Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Deprese v těhotenství

eicul, 21.08.2012 12:38:53, IP: ***.***.47.32, #167706
Marné volaní o pomoc :-( musim k doktorce,obrat a zhoršení ze dne na den,z čeho,proč,nevim,sakra...vyčerpava mě to.
evinah., 22.08.2012 9:24:10, IP: ***.***.180.185, #167758
ahoj, eicul, tak copak je?
Já trávím co nejvíc času venku, hlavně v lese, navíc mám nový prohlížeč, zkouknou seznam, fb a jdu...Akorát si občas pouštím nějaký filmy.
Při dostatku pohybu, slunečního svitu a řečí toho mého prcka musím přiznat, že jsem se cítila v posledních dnech opravdu šťastná a opravdu v pohodě. Ovšem psal notář - musím vyřizovat pozůstalost po tátovi - a to mně rozhodilo, myslela jsem, že to mám srovnaný, ale představa, že se uvidím s mámou, kterou jsem neviděla 13 let a zas uvidím tátovy věci - mně děsí tak, že nemůžu od schůzky s notářem spát.Tj. od pondělí.
evinah., 22.08.2012 9:29:38, IP: ***.***.180.185, #167760
Snažím se to nějak překonat, dokonce přemýšlím, že zas pojedu 35 km jen k vodě, protože jsem byla plavat letos poprvé a děsně jsem si to užívala.Naštěstí jdu příští pátek k doktorce - strašně se na to těším.
A jinak - my jsme prostě pořád v pohybu. Navíc mi v září končí mateřská, nemám školku, tak musím asi podat výpověď do práce...a budem se muset uskromnit, léto jsme si fakt užívaly a utrácely dost nad poměry matky s dvěma dětmi, mladá každou chvíli jela do Prahy, má tam kluka...
karen, 29.08.2012 21:21:43, IP: ***.***.174.89, #168112
Eicul psala jsem ti na face? jsi v poho? asi vám zas nejde net nebo comp viď?Evi to bude dobrý musíš to vydržet a pak to bude zase v poho. je dobře, že je ti fajn nenech si to zkazit tímhle.......já jsem taky šťastná děti jsou smysl života...
eicul, 29.08.2012 22:07:00, IP: ***.***.47.32, #168116
Karen,mě blbne face,šileně,nejdou mě vkladat ani fotky nevim co s tim je :-(
Jsem ok,litam nahoru,dolu,ale čim to je nevim,vysadila sem antikoncepci,3měsice stačilo,stejně sem to měla vše i menses diky ni rozhazene,a je lip,takže asi tim že byl hormonalni sem blbla,uvidim,byla sem v ponděli u dr.a oki,už mě dala jen zoloft a oxaz.už ne.Pisnu ti na fb jak bude vic času ju,jsme pořad venku,uživam si kluka než začnou povinosti od zaři :-)
karen, 30.08.2012 21:02:28, IP: ***.***.174.89, #168174
eicul hlavně, že jsi ok:-).
evinah., 01.09.2012 15:01:15, IP: ***.***.180.185, #168241
ahoj, holky. Doufám, že si užíváte i tyhle dny, kdy není tak horko - já jsem si koupila oblečení do větší zimy a lítám venku i tak. Byla jsem i na návštěvě u spolužačky, co jsem ji neviděla celých 20 let...Pozůstalost mě tak děsila, že jsem o tom mluvila se svou MUDr. a napadlo mě, že zavolám notáři, že se na to necítím zdravotně a počkám až on vše vypočítá - honil si triko, jestli se s mámou budem před ním hádat, že odejde, vypočitá majetek u stolu na kalkulačce a jen nám to pošle domů. Tak ať to tak udělá. Bude líp nejen mně, ale i mámě. Hned mi po tom nápadu bylo líp, ale včera jsem nespala snad celou noc.Možná jsem to s tím sportem přehnala, po dlouhý době jsem měla křeč v noze. Nejdřív v jedný, pak v druhý - tohle jsem neměla od doby, co nejsem těhotná. A dneska jsem venku 3 hodiny sice byla, ale už se nemůžu dočkat, až si ex přijde pro malou ( která spala 12 hodin a je živoučká) a já si napustím vanu...A budu jen odpočívat.:-)
Holky držte se, podzim bývá horší, co se našich potíží týče.
karen, 01.09.2012 20:42:36, IP: ***.***.174.89, #168249
Evi co to znamená-honil si triko:-)? Asi by to tak bylo nejlepší měla by jsi klid. Já se snažím taky sportovat potřebuju schodit po porodu nějaká kilečka docela mě to štve jak vypadám a nejde nic dolu. A s tou křečí jsme na tom byli podobně já teda jen v jedné noze:-). Jo a ten podzim já nesnáším,vždycky mě to skolilo na podzim ale musím se ho naučit mít ráda tak zatim pořád jím prášky tak snad budu v poho a mám malou bude to jiný....Za chvilku bude zima a to už je lepší...
Týnižka, 05.09.2012 21:47:03, IP: ***.***.44.180, #168372
Ahoj!
Je tu tolik příspěvků, že jsem to detailně nepročítala, ale pokud to chápu dobře, jste tu jak ty, které měly deprese už před těhotenstvím, tak i ty, které začaly depresemi trpět v průběhu těhotenství. Já patřím do té první skupiny.
S depresemi se léčím už osm let a mám k tomu ještě hraniční poruchu osobnosti. Je mi 25, jsem v plném invalidním důchodu, mám za sebou hospitalizace na psychiatrii, pokusy o sebevraždu a zjizvené ruce a nohy od sebepoškozování. Vím, nejsou to zrovna ta nejpříjemnější konverzační témata. A hlavně to není nic moc jednoduchého na pochopení pro lidi, co to neznají. Tak asi hlavně proto píšu - abych se necítila tak sama.
Chtěli bychom s manželem miminko, tak jsem po domluvě se svou psychiatričkou v únoru začala vysazovat ty léky, které by případnému těhotenství mohly škodit. V té době jsem byla víceméně stabilizovaná a rok od propuštění z poslední (tříměsíční) hospitalizace. Vysadila jsem tedy lithium a wellbutrin a zbyl mi argofan jako antidepresivum a rivotril (který jsem od té doby už ale taky vysadila). Musim říct, že to neni jednoduchý, ta chemická podpora léků mi vážně chybí. Nálady mi začaly lítat jak zběsilý a všechno mě stojí daleko víc práce. Miminko bych moc chtěla, tak se snažim vydržet, jak můžu, ale jak řikám, neni to lehký. Manžel je skvělej, má mě rád, podporuje mě, ale je jasný, že neví, co se mi dennodenně honí hlavou. Vždycky když je mi zle, přemýšlím o tom, jestli mi to trápení za to stojí.
No nic, děkuju, že si to aspoň někdo přečtete a že o tom třeba budu mít s kým mluvit.
Kristýna
evinah., 06.09.2012 9:08:29, IP: ***.***.180.185, #168381
Karen, ten výraz měl znamenat, že se vytahoval...Mně i překvapilo. když jsem to tu četla, musela jsem si svůj vlastní příspěvek znovu přečíst. :-)
Jinak - je mi psychicky hůř a hůř.Končí mi mateřská a nemám školku, takžese těch věcí sešlo víc.V noci nespím, dokonce se i trochu třesu, pořád přemýšlím a přemýšlím. I když nechci a říkám si, jak budu ráno vypadat a jak vydržím den s malou, když nebudu vyspalá.
Kristýnko a to je zamyšlení i pro Tebe. Určitě snad každej chce svoje dítě. Ale měla by sis hodně rozmyslet,jestli to vážně budeš zvládat.Když se v těhotenství rozbouří hormony, rozhodí to i holky, kterým do té doby nic nebylo.Tos tady asi už četla.Nevím, co si o tom myslí Tvá doktorka, ale určitě bys to s ní měla detailně probrat.Držím Ti palce, ať se rozhodneš jakkoliv.
sarka, 10.09.2012 13:55:13, IP: ***.***.118.59, #168468
ahoj mam podobne problemy a zajimalo by me co to AD znamena. ahoj a jsem rada ze ti vse dobre dopadlo
karen, 10.09.2012 21:19:41, IP: ***.***.174.89, #168478
Evi doufám, že už je ti líp je to zase změna a ne zrovna moc příjemná a je jasný, že nad tím musíš pořád přemýšlet, ale ono se to nějak vyvrbí vím, že se mi to lehce píše.
Kristýnko taky ti moc držím palce, aby jsi to zvládla....možná by ti prcek prospěl. Akorát zvládnout to těhu je to sice těžký, ale dá se to, ale to taky musí vědět i tvá dr co a jak třeba by se ti taky mohl nasadit lék po prvním trimestru.
Šárko AD znamenají antidepresiva....
eicul, 11.09.2012 10:37:33, IP: ***.***.47.14, #168488
Krystinko,ja už po přečteni par řadku si řekla adopce by byla lepší,ale zas jelikož si byla hospital.nevim zda by vam prošla,ale Eva ma pravdu i ja sem v době druheho těhu nebrala už rok nic a stejně mě to v těhu mirně rozhodilo no a rok po porodu sem OPĚT skončila na AD zoloft,rivotril a neurol už neberu asi cca 3roky.Je duležite to opravdu detailně probrat nejen s psychiatričkou ale hlavně gynekologem ktery ti zase řekne vše skrze vyvoj ditěte atd po dobu uživani leku.Držim palce at to zvladneš.Moje kamaradka ma taky plny duchod byla několikrat v nemocnici a ma 2letou holčičku a řikala že těhotenstvi už ne že to byl mazec,a po porodu ji bylo fajn,nekojila jelikož ji ihned ještě v porodnici nasadila dr antidep.a ona byla klidnějši.
evinah., 12.09.2012 17:57:48, IP: ***.***.26.76, #168509
ahoj,
tak jen se hlásím, zrovna je mi fajn, tak to chci říct. Jsem utahaná fyzicky, snažím se být co nejvíc venku a - funguje to. Jo a koupila jsem si kapky rozchodnice růžové - a líp spím. Stály mě 66 korun.
eicul, 12.09.2012 21:59:26, IP: ***.***.47.14, #168514
jsem na tom stejně Evi,vratila jsem se k zumbě,litam za malou ktera lita sama a jsem denně unavena a taky lip spim i celou noc a kluk ve školce oki takže sem v klidu,vylety a tury do krkonoš mě tak utahavaji že padam do postele :-) jen dnešek nam prší takže sme šli ven jen na hodku.To je co,bylinka ta rozchodnice?a muže se k AD?
        Předchozí   1 .. 261262263264265266267 .. 272      Následující
Přidat příspěvek k tématu Deprese v těhotenství
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.