Toužíte po dokonale bílých zubech, ale nechcete se vzdát například kávy nebo černého čaje? Možností, jak docílit zářivého úsměvu je hned několik. Avšak v tomto článku se zaměříme především na vyvrácení několika zažitých mýtů a obav, které jsou spojené s bělením zubů.
Už jste se rozhodli pro bělení zubů, ale ještě nevíte, jakou proceduru zvolit? Přemýšlíte, jestli existují i jiné způsoby než domácí bělení pomocí gelů či profesionální bělení přímo v ordinaci? Postupů, jak rozsvítit úsměv, je celá řada.
V ideálním případě se poraďte s odborníkem. Bohužel existují i „zaručené“ metody, kterým je lepší vyhnout se obloukem. Nyní se podíváme na některé z nich a také vyvrátíme jednu lichou obavu.
Když smícháte citron nebo ocet s jedlou sodou za účelem bělení zubů, docílíte tak dvou věcí. První z nich sice bude částečné vybělení, bohužel tou druhou bude nenávratné poškození skloviny. Citron i ocet v tomto případě působí jako kyselina, která rozleptá povrch zubu.
Jedlá soda a kypřící prášek jsou kapitola sama pro sebe. Každá podomácku vyrobená bělicí pasta, jejímž základem je jedlá soda nebo prášek do pečiva, bude pro zuby škodlivá. Krystalky obsažené v prášku škrábou a odírají povrch zubu. Ten poté bude náchylnější ke vzniku zubního kazu.
V nejrůznějších reklamách se dozvíte, že zářivého úsměvu docílíte jednoduše pomocí bělicích zubních past, pásek, per nebo pudrů.
Část těchto produktů funguje na bázi obrušování povrchové vrstvy skloviny, proto si dávejte velký pozor na jejich nadužívání. Jiné se spoléhají na účinnou bělicí chemickou látku (karbamid peroxid), která však podle zákona nesmí přesáhnout téměř zanedbatelnou koncentraci.
Proto oba zmíněné typy volně dostupných přípravků mají jedno společné – dosáhnout s jejich pomocí „hollywoodského úsměvu“ je prakticky nemožné.
To nejlepší na konec. Asi nejrozšířenějším mýtem je obava, že při bělení zubů dochází k poškození zubní skloviny. Nic takového opravdu nehrozí v případě, že se místo zkoušení výše popsaných metod svěříte do rukou odborníka.
Především ordinační bělení je naprosto bezpečná procedura, která nemá na zdravé zuby naprosto žádný negativní dopad.
Bělicí prostředky, které používají specialisté, mají celkově příznivý vliv na zdraví ústní dutiny. Po absolvování profesionálního bělení budou vaše zuby krásně bíle více než rok či dva. Samozřejmě nesmíte zapomínat na vhodnou péči.
Podtrženo, sečteno: vaše zuby budou po odborném bělení určitě zdravější než u těch, kteří dávají přednost broušení zubní skloviny bělicí pastou, nebo dokonce doma vyrobenou pastou z jedlé sody s příměsí ovocných kyselin citronu.
Jsem spokojená s clipy od vlasy-levne. Jsou z kvalitního materiálu, prodloužení je zcela přirozené.
Mě vlasy nerostou skoro vůbec, takže jsem si je nechala prodloužit pomocí clip in pásů a jsem nadšená. Nasadit si je zvládnu sama a kdykoliv si je... (zkráceno)
Pěkný den, holky, chtěla bych se zeptat, jaké doplňky stravy užíváte na zlepšení kvality a hustoty vlasů? Je jich hodně, tak bych ráda dala na vaše... (zkráceno)
Milado do tohoto fitka chodím taky cvičit, členství zatím nemám ale taky ho mám v plánu
Moc díky - srovnávala jsem složení i s jinými značkami a Orcacollagen vychází opravdu nejlépe.