Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - vyhřezlá plotýnka

Radka, 01.12.2014 14:46:19, IP: ***.***.13.146, #190177
Dnes jsem byla na neurochirurgii a termín operace v únoru. Nic mi nepomáhalo.Injekce,2x infuze, cvičení jak na rehabilitaci tak doma.Takže po konzultaci s odborníky jsem se rozhodla pro operaci a snad mi bude líp.
Víla, 13.01.2015 14:01:19, IP: ***.***.39.2, #190681
Mám jednoho skvělého přítele,díky kterému nechodím do nemocnice se zády,umí naprosté zázraky s kostmi,vrátí je na správné místo a pozná,kde je co v těle špatně.Ovšem člověk musí být také disciplínovaný a dodržet jeho rady ohledně klidu a kontroly!!!
Víla, 13.01.2015 14:01:23, IP: ***.***.39.2, #190682
Mám jednoho skvělého přítele,díky kterému nechodím do nemocnice se zády,umí naprosté zázraky s kostmi,vrátí je na správné místo a pozná,kde je co v těle špatně.Ovšem člověk musí být také disciplínovaný a dodržet jeho rady ohledně klidu a kontroly!!!
Víla, 13.01.2015 14:01:23, IP: ***.***.39.2, #190683
Mám jednoho skvělého přítele,díky kterému nechodím do nemocnice se zády,umí naprosté zázraky s kostmi,vrátí je na správné místo a pozná,kde je co v těle špatně.Ovšem člověk musí být také disciplínovaný a dodržet jeho rady ohledně klidu a kontroly!!!
Aranka, 13.01.2015 16:30:14, IP: ***.***.142.179, #190685
Všem postiženým výhřezem ploténky bych ráda vlila naději, že to jde i bez operace, zato s investicí do porozumění vlastnímu tělu. Mně potrefily bolesti tak silné, nález na MRI byl Výhřez 7mm, že jsem nemohla chodit a měla jsem necitlivou nohu. Po infuzích mi stanovili termín operace. Ale já jsem se rozhodla bojovat bez ní - hledala jsem na internetu. Začala jsem i v těch bolestech cvičení McKenzie (překvapivě jednoduché, vpodstatš natahuje ztuhlou a zkrácenou přední stranu trupu), SMSystém s pružnými lany, chodila s trekovými hůlkami, našla si rehabilitační masáž, která uvolnila ztuhlé a křečovité stahy svalů, nosila bederní pás z Insportline, praktická lékařka mi aplikovala do postižených míst injekce GUNA, koupila jsem masážní bazének na nohy a vibrační masážní "ruku" s infračerveným světlem, za začátku to bez analgetik nešlo, ale postupně jsem je vysazovala, natahovala se zepředu i zezadu na velký míč (autotrakce). Postupně jsem zařazovala cviky na posílení pánevního dna, řešila správné boty, a naučila jsem se vyvarovat se špatných pohybů, chybného zdvihání břemen. Trvalo to rok a můžu říct, že nemám problémy. Zpočátku byl ale velký tlak na operaci, že mi odumře nerv ap. chce to nedat se a dát si čas. Operace neřeší příčinu - sesedlou páteř, špatné držení těla a pohyb - a vzniklé srůsty můžou naopak způsobit bolesti už neodstranitelné. Popisuju tu svou zkušenost, není to univerzální lék, a radost, že po dvou gynekologických břišních operacích, které kdoví jestli byly tehdy nutné a po nichž zůstaly neblahé následky, jsem vzala starost o svoje tělo do svých rukou a přineslo to hodně dobrého.
Bára, 19.02.2015 18:19:28, IP: ***.***.192.100, #191183
Zdravím plotýnkáře. Mám výhřez L4/5 8,5mm. Trápení začalo někdy v září, pár masáží na rehabilitaci...úleva asi týden, pak to začalo pozvolna znovu (mám sedací zaměstnání). Od prosince kapačky, obstřiky, šílené bolesti pravé nohy. MR ukázala výhřez. Tři na sobě nezávislí neurochirurgové se shodli na operaci. Operaci mám naplánovanou na 10.3. Jenže? V posledních 4 dnech bolesti jakoby ustály. Ano cítím tlak v noze, takové to mravenčení, ale bolesti, kdy jsem se nemohla otočit, předklonit, vstát ze sedu... jsou pryč! Neuroložka mi řekla, že můžu cítit úlevu, ale bývá to jen přechodné období, výhřez je prý v takovém stavu, že je operace nutná, tak či tak. Ačkoli je fakt, že žádnou zátěž nevykazuju...je možné, kdybych zase usedla za PC denně v práci, že by se to zase vrátilo v plné síle. Máte někdo takovou zkušenost, že by Vás to "přešlo" samo? I třeba na pár dnů? Protože já se teď cítím relativně zdravě, ale zase nerada bych odložila operaci a zase mě to fikne...a o to dýl neschopenka.. Ty bolesti už fakt nechci zažívat! Je tady někdo kdo nešel na operaci v akutních bolestech?
Dalibor, 20.02.2015 6:55:59, IP: ***.***.207.194, #191190
Ahoj Báro,nechci ti do toho mluvit,ale operace jsou mnohdy krok k horšímu,což ti doktor často neřekne.Jestli chceš,můžem něco zkusit,protože je dost času na to,aby výhřez zmizel,nebo aspoň výrazně ustoupil.Stačí se jen spojit po skypu s webkou, ukážu ti pár cviků,díky kterým se už pár lidí operaci vyhlo,protože na předoperační MR bylo zjištěno velké zlepšení.Jasně že záleží na ještě pár okolnostech(věk,váha atd,ale to by jsme předem rozerbrali)
Radka, 24.02.2015 8:46:10, IP: ***.***.13.146, #191274
Baro já měla přesně to co vy jen vyhřez byl 7mm na 12 mm.Mám týden po operaci a citím se dobře.Jasně bolí mě ta operační rána,ale bolesti nohy jsou pryč.Když mi neurochirurg řekl at jdu na operaci neváhala jsem,jelikož mi nic nepomáhalo.Ano před operaci mi taky bolesti povolili.Ale rozhodnutí je na každém.já půl roku trpěla.A to se sami lekaři divili,že mi to nepoškodilo nervy v noze a že jsem neochrnula. Operace proběhla v OV-Poruba.Za mě můžu doporučit.6 týdnu můsím dodržovat režim, ale když jsem vydržela půl roku v bolestech tak 6 týdnu už je nic.
Bara, 24.02.2015 23:15:19, IP: ***.***.192.100, #191299
Radko, ja jdu taky do Poruby. Uplne se mi po vasem prispevku ulevilo! Uz se tesim az to budu mit za sebou! Muzu se zeptat jak dlouho jste byla hospitalizovana a za jak dlouho po operaci vas staveli? Jde mi zejmena o moznost jit na wc :-) . Cevka mi nevadi...misu nedavam (to uz na me zkouseli po porodech :-) ) a nekdo me strasil plinou!? Jeee ja mam takovou radost...ze jste napsala!
Anonym, 09.06.2015 5:23:49, IP: ***.***.252.249, #193685
málo čteš diskuse, jste nepoučitelní !!!
Michal, 14.07.2015 3:27:13, IP: ***.***.198.130, #194268
Jen bych rád upozornil, že na těchto stránkách ještě souběžně běží diskuze "Vyhřezlá ploténka".
manželka, 16.08.2015 18:22:21, IP: ***.***.228.130, #194728
Manžel měl bolesti zad a následně bolest levé nohy,konkrétně lýtka.Diagnoza vyhřezlá plotýnka.Na nemocenské půl roku,bez rehabilitace jen klidový režim.To byl loňský rok a před čtrnácti dny ostrá bolest levého lýtka.Dostal Medrol a Hotemin a bolest je stejná.Když leží je to dobré nemůže sedět a když se rozchodí bolest je menší.Jak mu pomoci?
berny1987, 16.10.2015 14:30:18, IP: ***.***.83.134, #196926
dobrý den, chtěl jsem se zeptat, nedávno mi vtlačovali nějaký gel do plotýnky skrz injekci (bylo to nepříjemné) .mám 3 dny potom a cejtím se dobře, jen nevím co ted jestli rehabilitace nebo nějaké cvičení a nebo se vrátit do práce, hned, fakt nevím,v pondělí půjdu k doktoriovi ale chtěl bych slyšeti váš názor, předem děkuji za odpověď
Dalibor, 16.10.2015 18:29:10, IP: ***.***.207.194, #196929
Manželko Vy jste asi hodná paní a máte manžela ráda,když pro něho sháníte pomoc.Já mu možná pomoct dokážu.Jestli chcete a je to jen na Vás,spojme se a něco o tom povím.
Liberec, 16.12.2015 12:54:18, IP: ***.***.203.137, #197986
Zdravím, přítel je nyní po operaci a každopádně vždycky jen LIBEREC!!!! jsou tam na to nejlepší, vozí tam různé případy z celé republiky. Hrozně ho to bolelo a už to bylo akutní. 8 mm výhřezle. 3 dny po operaci už prý půjde domu... těším se na něj moc
        Předchozí   1 .. 107108109110111112113 .. 117      Následující
Přidat příspěvek k tématu vyhřezlá plotýnka
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.