Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Deprese

Silva, 07.07.2008 9:57:44, IP: ***.***.113.254, #55994
Jájo, nezlob se ale já tě naprosto nechápu.
Nina, 07.07.2008 10:03:39, IP: ***.***.242.173, #55995
Milá Aničko, chtěla jsem jen nakouknout a dočíst příspěvky (kromě jedněch). Po přečtení toho tvého bych chtěla napsat, že já také patřím k lidem, kteří se před tebou a tvojí rodinou sklání. Přijmout tak těžký úděl a každý den se obětavě a s láskou starat o bezmocnou holčičku, to vyžaduje hodně síly a statečnosti. Moc ti přeju prodloužení ID, vím, že tě netrápí "jen" deprese, máš těch potíží víc a dcera tvoji pomoc a podporu moc potřebuje. Kéž by tě tvoje nemoci nechaly aspoň trochu na pokoji, abys na to všechno měla klid a sílu a mohla také trochu žít.

Zdravím i všechny ostatní, Silvi, jsem ráda, že je ti dobře a držím palce, aby to vydrželo.
Jájo, jsi statečná holka, s tím živením manžela to není tak horké, takového právníka, který by mu to vysoudil nezaplatí (i kdyby to šlo).
Moniko, drž se se svými robátky, je toho na tebe někdy moc, ale určitě se to zlepší.
Mějte se všichni co nejlépe, snad nám to ochlazení prospěje.
Malířka, 07.07.2008 10:11:27, IP: ***.***.60.43, #55997
Moc pozdravuju všechny staré známé i nové členy, spíš členky a kamarády!

Anně jsem chtěla napsat, že celá její rodina je obdivuhodná! Anničko, věř tomu, že to děťátko je šťastné ve svém stavu, to jen my to vidíme jinak, utrpení je to pro ty, kteří o něj pečují a zajišťují všechny potřeby. A dovedu si představit, jak je vám krásně, když se to sluníčko na vás usmívá :-))

Jájo, před pár týdny si tu s námi dopisovala Linda, které se taky krátce po svatbě zhroutilo manželství a rozvedla se za pomoci advokátky. Řekla bych, že nejrozumnější by bylo najmout si odborníka, i když je to drahé, ale měla bys jistotu, že nic nepokazíš. A ten tvůj asi peníze na právníka mít nebude... S nechutenstvím si radši zajdi k doktorovi, nazahrávej si s tím, aby se ti to nevymklo. Mohla by to být úzkost, která provázívá deprese...

Vítám tě tu, Julie :-))) Stačí, kyž si dojdeš k obvodnímu doktorovi, který už bude vědět, jak dál. Pravděpodobně ti doporučí psychologa i psychiatra (alepoň já jsem to takto udělala a moje lékařka byla ráda, že jsem se jí svěřila, protože je zbytečné, trápit se, když existují léky a psychoterapie). Anebo si rovnou zajít na psychiatrii, objednat se k psychologovi...
Malířka, 07.07.2008 10:45:30, IP: ***.***.60.43, #55998
Ahoj Kety, já si dávám poměrně často malé pivko, plzničku, jak říkám, protože je to spíš lék na ledviny a trávení, než prostředek k opití, ale opravdu jen jedno a malé pivko a necítím žádnou psychickou újmu. Tvoje maminka má možná nějaké psychické potíže a třeba by potřebovala psychologa, když se chová tak, jak jsi popsala. Ale kdo dnes nepotřebuje psychologa...? Třeba deprese prý nabírá rozměry epidemie.

Tce, mě taky pořád někdo tvrdí, že si za D můžu sama, kdybych sportovala v nějaké partě, jezdila na výlety, chodila na různé akce, byla bych podle nich v pohodě, ale nepřesvědčuju je o opaku, vím a myslím si svoje... A mám ty samé pocity, jako ty, když se vrátím z nějaké weekendové akce, je mi smutno, ale už s tím počítám dopředu, takže mě to nepřekvapuje, prostě to snáším, i když těžko. Ale i tento pocit přebolí a najednou je zase docela dobře :-))

Moniko, tady víc lidí několikrát měnilo AD, tak bys to taky mohla zkusit. Já jsem to ale musela doktorce (cvokařce) navrhnout sama. Chodíš k psychologovi? Ten kolikrát pomůže víc, než léky, ale nejlepší je určitě kombinace obojího :-))

Kiro, já už jsem tolerantní k lidem, kteří řeknou, mám nějakou depku, protože je stejně nezměním a nevysvětlím, jak mi je. Nejhorší pro mě bylo, když mi dobrá kamarádka opakovaně tvrdila, že má depresi kvůli rozvodu, ale ona si nemůže dovolit zůstat doma, jelikož živí syna a splácí hypotéku na byt. A včera jsme se byli projet se známými na loďce po řece a oni opakovali, depréééze, tak ty máš deprééézi a smáli se a smáli a pak někdo řekl, dej si panáka depréééze tě přejde. Myslím si svoje a mlčím. Někdo se mě taky zeptal, z čeho mám ty depréze a já klidně řekla, že mě otec psychicky týral, několikrát jsem potratila. Jedna z pohodových "kamarádek" po mně vyjela, že prý všechny holčičky tatínkové psychicky týrají, což mě zasáhlo a pomyslela jsem si, ty víš houby, co to je psychický teror a vzpomněla jsem si na starší příspěvky na naší diskuzi, které sem napsaly některé moje drahé přítelkyně a nad kterými jsem poprvé po mnoha letech, kdy mi to nešlo, brečela... Neřekla jsem jí na to nic a už je mi to jedno. Všem přeju jen to nejlepší a pevné zdraví :-))) Kiro, ty hlavně poslouchej doktory, neubližuj si, prosím tě!

Mějte se všichni tak dobře, jak je to jen možné a přeju vám příjemné pocity, pohodu, klid, vyrovnanost a naději v uzdravení :-)))
Silva, 07.07.2008 10:58:44, IP: ***.***.113.254, #56002
Jájo, to , že tě nechápu, jsem myslela, že komunikuješ s Halinou. Jinak tě chápu a moc držím palce.
Zdravím i Malířku, která je na drátě.
Malířka, 07.07.2008 11:22:48, IP: ***.***.60.43, #56006
Ahoj Silvo, taky tě zdravím a mám radost, že máš radost, že se cítíš dobře!!! :-))) :-))) :-)))
petr, 07.07.2008 11:39:17, IP: ***.***.211.194, #56007
Pěkný den všem, těm "dřívějším" i všem novým lidičkám.
Mám velkou radost,že zase píše Malířka! :-)) Psal Ti dneska mail, tak doufám , že došel. Malířko, takové ty rady, kamarádi, sport atd...vím, že všechno je fajn....chodil jsem s kamarády sportovat, 2-3x týdně 2-3 hod. tenis, na pivko, atd...a...těžká D!! S kamarády chodíme celkem vyjímečně, to raději někam ven do přírody... zásadně bez alkoholu, ale to již spoustu let, tenis kvůli ruce nehraji..a...pohoda jako nikdy!! Takže, ona hlavně endogenní D není na tomto patrně vůbec závislá...ale to Ty určitě všechno víš... jinak držím moc pěsti! Jsou mi někdy až k smíchu výroky dotyčné, jako ale asi většině z vás....a když se jí docela dobře baví i "pubertální" dítka...tak to její tlachání možná alespoň nezapadne. Takže...ze stránek jsem kvůli těm hloupým a lživým řečem neodešel...jen prostě nepíšu sáhodlouhé romány jako dřív :-))) I když...napadla mě jedna věc...můj psych. kdysi, když jsem se dostal z nejhoršího na mě začal používat taky trošku nátlak (ovšem ne sprosťárny!! :-)) ), to aby se člověk naučil řešit i ty problémové záležitosti. Takže v tomto, možná , dělá H. i trošku pozitivní službu...
Julii již odpověděla Malířka...jen jsem chtěl napsat, že D není žádná "sranda", je to docela nebezpečná nemoc, to když se změní v tu nejtěžší formu...proto bych s návštěvou Julie neváhal...kdyby jsi četla stránky dřív, viděla by jsi některé příběhy, které právě z těžké D vycházely.Třebas já...a můžu Ti říct, že je to dost děsné...a dlouhé...trvá to někdy i půl roku.Ale dobrá zpráva a to jistě pro víc lidí, jak mi psala i Marcela 1, že D se dá vyléčit!! To je asi ten nej. vzkaz, který pro Tebe mám. A AD jsou dost mocné léky....jen bych si je já osobně nedovolil vysadit, tak jako bylo napsáno! A to je beru v malém množství snad 7 roků... dávají ale naději, že tu hrůzu nebudu muset prožívat znovu...i když , kdo ví...držím pěsti ale neváhej...
Aničko...na podobné "příběhy" se celkem často dívám na různých dokumentárních kanálech...jsou nesmírně smutné...ale prostě je TO život, někomu ano druhému ne...je to strašně nespravedlivé, ale to, jakým způsobem se k "malé" chováte...to teda smekám....opravdu... Vím, že se nedá absolutně srovnat...ale i taková těžká D je k vyléčení....tohle s "malou" je asi trošku někde jinde. Víš, viděl jsem třebas dok. o nemoci, kdy dítě stárne několikanásobně rychleji, takže např. v 10letech, vypadá na 70..je to naprosto vzácné, např. v Kanadě, odkud byl dok. měli právě jen jednu dívku...A jak si tihle "mladí-staří" dokázali užívat života! Měli holt strašně málo času....držím pěsti a moc fandím!!
Prozatím všechny moc zdravím a přeji příjemný den. petr
Jája, 07.07.2008 12:41:04, IP: ***.***.33.126, #56020
Silvinko víš nemám ráda když si mě někdo bere do úst... jak už tady napsali ostatní... někdy to nejde vydržet ty její žvásty a zareaguješ ani nechceš......jinak drž se :-)
Jája, 07.07.2008 12:47:10, IP: ***.***.33.126, #56024
no právě že vím že on si advokáta žádného nevezme protože na něj ani nemá což já udělala, hned co jsem se to dozvěděla, protiútok. Najala jsem si toho nejlepšího advokáta, resp. to o něm celé město kde bydlím tvrdí, tak snad to půjde rychle a bez dalších konfliktů. Mám Vás ráda díky že jste zlatíčka moje
Luboš, 07.07.2008 13:57:30, IP: ***.***.106.66, #56041
Silvo,jsem rád,že je ti líp a jsem taky rád,že je velké množství léků,že už nás nestříkají studenou vodou.
Jájo,to se mi zdá šílený,tak dlouho čekat na rozvod,já myslím,žádnou zkušenost nemám,že by stačilo jedno stání,Vždyť už spolu nežijete,nemáte děti,tak o co jde?
Julie,když máš depresi už dva roky,mohla by se změnit v chronickou.Určitě je u vás dost psychiatrů na výběr,zajdi za praktikem a taky by ti měl poradit.myslím,že už je nejvyšší čas to řešit.
Nino,jak se cítíš,budeš tam mít vnoučátko?
A teď mi došly slova,prochází mnou pocit štěstí,že napsal(a) Malířka a Petr.Vždycky jsem si to moc přál,když jsem otvíral diskuzi,oni vám všem moc pěkně napsali,takže moje předešlá slova jsou skoro zbytečná.Tak se mějte všichni moc super.Ahoj.Luboš.
Marcela 2, 07.07.2008 14:02:23, IP: ***.***.176.2, #56042
Ahoj Jájo, myslím, že půokud je manželství be
bezdětné, mělo by to být maximálně jedno stání. Může to prodloužit rozdělování majetku. To je moje zkušenost. Ale už před mnoha lety. Držím palečky!! Vidíš, že ze všeho je východisko. Mám z tebe velkou radost!!.
¨Marcela 2
Marcela 2, 07.07.2008 14:02:24, IP: ***.***.176.2, #56043
Ahoj Jájo, myslím, že půokud je manželství be
bezdětné, mělo by to být maximálně jedno stání. Může to prodloužit rozdělování majetku. To je moje zkušenost. Ale už před mnoha lety. Držím palečky!! Vidíš, že ze všeho je východisko. Mám z tebe velkou radost!!.
¨Marcela 2
Marcela 2, 07.07.2008 14:05:17, IP: ***.***.176.2, #56045
Ještě k tomu nechutenství. Také se přikláním k názoru, že bys určitě měla informovat lékaře. Nebo ještě zkus si vzít za AD, jestli se ti žaludek zklidní. Zkus se najíst, když budeš mít pocit, že ti není nejhůř. Pokud to nepomůže, tak hajdy k lékaři.Čauky.M2
Silva, 07.07.2008 14:21:23, IP: ***.***.113.254, #56047
Luboši ahoj a stěmi léky je to fakt tak. Asi bysme bez nich zkusili jak psi. A jinak si užívej léta s vnoučátky a při plném zdraví. Pro chlapa 54 let dnes není vůbec nic.To jsou ještě mladí chlapi, tak se nepasuj do polohy dědka. Měj se!!

Jájo, dík a taky si myslím, že rozvod by měl probíhat hladce. Pokud ten tvůj mužský nebude dělat velké problémy. Ale tvůj advokát si s ním určitě poradí.
A z těch výpadů H.si vůbec nic nedělej.Ber ji jako komika.
Nino, díky za tvé přání a totéž přeji tobě!!
Malířko, setkávala jsem se ve svém okolí se stejnou reakcí na mé problémy. Ale já ty lidi chápu, kdo to nezažil, nepochopí o čem mluvíme.Taky jsem ještě nedávno absolutně nechápala , že někdo potřebuje psychiatra. Vždyť já bych si pomohla sama. Spousta lidí prožije v životě traumata a daleko větší než my a nezblázní se z toho. Je to asi určitá dispozice v nás,citlivější, vnímavější povaha, něco geneticky a taky možná dispozice ke špatné funkci toho všeho v mozku. Je to jak když cukrovkáři špatně funguje slinivka a tím pádem inzulín.
Jinak s tím sportem to není tak jednoznačné. Já jsem byla velmi akční člověk a bylo mi to houby platné.A to když mě ostatní pořád říkali musíš se vzchopit, to je taky blbost. To prostě nejde,ač jsem se snažila ze všech sil. Nevím, jestli jsem to tady nepsala ale je to jak někoho se zlomenou nohou nutit hrát kopanou.
Jó, kdyby to bylo tak jednoduché.
Teď si to užívám ale mám strach z budoucnosti, až přijde stáří, nemoci, jak to budu psychicky zvládat. Vyhlídky až do p......
Protože nevěřím, že AD člověka vyléčí, jedině je tedy brát pořád. Aspoň udržovací dávku.
U nás prší. Co u vás?
Halina, 07.07.2008 14:38:13, IP: ***.***.9.57, #56052
Jasně, že dělám pozitivní věc Petře..........třeba Toni potřebuje vyloženě vyburcovat ,ale nevím, jestli to zabere .......je zarytá..

Deprese se sportem vůbec nelepší., to sou bludy........můj přítel měl bratrance, který byl velký sportovec, skvělá kondice....... a ve 22 letech dostal endogenní depresi a spáchal sebevraždu.

A ty se Jájo mýlíš ...........on nemusí dát k rozdělení majetku souhlas a to se pak rozvod potáhne roky a po třech letech rozhodne soud sám o tom, jak se to rozdělí ..........a celou dobu by mohl chtít vyživné.....ovšem jestli tohle zjistí, to nevím, když nemá s kým se poradit¨, nemá na právníka.......moje sestra se rozvádí, tak to má zmáklý.
        Předchozí   1 .. 212213214215216217218 .. 332      Následující
Přidat příspěvek k tématu Deprese
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.