Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Psychické problémy a psychologie > "Panikářky 2 - pokračování..."

Diskuse - "Panikářky 2 - pokračování..."

Majulka, 08.09.2007 22:23:05, IP: ***.***.52.170, #15309
Holky do té disuze č. 3 to jde úžasně vkládat , tak jsem psala tam , nepřemístíme se tam ? papa M
manynka, 11.11.2007 20:33:01, IP: ***.***.87.40, #20906
Dobrý den,
hrozně Vás prosím o radu. Lékař mi předepsal Citelac.Řekl mi, že je na mě zda to začnu užívat. Bylo to v době, co jsme si koupili štěňátko, v práci byla pohoda a já měla pocit, že to nepotřebuju, že to zvládnu sama. Jsem mladý člověk, a nechci jíst nějaké prášky, bojim se že už nikdy nebudu moc přestat je brát, to nechci...Potřebuju zjistit, zda to co se mi děje je deprese...Najednou začnu nezvládat normální život,nejsem schopna uklízet, cokoli mi něko něco řekne, chce se mi hrozně brečet. Rozbrečim se třeba i večer, když dopere pračka a mě se jí nechce uklízet. Nemůžu koukat na TV, nevnímám to. Pořád myslim na problémy co mám s matky přítelem.Nežiju s nima, ale stejně mě to trápí. Jsem hnusná na mého přítele, nezajímá mě nic, vše mi přijde že dělá špatně, a vlastně celej svět kolem mě je to nejhorší.Vydržím hodiny sedět a čumět do zdi,popř.brečet a ani nevim proč.zapomínám věci,nejsem schopna organizovat si čas, jakmile něco nestíhám je mi hrozně zle, bojim se..nevim čeho....pak to třeba zase za 14 dní odejde a je dobře....jsem zas usměvavá a fajn... mívám to tak jednou za 3-5 měsíců. Ale prostě nevím, co si o tom myslet. Kdyby se mi v životě stalo něco hroznýho, jako třeba že by mi někdo umřel, mám pocit že bych to nepřežila...že bych to nezvládla.... Poraďte prosím, když začnu teda brát ten Citelac, bude mi líp??a může se to vyléčit jednou tak,abych žádné prášky nebrala????
Prosím ještě o radu, o doporučení lékaře v Praze, nejlépe Praha 1 - 5. Nějakého psychiatra, protože k tý doktorce nemůžu už chodit, chodí k ní ještě máma a ona nemůže léčit dva rodiný příslušníky.Ještě mám předepsané terapie s psychologem, myslíte že to je k něčemu??
Děkuju Vám za všechny rady. Budu vděčná...hezký den.
Ivanka, 12.11.2007 0:29:29, IP: ***.***.183.37, #20920
Manynka,to čo tu popisuješ je pravdepodobne depresia a v začiatkoch je typická fázovitosť-teda tak ako píšeš,že to máš raz za 3-5 mesiacov.Depresií je viacero druhov ale v podstate liečba spočíva v podávaní antidepresív a psychoterapie-teda okrem liekov aj návštevy u psychologa,ktorý ťa povedie liečbou,naučí Ťa ako zvládať tieto stavy a tiež Ti vysvetlí dôležitosť liečby(a to by mal aj psychiater).Nemala by si teraz uvažovať nad tým,že či budeš alebo nebudeš brať dlhodobo lieky.To teraz naozaj nie je podstatné.Dôležité je podchytiť ochorenie v začiatkoch a nedovoliť,aby sa príliš zabudovalo do prežívania a následne do správania pacienta.Ak lekár odporúča brať antidepresíva,neváhaj!!!A najmä ak máte (ako sama píšeš) v rodine niekoho,kto podobným problémom trpí.Duševné ťažkosti majú častokrát genetický podklad a čakajú na príležitosť,nejaký spúšťový mechanizmus(stres,veľká životná zmena,strata blízkej osoby a pod.)aby sa prejavili.To vôbec neznamená,že budeš mať problém do konca života!!!Snaž sa teraz zveriť do rúk lekára a to s dôverou,on vie čo robí a prečo a nechaj,nech lieky urobia svoju prácu.Nie je normálne čo popisuješ že prežívaš,treba psychike pomôcť.Keby si mala cukrovku tiež by si musela brať lieky alebo dokonca inzulín a ani by ťa nenapadlo o tom uvažovať,nie?Tak začni papať liečky,ktoré Ti lekár dal a o pár týždňov sa všetko upraví.Nečakaj,že to bude o pár dní,to nie je ako s antibiotikami,psych.liečba je vždy niekoľko mesiacov.Nejedz nikdy ten liek na prázdny žalúdok a nepreruš jeho užívanie sama.Príď na PANIKÁŘKY 4,tam je veľa veľmi skúsených a zlatých ľudí,ktrorí AD berú a pomôžu Ti radami,skutočne prešli peklom a pozajú čo prežívaš.Ivana
megí, 15.11.2007 20:41:07, IP: ***.***.79.205, #21476
Hezký večer všem!!
Prosím o doporučení dobrého psychologa v Prostějově,nebo v Olomouci.jedná se o mého osmiletého syna.Chci někoho s lidským přístupem a ne jen s radami z knih.Díky moc!K
ebyeonizcc, 24.11.2007 3:51:45, IP: ***.***.98.37, #22351
Hello! Good Site! Thanks you! qciolmhqhqkke
Zanetka 24, 26.11.2007 20:08:10, IP: ***.***.97.34, #22637
Mela jsem pred 14 dny z niceho nic buseni srdce a pocit na omdleni,sla jsem na pohotovost a tam mi dali kapacky ale vsechny vysledky byli v poradku,tyden pred tim se mi v noci stalo ze jsem v noci vypila sladkou jesenku a malem se udusila,zaludek to nevzal a vratil zpatky,vzala jsem si nato malox na snizeni kyselosti a bylo vse v poradku ale strasne jsem se lekla,pak jsem mela problemy s zaludkem a obvodak mi napsal nejake leky na zaludek a taky Lexaurin,potom lexaurinu uz mi bylo stokrat lip,ale ted mam strach neco snist,mam pocit ze mi to zustane v krku a udusim se,jim zatim zatim jenom vse uplne rozmelnene abich to spolkla,mam jit k psychiatrovi?jsem blazen ?Poradte prosim!
Ivanka, 26.11.2007 20:33:17, IP: ***.***.183.37, #22641
Žanetka, nie si blázon!!! To slovo je veľmi nepekné a žiaden psychiatrický pacient alebo človek s psychickými ťažkosťami nie je blázon.Duševá porucha alebo choroba nie je "menejcenná" a preto v prvom rade zlikviduj v sebe tie predsudky voči psychiatrii a psych. chorobám. Ak si telesne vyšetrená s negat. nálezom, s dôverou sa obráť na psychiatra.Hlavne ak Ti pomohol od týchto stavov Lexaurin. Psychiatrické vyšetrenie je vôbec to najpríjemnjšie vyš. aké existuje. Je to rozhovor s lekárom, ktorý zistí podrobnosti o Tvojich ťažkostiach , stanoví diagnózu a liečbu. Dôveruj mu, to je prvý krok k úspechu. Za psych. ťažkosti sa v žiadnom prípade nemusíš hanbiť, sú to ťažkosti ako ktorékoľvek iné a čím skôr ich budeš riešiť, tým skôr budeš v poriadku ( to platí o každučkej chorobe).Skús sa zveriť do rúk odborníka a uvidíš, že to nebudeš ľutovať. Veľa zdravia, síl Ti želám Ivana
Zanetka 24, 26.11.2007 21:04:02, IP: ***.***.97.34, #22649
Ivanko moc dekuju za radu,vim ze neni zadna hanba jit na psychitrii uz proto ze tam chodi i moje mamka a vzdy kdyz vyjde z ordinace tak se usmiva jak slucniko,ma taky deprese uz hodne let,od te doby co jsem se narodila,treba ji 3 roky nic neni a potom to prijde z niceho nic a je ji spatne a ma z neceho strach,nekdy chodi i do spitalu treba na mesic si lehnout,myslim na psychiatrii a pak prijde a je ji stokrat lip,takze vim ze psychiatr mi jenom pomuze,ale rikam si jak to prekonat sama abich takovy problemy nemela,nikdy se mi to nestalo takze z toho mam strach,mam strach ze uz nebudu nikdy normalne jist,kdyz se treba divam na ostatni jak objedvaji tak jim strasne zavidim a reknu si taky to skusim,ale nejde to!nejde mi to pres krk abich to polkla,bojim se.
Ivanka, 26.11.2007 22:12:46, IP: ***.***.183.37, #22655
Žanetka, vráť sa na panikářky 4, kde si písala tiež a otvor si tam stranu 94, dnes tam písala jedna pani doktorka, ktorá tam veľmi pekne popísala o našom duševnom probléme, veľmi Ti to pomôže, volá sa Ivana a príspevok je s dnešným dátumom s časom 9:38 (aby si to ľahšie našla) a pokiaľ má Tvoja maminka podobné ťažkosti, neváhaj a hneď choď k psychiatrovi, pretože túto povedzme precitlivelosť alebo poruchu môžeme mať danú aj po rodičoch. To ale vôbec neznamená, že nebudeš v poriadku alebo že budeš trvalo brať lieky, naozaj si veľmi poškodíš ak to nebudeš riešiť ihneď a budeš dúfať, že to sama prekonáš, hrozí, že sa Ti to hlboko zafixuje do prežívania a to bude potom veľký problém odstrániť to!!! A hospitalizácie sa báť nemusíš, liečba týchto problémov sa väčšinou dá zvládnuť v ambulantnej starostlivosti, len s tým neotáľaj,konaj čím skôr. A poď na panikářky 4, sem už málo chodíme, tu som Ti len odpísala, lebo som ťa tu našla. Ivana
I, 06.01.2008 23:34:52, IP: ***.***.183.37, #28531
Renisek, napíš na Panikářky 6, tam je aktuálne monoho skvelých žien, ktoré Ti určite poradia, napíš akú látku obsahuje Deniban ä je to pod názvom lieku malinkými písmenkami napísané), na Slovensku môže byť pod iným názvom, priklaňam sa k názoru, že prírastok na váhe by mohol byť spôsobený Argofanom, on totiž pôsobí cez tri systémy- noradrenergný, serotonergný a dopaminergný system. A to môže spôsobovať ( hlavne ovplyvnením dopaminergného a sčasti i noradrenergného systému) prírastok na hmotnosti a hyperprolaktinémiu, čo vysvetľuje aj vynechanie menzes a ťažkosti ako v prechode ale i priberanie. Ale kládla by som dôraz na to, že sa Ti konečne uľavilo a začínaš byť duševne v poriadku. Tá váha je ďaleko menšie zlo.I
Unoceessy, 14.01.2008 23:41:25, IP: ***.***.46.89, #29820
Make peace, not war!
afkrxz prckx, 15.02.2008 4:12:04, IP: ***.***.7.250, #35409
giyusrhbe ofxbp rdaeh tpxqmka vxdht ugjsadr gsloizyf
gktidrbpv yqhozka, 16.02.2008 4:46:25, IP: ***.***.111.4, #35663
xawyc fijax ficdqv dwjkls kjtv wugbzhdjk ivknswzt
Barbora, 17.03.2008 20:48:18, IP: ***.***.7.171, #40440
Ahoj, užívám Argofan a jsem s ním spokojená, nemám žádné vedlejší účinky. Možná bys to měla prodiskutovat s dalším odborníkem. Přeju hodně štěstí při léčbě.
Apple, 17.03.2008 21:23:11, IP: ***.***.99.147, #40443
Ahoj na 80% je váhový přírůstek z Denibenu
        Předchozí   1 .. 100101102103104105      Následující
Přidat příspěvek k tématu "Panikářky 2 - pokračování..."
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.