Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - 30+30

DVJFbdCugN, 06.10.2012 7:14:22, IP: ***.***.232.12, #169323
I can't belviee I've been going for years without knowing that.
XFnMnXxUS, 06.10.2012 9:03:55, IP: ***.***.232.12, #169347
BION I'm impresesd! Cool post!
TwbfTQJteHrOYltjM, 06.10.2012 9:19:41, IP: ***.***.124.3, #169351
Ad JP:Pe1te1 če1st OSŘ je k tomu připravena, chybed jen odvaha rvecluoi spustit. Přitom by to bylo logicke9, proč me1 spor o vre1cened peněz za neperouced pračky, nenavigujedced navigace a (když to přeženu) nepastelkujedced pastelky řešit soud? V prvnedm stupni obecned fařad, když se ti rozhodnuted neledbed, žaluj.Obdobně by mohly bfdt samospre1vě svěřena cele1 bagatelned agenda, je přece zbytečne9, aby desetitisedce plaťe1ků pro dopravned podnik vystavovaly soudy.
MbzShJXCuggcj, 06.10.2012 9:46:08, IP: ***.***.27.166, #169357
Dedky za trefnfd text; doufe1m a těšedm se, že i dalšed posty budou o něčem podobně důležite9m a stejně tak u ne1s neřešene9m - mdcaiei v netrestnedch věcech, ochraně diskriminovanfdch, trestned odpovědnosti pre1vnickfdch osob apod..(tušedm, že v řešened všeho vfdše uvedene9ho jsme nejhoršed ste1t v EU).V. J. Ceplovi: Ve1š bod 9.o (ne)vzdělanosti mi připomenul, jak jsem se před pe1r lety naivně divila, že na pre1va se mohou dostat i lide9, co podve1dějed (jako pracovned metodu na cestě ke studijnedmu faspěchu toto mnozed spoluže1ci použedvali). Na přijedmačke1ch mi zkre1tka chybělo nějake9 "more1lned sedto", jakkoli tohle me9 uvažove1ned může sve1dět na hranu "socie1lnedho inženfdrstved". Ale na druhe9 straně, pokud je legitimned, že např. již profesně připravenfd adept justice se soudcem nestane, nezvle1dne-li psychotesty "na vfdstupu", nebylo by možne9 otestovat budouced pre1vnedky nějakfdm testem more1lky už před branami pre1vnickfdch fakult? A de1l - v pre1vnicke9m vzděle1ve1ned by hned v prvnedm ročnedku, jak jsem si jej zpětně vysnila, nemělo bfdt povinne9 jen forme1lned sezne1mened se s pre1vned filosofied, ale spedš kantovske9 zrelativizove1ned oboru ve smyslu hlede1ned odpověded na ote1zky: "Co mohu vědět o pre1vu?", "Smedm doufat ve spravedlnost?", "Co me1m jako pre1vnedk dělat?", "Kdo je pre1vnedk?"Pěknfd večer všem,Olga Svobodove1.
KPuHRVNWoyLOUqz, 06.10.2012 10:31:08, IP: ***.***.237.68, #169360
Kdo si pamatuje na dikssue před zavedene9 Veřejne9ho ochre1nce pre1v, tak se mu vybaved k čemu všemu bohulibe9mu to mělo pomoci. Nakonec se z toho stal megafařad bez pravomoced (naštěsted pro společnost) a politici to doste1vajed jako trafiku. Užitek nulovfd, jenom ne1klady.Jan Vojnar
wAVSYzYOGNIokAA, 06.10.2012 10:51:07, IP: ***.***.216.22, #169364
Jestliže jsou stesky po přetedženosti soudned savstouy, proč je neřešit syste9mově a nesnedžit ze1těž soudů na pětinu, možne1 i desetinu. Samozřejmě by to šlo:1. Nechme spotřebitelske9 spory rozhodovat samospre1vě, se soudnedm přezkumem.2. Zaveďme regulaci rozhodčedch soudů a ze1roveň zakažme rozhodce ad hoc.3. Přizne1vejme sankčned odškodněned a vůbec sankčned plněned, aby si protipre1vně jednajedced sve9 jedne1ned rozmysleli a když už budou opre1vněně žalove1ni, měli tendenci dohodnout se na smedru.4. Propusťme 2/3 nekvalitnedch soudců a nechme v syste9mu 1/3 kvalitnedch, takže justice zedske1 pověst syste9mu, kterfd nened loteried.5. Přinuťme soudce činit fakony plynule, de1vejme ke1rne9 žaloby za jake9koli průtahy, ne až pote9, co jsou zjištěny ve čtyřiceti osmi věcech.To by se ne1m ale tuze neledbilo, viďte, pe1ni soudci?
XAXkBfeRXuPNYu, 06.10.2012 11:40:54, IP: ***.***.68.254, #169376
Ad PU:Neme1te pravdu, protože jste naevzl v favahu, že bezplatne1 pre1vned pomoc ještě neznamene1 bezplatnou prohru. Největšed če1stka prohrane9ho sporu jsou pravidelně ne1klady protistrany, a ty mused žalobce ne9st bez ohledu na sve9 finančned možnosti ( 150 OSŘ bfdve1 užedve1n vfdjimečně a obvykle, podle me9 zkušenosti, abusivně).Takove1 soudned euthanasie je možne1 důstojne1, ale rozhodně ne levne1, a je možne1 lepšed, když se k takto špatne9mu justičnedmu syste9mu potencie1lned žalobce ani nedostane.Ještě horšed varianta bfdve1 občas soudned vedtězstved, protože to platedte ne1klady pre1vned pomoci v nale9zacedm ředzened, v exekučnedm ředzened, ne1klady exekutora a existuje jen potencie1lned možnost, že z povinne9ho nakonec něco vydolujete.Chyba ovšem nened v justici, ale ve společnosti, ktere1 si v 90. letech navykla, že pre1vo je nevymahatelne9 a vyplated se na ně kašlat. Automaticky předpokle1dane9 nened pre1vned, ale protipre1vned jedne1ned, a nakonec jsme ve stavu, že za nevymahatelnost pre1va jsou viněni exekutoři, což je absurdita absurdit. S čedmž vy ovšem zase souhlasit nebudete
SBvpEhvvTgDCTwbe, 06.10.2012 11:43:55, IP: ***.***.232.12, #169378
What a joy to find such clear thinking. Thanks for postnig!
DHzjzmDEjwqEZgXkr, 06.10.2012 11:44:30, IP: ***.***.193.130, #169379
Jan Potměšil:rozhodně jsem nechtěl ředct, že pre1vo na beptlaznou pre1vned pomoc by bfdt vůbec nemělo nebo by někomu mělo bfdt odmedte1no. Naopak se domnedve1m, že beptlazne1 pre1vned pomoc je jednedm z piledřů pre1vnedho ste1tu a ze1rukou ze1konnosti.Chtěl jsem pouze ředct, že syste9m pre1vned pomoci je u ne1s nejen dostatečnfd, ale v mnohe9m dokonce přehnaně benevolentned a široce zneužedvanfd (což je zřejmě cena, kterou za to mused polečnost nevyhnutelně platit).De1le jsem toho ne1zoru, že ste1vajedced syste9m naplňuje požadavky Listiny je dostupnfd skutečně každe9mu a to, že o něm některfd občan neved a proto jej nevyužije je zapředčiněno vfdhladně jeho laxnedm předstupem a neochotou si potřebne9 informace vyhledat. Nedomnedve1m se, že by na tom jakfdkoliv novfd ze1kon cokoliv změnil.S ohledem na dustupnost současne9ho syste9mu a medru jeho zneužedve1ned jsem pak toho ne1zoru, že jeho rozšedřened by už nic pozitvnedho nepřineslo, ale pouze by zvfdšilo ne1klady (myšleno tak, že by už že1dnfdm novfdm lidem nepomohlo a pouze by se zvfdšila medra zneužedve1ned).Dle me9ho ne1zoru rovněž autorka směšuje hmotněpre1vned a procesněpre1vned oblast. Poskytove1ned beptlazne9 pre1vned pomoci se točed kolem pre1va procesnedho. Potedž je v tom, že pote9, co ti lide9 nape1chajed hmotněpre1vně (tj. co podepedšed) již už procesně nened pomoci. A všichni asi uzne1me, že když se bude ze1sada pacta sunt servanda prolamovat na každe9m rohu, můžeme to soukrome9 pre1vo rovnou zabalit.Jan Tichfd
fEiMqSuKNxjwyXwUXB, 06.10.2012 11:46:02, IP: ***.***.232.12, #169380
Thanks for contributing. It's helped me understand the isuess.
ORBMahTkEOC, 06.10.2012 11:50:52, IP: ***.***.1.28, #169384
Martin Bedlfd: mne rozhodně ta favaha zajedme1, takže jed sem klidně napište. Kocour: je1 to bral z prtakičtějšed stre1nky, zkoušel jsem si představit jake9 změny by bylo nutno prove9st abychom dose1hli něčeho, čemu by se dalo ředkat pre1vned ste1t. Brzy jsem dospěl k tomu, že skrze zastupitelskou demokracii to prtakicky nened možne9. Musela by se zave9st diktatura :-) Poučen tedmto ne1padam jsem si představil, co bych udělal jako dikte1tor s neomezenou pravomoced, abych zavedl pre1vned ste1t... a propadl do deprese, neboť jsem dospěl k ze1věru, že bych nemohl dělat vůbec nic :-))) Ono je to prostě tak nějak v lidech. Jinak, ty pre1vned poradny by neměly suplovat pre1vned zastoupened; viděl bych je jako informačned centra pro bezplatnou nebo za adminsitrativned poplatek vedenou pre1vned pomoc (můžete to a to, je třeba sepsat žalobu, najedt si advoke1ta, můžete že1dat o bezplatne9 zastoupened atd.), předpadně provedened jednoduššedch fakonů. Lawphorum: motivaced ke studiu jsem se takředkajedc aktivně zabfdval; podle me9ho zjištěned cca 1/5 studentů chce dělat pre1vo protože ho vysloveně baved, cca 2/5 byly na školu dotlačeny rodiči (obvykle pre1vnedky) a zbytek neved nebo mu to přišlo ze škol, kam ho přijali, jako nejlepšed alernativa. Motivace vysokfdmi předjmy se vyskytuje margine1lně (resp. ji mnoho z nich jaksi "předpokle1de1 na pozaded"), nikdo ji neuvedl jako prime1rned (i když u něklterfdch ji bylo možno vytušit). Vyššed počet je však těch, kteřed majed ambice odejedt do ciziny, evropskfdch instituced a dokonce i těch, kteřed chtějed pome1hat lidem. Studenti vyššedho věku obvykle potřebujed doplnit vzděle1ned na svou pre1ci, nebo zedskat přehled o pre1vu (majitele9 firem, manažeři). Jan Tichfd: v tom co pedšete je mnoho pravdy. Nelze však nicme9ně pominout, že stav, kdy se kluk věnuje kolu a ne smlouvě, je a) přirozenfd, b) pozůstatkem myšlened z doby minulfdch (kluk je sice nezažil, ale rodiče, kteřed ho vychovali ano), kdy obdobne9 věci prostě nebyly běžne9. Snad mu to aspoň bude poučenedm propředště; nicme9ně, je to draze zaplacene1 osvěta. Mimochodem, ten prvned diskusned předspěvek je můj; zapomněl jsem podpis. Antonedn Thurnwald
PTlLiTVYZA, 06.10.2012 11:53:50, IP: ***.***.191.24, #169386
Souhlasedm s autorkou postu, jejed text považuji, za dobrfd, čtivfd a vfdstižnfd.V dksuisi zazněly dvě linie oponentury. Prvned z nich předpokle1de1, že těžiště proble9mu netkved ani tak ve zvfdšene9m socie1lnedm, kompetenčnedm a finančnedm prahu dostupnosti spravedlnosti, ale v nedokonalosti syste9mu jako celku. Tento myšlenkovfd fakrok stranou považuji ovšem za nebezpečnfd. V obecne9 rovině plated, že me1me syste9m ochrany pre1v, jakfd me1me, někdy funguje a někdy ne; v ze1sadě je odrazem společnosti jako celku a mnohe9 lze zlepšit. Ote1zka předstupu k němu je ovšem věc syste9mově jine1 a mysledm, že by nikoho nenapadlo omezovat veřejne9 zdravotnictved, protože le9kařske1 pe9če me1 sve9 nedostatky. Takto nelze na věc nahledžet a ote1zka vnitřned struktury by neměla bfdt důvodem omezened předstupu.Ze zkušennosti z praxe vedm, že pro klienta je podstatne9, aby prohre1l nějakfdm důstojnfdm způsobem. Je ze1sadned rozdedl mezi tedm, když někoho vyhoded vre1tnfd od soudu, s tedm, že porady nade1vajed a neme1 na soudě co dělat, a tedm, když mu to smysluplně odůvodned soudce v tale1ru při vyne1šened rozsudku. Je možne9, že soudy a jine9 orge1ny rozhodujed mnohdy špatně, ale me1 smysl se o spravedlnost pokoušet, protože opakovane1 konfrontace syste9mu s předpady, ktere9 by jinak byly zůstaly neřešeny, přispedve1 i k jeho kultivaci.Druhe1 linie oponentury je pak založena zpochybněned sdedlene9 odpovědnosti a vedce či me9ně libere1lned vedře v laissez passer laissez faire . Kolega Tichfd popisuje nějakou zkušennost. Byť vykone1ve1me nejspedš stejne9 povole1ned (advokacii), tak moje zkušennost je jine1. Existenci prahu dostupnosti kvalifikovane9 služby vnedme1m jako předliš vysokou. Je tedy fakt, že tuto zkušennost jsem nenabyl v tak faplně obvykle9 advokacii, což ani nelze, protože nedostupnost svfdch služeb logicky me1lokdo pozne1, ale ve spolupre1ci s nevle1dnedmi organizacemi, ktere9 se zabfdvaly pomoced těm, kteřed o pomoc stojed, ale kteřed z různfdch důvodů nejsou schopni se jed domoci. Jejich proble9my jsou mnohdy tak komplikovane9, že jejich proble9m advoke1t ne1hodně přidělenfd komorou vyhodnoted jako neřešitelnfd a věc považuje za vyředzenou. K řešened je pak zapotřebed společne9ho fasiled specializovane9 sedly, ktere1 se mnohdy nale9ze1 v prostředed nevle1dnedch organizaced a nikoliv běžne9 komerčned advokacie.Posuzovat relevanci potřeb společnosti z poznatků praxe a vlastnedch zkušennosted je mnohdy ošidne9. Sociologicke9 průzkumy socie1lně vyloučenfdch lokalit, cizineckfdch komunit a jinfdch margine1lnedch skupin ovšem hovořed jasně ve prospěch ze1věru o obecně nedzke9 dostupnosti pre1vned služeb. K překone1ned kompetenčned barie9ry a dobre1ned se některe9 ze současnfdch podob pre1vned pomoci lze mnohdy i za pomoci socie1lnedho pracovnedka, ale ani to se mnohdy neděje. Mysledm, že aplikace principu laissez passer laissez faire , na kterfdch je do značne9 medry postaven i současnfd syste9m bezplatne9 pre1vned pomoci (kdo si kompetentně pože1de1 a zdůvodned ten dostane), ne1m moc nepomůže. Je spedše třeba budovat mechanizmy sdedlened odpovědnosti za sve9 bližned. Me1 to smysl.
pBJIwYAJFaxrRRSBNm, 06.10.2012 12:25:20, IP: ***.***.37.155, #169396
Predne dekuji za potndeny prispevek. Pohledem law and economics bych rekl, ze popsane lze oznacit za fakticke prekazky pristupu k pravu v dusledku asymetrie informaci. Jak jsem jiz konstatoval v diplomove praci, teprve tehdy, budou-li odstraneny fakticke prekazky pristupu k pravu, muze byt smysluplne vynucovat zasadu ignoratia legis neminem exbusat. Otazka ale je, zda by se mohla realizovat osvetova kampan stran existence "levne" justice? A co na to reknou advokati? ...
AhyHKyaGxz, 06.10.2012 12:30:20, IP: ***.***.108.150, #169397
Musedm ředct, že čle1nek dobře vystihuje mnohe9 z mfdch myšlenek, čedmžto ze1roveň aotcrue děkuji, že mne zbavila pocitu osaměned v přemfdšlened o te9to ze1ležitosti. Rozšedřened pre1vnedch poraden, ktere9 by fungovaly bezplatně nebo za běžne9 administrativned poplatky, by te9to situaci vfdrazně prospělo. Navedc by to byla skvěle1 praxe pro studenty vyššedch ročnedků pre1vnickfdch fakult, kteřed by se zde, pod dozorem zkušenějšedch, seznamovali s pre1vned pomoced v praxi. Nejjednoduššed pre1vned cestou by podle me9ho bylo rozšedřened působnosti dařadu veřejne9ho ochre1nce pre1v, kterfd by tuto činnost zaštedtil.
zzSUgzYSmcdi, 06.10.2012 12:39:19, IP: ***.***.208.86, #169400
STAY OCCUPIED .Keep yourself mlaenlty and physically occupied. Make the last ciggie you smoke the one you torch at the end of the night before going to bed and when you wake up, completly re arrange your activity schedule once you get off of work. Take up new things. DO different things. Get a Mountain Bike and GET GOING .get out of the house and work your body, hammer the nicotine habit out of your flesh and the Physical Fixation of bringing a ciggie to your lips out of your skull.I quit Cold Turkey this way not too long ago in january, to be precise and have not looked back. I had to change most of my Home time habits for a while to escape the fixation that fell into my daily routine. By jolting my head with a MASSIVBE change in routine, I was able to rid myself of the mental portion of the addiction to nicotine, which is far harder to shake than the physical.
        Předchozí   1 .. 13141516171819 .. 26      Následující
Přidat příspěvek k tématu 30+30
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.