Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > Multifokální brýle - zkušenosti

Diskuse - Multifokální brýle - zkušenosti

Míra, 25.02.2017 20:34:18, IP: ***.***.231.123, #204920
Tak mě to asi čeká taky. Nějak to koukání není ono, je to asi věkem, nebo těma rokama? :-) Cca 1 dioptrii to bude chtít. Kde to, ale zakoupit?
Zkušenosti po krátkém čase, 28.02.2017 0:21:31, IP: ***.***.16.82, #204963
Tak je dnes už vlastně třetím dnem nosím, Stály cca 2000Kč a oproti těmz optiky Karlíkova typu jsou minimálně o třídu nebo 2 výše, Z0dné zvykání neb runelový efekt v kterém je obraz ostrý defakto není. Není nutné sledovat řádky a písmenka aby byla ostrá. Ostrý je v pohodě tento celý příspěvek a přehlédnu bez natáčení hlavou celou obrazovku i když v krajích se již ostrost ztrácí ale oproti brýlím z kamenné Karlíkovi optiky je to super a to mi Karlík tvrdil že 10 000Kč za brýle je málo abych na ně viděl. Tyto jsou za cca 1800Kč a vidět je super, antireflex tvrzení pevní obal a hadřík jsou v ceně.Skla odpovídají podle Karlíkových srovnávacícch odkazů spíše jeho nejkvelitnějším individuálům. Podle zkušenosti už bych do brýlí z kamené optiky nešel. Jedině vzít brýle ze Zennioptical za ektanol a z kamenné optiky požadovat levnější a lepší, což ovšem po zkušenosti je asi nemožné. :-(
Další výhoda u brýlí z, 28.02.2017 0:29:21, IP: ***.***.16.82, #204964
Zkušenosti, 15.03.2017 11:31:41, IP: ***.***.49.171, #205274
Dobý den, přemýšlím už rok koupit MF brýle. Mám strach, že si nezvyknu proto jsem pročítal tuto diskusi. Ze začátku to mělo váhu, lidé tu popisovali své pocity a zkušenosti (to byl rok 2010) Přeci jenom vývoj jde do předu, překlikal jsem na rok 2015 a jediné co jsem zjistil - vlastně nic, každý si tu honí své ego. S pozdravem Jaroslav Zeman
Libor, 15.03.2017 19:47:53, IP: ***.***.49.171, #205288
Hezký den přeji, já sem si také pořídil MF a také mě bylo upozorněno na to že si musím zvyknout. Když sem si je poprvé nandal tak se vše vlnilo a klopýtal sem. druhý den to bylo už celkem bez problému a při řízení auta paráda. Snad dvě chyby a to zatmívání. připadám si jak slepec a čtení na blízko. Musím pootáčet hlavou. Má to malé zorné pole ke čtení. A to sem si dal širší. Jinak je pravda, že mě měřili strojem i ručně, aby byli řádně zaměřený. Strávil sem na zaměření ca hodinku a půl.
Zkušenost s MF po delší době, 10.04.2017 10:30:09, IP: ***.***.17.107, #205767
Před časem jsem si po špatných zkušenostech s předraženými nekvalitními tzv. značkovými brýlemi z kamenné optiky objednal brýle ze Zenniopticalu. A zkušenost? Je to úplně o něčem jiném brýle jsou velmi kvalitní zvykání vpodstatě nulové nasadil jsem a od té doby nosím pořád. Bez pohybování hlavou přečtu celý řádek, žádné bolesti hlavy nebo za krkem jako u brýlí z kamenné optiky. Prostě jen mohu doporučit. A cena? Cca 1800Kč včetně dopravy a doručeno do týdnů po objednání skoro týden ležely v čechách na poště. Brýle jsou s tvrzením antireflexe a modrým filtrem na monitory s pevným poudrwm a kvalitním hadříkem na čištění. Ovávám se že v české optice by se za to nepořídilo ani tvrzení a antireflex za tu cenu těch brýlí. Takže ze zkušenosti mohu jen doporučit.
MF brýle s gravurou, 25.04.2017 0:49:40, IP: ***.***.16.86, #206150
vytlačenou na povrch mohou být kvalitní?
Aneri, 24.05.2017 10:49:08, IP: ***.***.28.82, #206761
Zdravím, Prosím Vás o info, jakým způsobem se nakupují MF skla i rámečky na Zenniopticalu? Jak to naměří? Děkuji
Anonym, 28.05.2017 0:06:58, IP: ***.***.16.86, #206864
Anonym, 02.06.2017 20:10:34, IP: ***.***.212.72, #206960
Koupil jsem MF u optika a první den to šlo, následující už ne. To, že budu muset zvedat hlavu a zaostřit mi bylo jasné, ale nevěděl jsem, že i do stran. Uplně jsem přišel o periferní vidění. Na monitoru vzdálenost cca 80cm zaostřeno na střed, pole start a vlevo hodiny jsou rozmazané, ani tak malý mobil nepřečtu, aniž bych musel pohnout hlavou. Jsem zklamaný, čekal jsem od toho vic. V televizní reklamě pán běhá a skáče, to já jen pořád zaostřuju
Xaver, 01.07.2017 21:21:09, IP: ***.***.198.84, #207587
používám multifokály roky, i při cyklistice, MTB a vidím do dálky, zvládám i extrémní trasy,vidím i na cyklopočítač, mobil.. je to pro mne velká pomoc. Mám ale běžné brýle, a při sportu občas koukám přes ně, chtělo by to nějaké větší.
Xaver, 01.07.2017 21:21:10, IP: ***.***.198.84, #207588
používám multifokály roky, i při cyklistice, MTB a vidím do dálky, zvládám i extrémní trasy,vidím i na cyklopočítač, mobil.. je to pro mne velká pomoc. Mám ale běžné brýle, a při sportu občas koukám přes ně, chtělo by to nějaké větší.
Anonym, 22.07.2017 10:26:19, IP: ***.***.109.2, #208091
Vewerka, 22.07.2017 10:43:09, IP: ***.***.109.2, #208092
Mám nyní také nové multifokální brýle a zatím si nemohu stěžovat. Mezi mymi přáteli je hodně obrylenych a zkušenosti jsou velmi různé, s operacemi, brylemi všech druhů... Je to tak, že nikdo nemůže právě Vám doporučit, co Vám bude vyhovovat, myslím, že každé oko je jiné jako otisk prstu.. a tak já nemohu generalizovat a tady říct, ano, mně multifokální brýle vyhovují a tak do toho jděte taky.. Jediné, co se mi opravdu neosvědčilo, bylo tónování skel, rychle se poskrabe a brýle se nedají nijak opravit. U svých nových brýlí MF jsem už tónování nechtěla a taky bylo nutné na mne brýle různé rovnat a ohýbat a posadit je více na oci, optička poradila, abych se naučila zvyknout si jen na pohyby očima, nikoli pohyby hlavou nahoru dolů, jako u čtecích. Docela to jde, a určitě využijte servis a záruční dobu, mému manželovi brýle neseděly, neviděl přes ně a pak se zjistilo, že má jedno oko lehce níž .. desetiny mm hrají roli. Dostal nová skla a nyní je spokojen. Držím palce.
Vewerka, 22.07.2017 10:43:30, IP: ***.***.109.2, #208093
Mám nyní také nové multifokální brýle a zatím si nemohu stěžovat. Mezi mymi přáteli je hodně obrylenych a zkušenosti jsou velmi různé, s operacemi, brylemi všech druhů... Je to tak, že nikdo nemůže právě Vám doporučit, co Vám bude vyhovovat, myslím, že každé oko je jiné jako otisk prstu.. a tak já nemohu generalizovat a tady říct, ano, mně multifokální brýle vyhovují a tak do toho jděte taky.. Jediné, co se mi opravdu neosvědčilo, bylo tónování skel, rychle se poskrabe a brýle se nedají nijak opravit. U svých nových brýlí MF jsem už tónování nechtěla a taky bylo nutné na mne brýle různé rovnat a ohýbat a posadit je více na oci, optička poradila, abych se naučila zvyknout si jen na pohyby očima, nikoli pohyby hlavou nahoru dolů, jako u čtecích. Docela to jde, a určitě využijte servis a záruční dobu, mému manželovi brýle neseděly, neviděl přes ně a pak se zjistilo, že má jedno oko lehce níž .. desetiny mm hrají roli. Dostal nová skla a nyní je spokojen. Držím palce.
        Předchozí   1 .. 173174175176177178179 .. 188      Následující
Přidat příspěvek k tématu Multifokální brýle - zkušenosti
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.