Česnek působí jako přírodní antibiotikum - POZOR! Na česnek si nevytváříme rezistenci jako u antibiotik! Účinkuje při nachlazení, chřipce a bolestech v krku. Působí proti nadýmání a kornatění tepen a antimykoticky. Prospívá srdci, dále při onemocnění cukrovkou, střevních a žaludečních potížích. Čistí cévy a v neposlední řadě ničí parazity žijící ve střevech.
Česnek oloupejte, v mléce uvařte doměkka a podle chuti oslaďte medem. Vzniklý sirup užívejte každou hodinu v množství jedné čajové lžičky.
Časté užívání léků, přemíra konzumace kynutého těsta, masa a mléka způsobuje zamoření zažívacího ústrojí cizorodými mikroorganismy – konidiemi (konidie – sporu hub, slouží k rozmnožování hub), kvasinkami, stafylokoky. Tito parazité, kterým umožňujeme žít na sliznici zahleněného zažívacího ústrojí, se živí krví a zaplavují náš organismus jedy, jež produkují. Souhrnně se tento stav zamoření zažívací soustavy nazývá dysbakteriemií.
Pro boj s dysbakteriemií použijeme česnek. Po dobu jednoho až dvou týdnů sníme denně ráno nalačno hodinu před jídlem jeden stroužek česneku a druhý stroužek dvě hodiny po večeři. Ničím nezajídáme ani nezapíjíme. Těm, jimž česnek páchne a s obtížemi ho polykají, doporučuji česnek rozmačkat, zabalit do chlebové střídky a spolknout. Potíže, které vyvolává česnek, jsouobyčejně spojeny s nemocným žlučníkem, zahleněnými játry a obnaženými střevními rankami způsobených bakteriemi.
Příznakem vyhojení bude, že vymizí nadýmání po jídle. V průběhu léčení obzvlášť zanedbaných případů vyvolává česneková šťáva pálení v jícnu a žaludku. Vše je v pořádku. Po česnekem usmrcených mikroorganismech se totiž obnažují ranky, které při styku s česnekovou šťávou pálí. Může se objevit i bušení srdce.
Česnek je potravina obsahující rozpuštěné germanium. Kromě česneku obsahuje germanium také aloe vera, ženšen a kostival lékařský. Tento prvek upevňuje „pružinový“ systém všech chlopní v organismu. Kromě toho, že u nemocných vysokým krevním tlakem jej snižuje, působí jako antibiotikum. Vylučuje se dechem plícemi a kůží. Česnek dezinfikuje dýchací cesty.
Zbavit se zápachu z našich úst můžeme hned několika způsoby:
Ahojky máte zkušenost i s jinými umělými mléky? Čekám miminko a bohužel, ze zdravotních problémů nebudu moct kojit, tak procházím diskuze a dívám se... (zkráceno)
Ahoj co dáváte svým dětem na svačinky i do školy prosím? Přijde mi, že dětem chystám pořád to stejné dokola :-(.
U nás dětem nevíc chutná Bobík. Je plný poctivé smetany, je moc dobrý a neobsahuje žádné zbytečné přísady (éčka, konzervanty ...).
Holky, taky dávám dcerce na svačinku Bobíka- nejvíc jí chutná pistáciová a vanilková příchuť. Bobík zasytí a má dobré složení.
Převážně na ghíčku. Tělo ho dobře zpracovává a řekla bych, že je to nejzdravější možnost na čem připravit jídlo.