Rostislava, 22.6.2022 19:22:59, IP: ***.***.100.220, #239384Paroxetin se podle mých informací nedá moc vysadit, spousta lidí má výrazné příznaky z vysazení, které trvají dlouho a vedou je skoro všechny k tomu, aby po tabletce sáhli znovu.
Jinak co se týče syndromu z vysazení, jsou to opravdu abstinenční příznaky, podobné těm, co užívají tvrdé drogy. Psychiatři rádi lžou a někteří (většina) tomu i věří, že antidepresiva jsou nenávykové preparáty. Ano, není po nich craving- bažení a většinou si pacienti vystačí s konstantní dávkou (i když ne vždy), tedy ne tak, jak je to u benzodiazepinů ,na které vzniká tolerance, tkže po čase již nestačí původní dávka k vyvolání stejného účinku. Ale zkuste je vysadit. I když postupně, pomalinku, po malých dávkách, třeba někteří po miligramech, Ouha!! Někdo se s tím potýká týden, dva, maximálně tři. Jsou ale lidé, co mají abstinenční příznaky z vysazení antidepresiv i 3 měsíce, které je nurtí na pracovní neschopnosti pobývat doma, neboť pro dvojité vidění, zvracení, permanentní nevolnosti, nespavost, závratě, třes a dalších x příznaků nejsou schopni fungovat. Záleží také na přístupu rodiny, která takto dlouhé příznaky nechápe a snaží se pacientovi říct, že si to "hodně bere".
Co ale spoustu lidí a bohužel i psychiatrů neví, je to, že podle studií (ne moc známých a dohledatelných) je v průměru (někdy i dřív nebo i déle) 16 až 20 týdnů hranicí, kdy po úplném vysazení antidepresiv přijde zase "deprese". Je to ale chemický proces v mozku, kdy velké množství receptorů, které byly zvyklé na své papáníčko během užívání antidepresiv najedou nedostává to, co chce. Není to v pravém slova smyslu žádná deprese, co rádi psychiatři "vysvětlují", že se vrátila vaše nemoc že máte nerovnováhu neurotransmiterů, nejčastěji serotoninu. To nebylo nikdy dokázáno a je to jen teorie, která se neověřená předkládá pacientům. Je to jen stav, kdy mozek se hlásí "Já to chci, aby jsi to zase začal užívat" !!§
Co taky hodně lidí neví,že je potřeba ihned po ukončení užívání antidepresiv užívat pravidelně každý den 1-2 tbl. omega 3 mastné kyseliny, které podle nejnovějších studíí nahradí léčbu atidepresivy. Nejde ale o serotoninovou rovnováhu, ale o stabilizaci membrán, a podle současných studií je tato podpůrná, u někoho hlavní léčba velmi slibná. Zabrání to ve 100% propuknout tuto "depresi" po 16 až 20 týdnech, a když přijde, tak jen ve slabé formě. Chce to na krátkou dobu zvýšit medikaci z jedné na dvě tabletky omega 3 mastných kyselin a zase je pro co žít. Takže:
ne, že se Vám vrátila zase vaše nemoc, užívali jste jen stejné svinstvo, jako jsou drogy a mozek, který nikdo ještě neprozkoumal ,to chce vše zpět.
Pokud jsem Vám někomu alespoň částečně pomohla, budu moc ráda. Lékaři píší Ad jako lentilky, i na přirozený smutek (např. úmrtí v rodině), který není žádná deprese, a AD se na něj nemají vypisovat. Tak bychom došli k revizím dalších x diagnoz, které vedou neznalé lékaře k preskripci antidepresiv, na které by se vůbec neměli užívat. Sami je však nikdy neužívali a tak neví, co jsou zač a co může způaobovat jejich vysazení. Pokud jste se rozhodli pomaličku vysazovat, podepřete vysazování omega 3 a držím palce. Zvládnete to.