Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Psychické problémy a psychologie > Pozitivní zkušenost s antidepresivy

Diskuse - Pozitivní zkušenost s antidepresivy

Přeskočit na nejnovější příspěvek
Petr, 11.5.2018 13:44:53, IP: ***.***.99.38, #220426
Protože mi antidepresiva pomohly, rozhodl jsem se nenechat si tuto zkušenost jen pro sebe, ale podělit se o svůj příběh s ostatními lidmi a třeba i dát naději v depresi. Můj problém spočívá v neschopnosti setrvat ve vztahu. Tento problém mě dohnal až k silným úzkostem, kdy už jsem dokázal s psychickou bolestí jen ležet a i například uklidňující hudba pro mě byla nic víc, než hlukem (později jsem se dozvěděl, že je to jen vyústění dlouhodobější příčiny). Podařilo se mi objednat se u psychiatričky (tento krok je pro člověka v depresi taky nesmírně obtížný, ale je prostě nutný!), která mi nasadila Arketis. Udává se, že nástup účinku by se měl dostavit kolem tří týdnů-je to možné, ale taky to může být jen psychologická placebo reakce. U mě se začaly účinky antidepresiva projevovat až po dvou měsících, kdy jsem začal jsem pozorovat mírné zlepšení. Teď po půl roce se cítím relativně normálně, někdy i s pocity čisté radosti ze života Psychické utrpení (než přišlo zlepšení) jsem tlumil občasným užíváním neurolu. Pokud ho užíváme opravdu jen, když je opravdu zle, závislost nehrozí-již něco přes měsíc jsem si nemusel neurol vzít. Co chci ale říct hlavně-je NUTNÁ psychoterapie. Léky tlumí psychickou bolest, ta se vám ale dříve či později vrátí, pokud neodstraníte příčinu toho, proč vám úzkosti začaly a přetrvávaly. Zároveň chodím k psychiatrovi a psychologovi. I kdyby jste psychoterapii nevěřili, už samotné vypovídání se odborníkovi pomůže. Je to stoprocentní. Dále chci říct-pokud ucítíte zlepšení, nepřerušujte psychoterapii, ale pokračujte i v relativně dobrém duševním stavu. Na závěr bych podotkl, nevěřte názorům lidí, kteří jsou proti antidepresivům-pomáhají a je to jediný způsob, jak se dostat z hlubokých depresí a úzkostí. Zároveň je nutná psychoterapie-bez řešení příčiny úzkosti bolest přetrvá a léky ji budete pořád pouze tlumit. Petr
Anonym, 11.5.2018 16:20:46, IP: ***.***.242.248, #220430
(N)
Jarek, 13.5.2021 10:13:26, IP: ***.***.80.73, #237704
Pozitivní zkušenost mám s přírodním antidepresivem , která si kupuji pravidelně z internetového obchodu kratomlevne. Kratom se v některých zemích používá místo kávy nebo alkoholu, protože dokáže uklidňovat, ale zároveň i dodat energii.
anonym, 13.5.2021 21:49:53, IP: ***.***.242.241, #237709
:-)
Přidat příspěvek k tématu Pozitivní zkušenost s antidepresivy
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
dnes1:16
30 reakcí

Léčitelé

Prosím všechny, kdo zvažují podání trestního oznámení na paní Chudovou Evu, takzvanou léčitelku, pro její praktiky vyhrožování, ať mne prosím... (zkráceno)

Ouško
dnes0:30
147 reakcí

Brintellix

Zdravím všechny uživajicí Bri.: 5-20mg. Předem bych rád uvedl ,že jakékoliv dotazy ohledně medikace vždy konzultujte se svým... (zkráceno)

Ikebara
dnes0:26
12 reakcí

panická prucha - strach ze sexu

Z toho jsem v životě strach neměl. V poslední době se však sexu vyhýbám, protože jsem začal mít problém s erekcí. Dá se to nějak rozumně řešit?

Milan
včera22:48
3 reakcí

Krematorium zvířat

Dobrý večer, poradíte prosím, ve kterém městě služba funguje. Taky nás něco podobného bohužel v brzké době čeká.

Sylva
včera19:34
30 reakcí

Dárek pro přítelkyni

Nedávno mě můj přítel moc mile překvapil. Nechal mě doručit domů nádnernou kytici růží. Se vzkazem, že mě miluje. Mile mě překvapil.

Nela
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.