazu. Druhá: plastika utrženého zkříženého vazu, Třetí: Replastika utrženého zkříženého vazu po pádu, Čtvrtá: Čištění kolene po nevstřebání se šroubů, Pátá: Rekonstrukční artroskopie - utržený zkřížený vaz, utržený meniskus, vydlabaná jamka v chrupavce. Plastika vazu od dárce, meniskus opraven, chrupavka se zahojí. Vše v průběhu 9 let. Všem, kdo se bojí vydání drenu říkám, nebojte se, už ho nepřišívají, tak je cítit jen podtlak v koleni, když ho vytahují. Také jsem 2 měsíce po poslední operaci a meniskus stále bolí. Je to opravdu individuální. Rehabilitace je nejlepší plavání (kraulové nohy), rotoped, v mém případě i zhubnutí.... :-D Prostě posílit stehenní sval, aby celou váhu pohybu nenesl ten vaz. Někdo se ptal, jak vypadá zánět. Nemůžete se narovnat z předklonu. Teda tak to vypadalo u mě. Sezení, stoupnutí do předklonu šlo, a absolutně nešlo se narovnat, dělala jsem to hodně rychle vždycky a snažila se to prodýchat, ale nešlo to. Stejně tak sednutí. Provází ho strašlivá bodavá bolest v koleni. Všichni, kdo jdete na operaci, nebo kdo jste po operaci, přeju rychlé zahojení a bez komplikací.
Katis, 22.12.2020 11:25:23, IP: ***.***.151.20, #234917
Byla jsem na artroskopii kolene před měsícem. Zatím to snáším dobře, chození o berlích bylo utrpění ale vydržela jsem. Koleno někdy pobolívá, ale je to ještě čerstvý. Jinak je to fakt lepší. Teď začínám ve Forme Clinic rehabilitace, takže věřím že budu brzy fit. 
Pavell, 05.01.2021 17:41:32, IP: ***.***.144.101, #234946
Před 6ti týdny na ASK kolen odstraněno 20% vnitřního menisku a prý poničená část chrupavky . 2 týdny o berlích pak pomalu bez berli. Hodně jsem ledoval a min chodil. Pravidelně jsem cvicim 3krat denně klasika přitahování špičky, propínání, zvedáni.. První měsíc chůze nic moc. Otok nad kolenem bráníl v ohybu. Rotoped nelze pak bolest. Dnes je to 6 týdnů a každý den se to o pár procent zlepšuje ale když dám náročnější cvičení -našel jsem si cvičení 14dní po plastice vazu na netu, tak následující den to je nepříjemné i při chůzi - jedu analgetika. Nejhorší je ten otok - ten brání v hybnosti ale je malý a doktor říká že splaskne a často mě bolí-píchá tam kde brali ten meniskus. Hodně pomohl led. Tvaroh moc nepomohl ale ja ho dal přes noc a omotal igelitem a pěkně se mi koleno rozpalilo takže druhý den horší. A masírovat jizvy at neztvrdnou! Aktualní stav- chůze opratrná a trošku kulhám, stoj v pohodě, řídit taky v pohodě, koleno pořád mírně teplé - nemám. Snad jsem někomu pomohl.
Pavel, 14.02.2021 20:18:04, IP: ***.***.20.127, #235164
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, mám prasklý meniskus v pravém koleně a čeká mě ASK. Po jaké době od operace jste byli schopni řídit auto? Je reálně 14 dní po operaci? Děkuji za odpověd
Marek, 19.02.2021 9:20:44, IP: ***.***.125.41, #235194
Pavel: Je to asi hodne individualni. Ale prave koleno (brzda/plyn) - to bych videl jako problematicky.
Marketa Hamouzova, 20.03.2021 11:32:27, IP: ***.***.99.250, #235333
Dobry den, mam sesity meniskus a oddelama synovie a jeste bylo neco s ceskou. Moc nechapu doktor mi rekl ... ze ted 2 tydny od operace mam zacit nohu ohybat a ze na ni muzu stoupat ? A vetsina z vas tu pise z na sesity meniskus nesmeli slapnout vis jak 4-6 tydnu ? Tak jak to teda je ?:-(
Gabca, 05.05.2021 14:58:00, IP: ***.***.35.226, #237658
Zdravím tu všechny 25.1 jsem byla na operaci menisku prisivali myho a dotetka jsem furt doma už druhé rehabka, motodlahu už jsem měla a tet chodím na limfu ale že zaduv koleni tam to nemůžu pořádně ohnout a na kole Tomi vůbec nejde cvičím leduju a bolí to občas už Teda chodím o jedné berli tak nevím jestli to mám skouset natom kole
Jana, 05.10.2021 12:08:13, IP: ***.***.163.200, #238461
Zdravím všechny, co jsou po operaci menisku a hledají informace o rekonvalescenci. Jsem po operaci 2 týdny, měla jsem prasklý meniskus. Nateklé to nemám, snažím se chodit, ale stále mě to velmi bolí - schody pouze stylem krok zdravou+přísun operovanou…. A bolí. Bylo mi řečeno, že každý to má jinak a někoho to bolí i několik měsíců, tak čekám. Každý den cvičím protahování a dávám si 2x25 minut biomag. Stále věřím, že to bude dobré. S berlema bych se zabila, takže pouze vlastní pohon, i když mizerný. Buďme trpělivá a nechtějte všechno hned!!!
mirek, 22.11.2021 5:55:03, IP: ***.***.5.5, #238651
Ahoj v patek odstraněni 40 procent meniskusu,Už v neděli dokažu stat a pomalu chodit i když na tu nohu se snažim přenašet co nejmeně vahy, Zda se mi že je to moc brzy na chozeni ale opravdu to jde. Mate někdo stejne zkušenosti .Ptam se proto jestli mam opravdu chodit nebo i když to jde tak radši použivat berle at se to ještě neposere moc diky za rady
        Předchozí   1 .. 5678      Následující
Přidat příspěvek k tématu Hojení po operaci menisku
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.