Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    
AbecedaZdraví.cz > Diskuse > Zdravotní potíže, nemoci > rakovina slinivky břišní

Diskuse - rakovina slinivky břišní

eva, 09.06.2018 22:46:58, IP: ***.***.209.164, #223298
Tino, moc Vám i mamince přeji, aby léčba zabrala. Myslím na Milenu a moc bych chtěla, aby se ozvala.
Tina, 10.06.2018 1:51:22, IP: ***.***.229.89, #223300
Metformin.... Jednoznačně bylo potvrzeno příznivé protinádorové působení metforminu....V současnosti je metformin považován za kandidátní léčebný prostředek karcinomu slinivky břišní. Jestřabina lékařská (Galega officinalis).... na základě účinných látek z jestřabiny byl vyvinut lék na cukrovku Metformin
Milena, 17.06.2018 12:56:15, IP: ***.***.20.31, #223688
Zdravím všechny kdo na mě myslí, dlouhojsem nepsala, protože mi nebylo dobře a neměla jsem náladu psát.Měla jsem problém s nefunkčním s žlučovodem,nechali mě trápit měsíc, než mi to poopravili.Tedˇ je to lepší akorát jsem více unavená. V pondělí 18.6. nastupuji do nemocnice na chemoterapii ,tak doufám , že ji budu dobře snášet jako poprvé a že mi pomůže.
Verca, 19.06.2018 8:17:48, IP: ***.***.195.184, #223842
Mileno myslela jsem na vás a jsem moc ráda,ze jste napsala.Budu vám moc držet palce.Maminka také stále chodí na chemoterapii a k leciteli.Ted na léto ale vynechá.Zatim je to 22 měsíců od zjištění nemocí a cítí se celkem dobře.Hodne teď ji tak snad něco i probere na váze.
Niko, 25.06.2018 13:38:22, IP: ***.***.48.5, #224185
Zdravím všechny na této nepříjemné diskusi. Tátovi (56let) diagnostikovali duktální adenokarcinom pankreatu G2, T2N0M0 v těle slinivky břišní. Je po distální resekci pankreatu, zotavuje se velmi dobře. Zítra nastupuje na první chemoterapii. Má někdo zkkušenosti s tímto stagem, popřípadě lokalizací v tělě slinivky? Moc bych všem přála, aby se věda posunula jinam a odhalil se účinnější lék.... děkuji, Nikola
Iveta, 16.07.2018 22:39:05, IP: ***.***.99.186, #225220
Po 18 chemo stabilizace. Markry spadly z nekolika tisic na 119. Bohuzel po mesici bez chemo zacal pritel zvracet po kazdem jidle. Byl v nemocnici na kapackach. Velke zlepseni. Dali dalsi chemo a od vcera je zase v nemocnici. Pani doktorka rekla, ze by jsme meli zvazit jestli ma chemo vubec smysl. Ted byl v nemocnici jinde nez normalne jezdi na chemo. Je to hrozne. Pritel doted nevi, ze my jen paliativni chemoterapi.
Anonym, 16.07.2018 23:16:33, IP: ***.***.250.213, #225223
Dobrý den všem. V dubnu letošního roku mi diagnostkovali adenokarcinom slinivky T4. Následovaly chemoterapie po kterých se mi rozjel zánět střev. Nemohli mi nasadit antibiotika, takže jsem neustále trpěla silnými bolestmi břicha a urputnymi průjmy. Přesto jsem absolvovala všechny chemoterapie. Vyplatilo se, nádor se zmenšil. Teď mě čeká ozařování a pak operace. Píšu proto, abych povzbudil a všechny nemocné. Je nutno mít nemoc jako nechtěného spolubydliciho, který se časem odstěhuje. Nebrat ji jako nepřítele a nevyčerpávat se bojem s ním. Všechno to je o psychice. Prostě si nepřipouštím, že je to smrtelná nemoc. Každý den užívám ostropestřec a mé jaterní testy jsou jako u zdravého člověka. Onkomarkry klesly pod rizikovou hranici. Dále užívám Wobenzym a bylinky na trávení. Jsem příznivec alternativní medicíny a tak každý den používám tělové svíce, které přikládám na body slinivky, které máme na chodidlech. První týden byly nečistoty vytažené těmito svicemi s krvavou příměsí. Po 2 měsících už jsou jenom malé a žluté. Pokud to chcete zkusit, doporučuji. Manžela zbavily svíce vleklého zánětu rameního svalu, který mu doktoři léčili půl roku bez výsledku. To je asi tak vše. Držte se.
Iveta, 27.07.2018 21:23:14, IP: ***.***.99.186, #225930
Přítel uz se z nemocnice nevrátí. Už mu prý zbývá 1 max 2 měsíce. Máme uvážit hospic. Je to hrozne ho vidět jak už je strašně hubený. Neví to, stále si myslí, že ho nějak vyléčí a půjde časem domů. Doktoři mu to neřekli a my to nedokážeme. Nevíme co by to s ním udělalo. Zatím vse vnímá a dokáže se i smát když něco vyprávíme.
Ivana, 04.08.2018 20:13:53, IP: ***.***.118.162, #226269
Iveto, posílám hodně sil. Držte se!
Petra, 25.08.2018 1:36:32, IP: ***.***.82.39, #227149
Minuly tyden mi na tuhle hnusnou zakernou nemoc zemrela milovana maminka.v podstate,kdyz nam loni pred vanocemi rekly diagnozu,vedela jsem,ze je to konecna.jsem zdravotni sestra a v oboru pracuju od skoly,17let.delaly jsme vsechno mozne i nemozne,jezdily jednou tydne na chemoterapie,podarilo se po chemoterapii,ze nador 4 .mesice nevyrostl.byli jsme vsichni nadseni a ja mela pocit,ze budeme prvni,kdo tuto nemoc prekona. Bohuzel,po ctyrech mesicich zacaly komplikace,bolesti bricha,nevolnost,slabost,je to u vsech jako pres kopirak. Jestli můžu poradit z osobni zkusenosti a profesnich zkusenosti,nechte si nemocneho doma a pokud to z ladnete,az uplne do konce. Vzhledem k nedostatku personalu,ktery u nas v nemocnicich je,pece nikdy neodpovida tomu,co bysme si pro umirajiciho prali. Nechci tady popisovat,jak to v nemocnicich chodi,ja jsem svoji mamince slibila,ze ji do zadne nemocnice nedam a take jsem ji nedala,zemrela doma.na konci onemocneni prichazeji silene bolesti,ktere neutlumite nicim jinym,nez morfiem.bohuzel,davky,ktere pacient potrebuje,aby nic necitil,vam opet zadny lekar nepredepise. Mela jsem stesti na svoji onkolozku,ktera mi opiaty predepsala domu a davkovani mi rozepsala,aby se skutecne maminka netrapila.misto dlouhych dni trapeni v nemocnici,zemrela doma druhy den po podavani opiatu domu. Vsem,kteri se s timto setkate,preju hodne moc sil,budete je potrebovat.je nesmirne tezke videt milujiciho cloveka,jak vam odchazi pred ocima. Jeste dodatek,setkala jsem se sv zamestnani s tak hroznym pristupem od sve nadrizene,kdy si me dovolila kontrolovat,jestli jsem skutecne doma vzala jsem si osetrovani clena rodiny,poslala mi i vytykaci dopis,ze nejsem radne omluvena,ve chvilich,kdy me doma umirala maminka.nejhorsi pristup,jaky jsem kdy zazila,vladne anarchie a moc. Sbiram sily na pohreb,ktery je pristi tyden.na stejne pracoviste uz se nevratim.az se dam trosku dohromady,najdu si praci v oboru,ale jinde.posbiram sily a napisu na odbory,reditelstvi,ministerstvo zdravotnictvi.vsichni se divi,ze nejsou sestry,neni to o tom,ze by byla prace spatna,nebo malo placena,je to.o lidech.a co muzete chtit po lidech,kdyz nejvyssi vas narizeny,jeste pred nekolika lety myl podlahy a jen diky dobrym znamostem je dnes na uplne jinem miste?jak je toto v dnesni dobe mozne?
Petra, 25.08.2018 1:36:59, IP: ***.***.82.39, #227150
Minuly tyden mi na tuhle hnusnou zakernou nemoc zemrela milovana maminka.v podstate,kdyz nam loni pred vanocemi rekly diagnozu,vedela jsem,ze je to konecna.jsem zdravotni sestra a v oboru pracuju od skoly,17let.delaly jsme vsechno mozne i nemozne,jezdily jednou tydne na chemoterapie,podarilo se po chemoterapii,ze nador 4 .mesice nevyrostl.byli jsme vsichni nadseni a ja mela pocit,ze budeme prvni,kdo tuto nemoc prekona. Bohuzel,po ctyrech mesicich zacaly komplikace,bolesti bricha,nevolnost,slabost,je to u vsech jako pres kopirak. Jestli můžu poradit z osobni zkusenosti a profesnich zkusenosti,nechte si nemocneho doma a pokud to z ladnete,az uplne do konce. Vzhledem k nedostatku personalu,ktery u nas v nemocnicich je,pece nikdy neodpovida tomu,co bysme si pro umirajiciho prali. Nechci tady popisovat,jak to v nemocnicich chodi,ja jsem svoji mamince slibila,ze ji do zadne nemocnice nedam a take jsem ji nedala,zemrela doma.na konci onemocneni prichazeji silene bolesti,ktere neutlumite nicim jinym,nez morfiem.bohuzel,davky,ktere pacient potrebuje,aby nic necitil,vam opet zadny lekar nepredepise. Mela jsem stesti na svoji onkolozku,ktera mi opiaty predepsala domu a davkovani mi rozepsala,aby se skutecne maminka netrapila.misto dlouhych dni trapeni v nemocnici,zemrela doma druhy den po podavani opiatu domu. Vsem,kteri se s timto setkate,preju hodne moc sil,budete je potrebovat.je nesmirne tezke videt milujiciho cloveka,jak vam odchazi pred ocima. Jeste dodatek,setkala jsem se sv zamestnani s tak hroznym pristupem od sve nadrizene,kdy si me dovolila kontrolovat,jestli jsem skutecne doma vzala jsem si osetrovani clena rodiny,poslala mi i vytykaci dopis,ze nejsem radne omluvena,ve chvilich,kdy me doma umirala maminka.nejhorsi pristup,jaky jsem kdy zazila,vladne anarchie a moc. Sbiram sily na pohreb,ktery je pristi tyden.na stejne pracoviste uz se nevratim.az se dam trosku dohromady,najdu si praci v oboru,ale jinde.posbiram sily a napisu na odbory,reditelstvi,ministerstvo zdravotnictvi.vsichni se divi,ze nejsou sestry,neni to o tom,ze by byla prace spatna,nebo malo placena,je to.o lidech.a co muzete chtit po lidech,kdyz nejvyssi vas narizeny,jeste pred nekolika lety myl podlahy a jen diky dobrym znamostem je dnes na uplne jinem miste?jak je toto v dnesni dobe mozne?
Petra, 25.08.2018 1:37:24, IP: ***.***.82.39, #227151
Minuly tyden mi na tuhle hnusnou zakernou nemoc zemrela milovana maminka.v podstate,kdyz nam loni pred vanocemi rekly diagnozu,vedela jsem,ze je to konecna.jsem zdravotni sestra a v oboru pracuju od skoly,17let.delaly jsme vsechno mozne i nemozne,jezdily jednou tydne na chemoterapie,podarilo se po chemoterapii,ze nador 4 .mesice nevyrostl.byli jsme vsichni nadseni a ja mela pocit,ze budeme prvni,kdo tuto nemoc prekona. Bohuzel,po ctyrech mesicich zacaly komplikace,bolesti bricha,nevolnost,slabost,je to u vsech jako pres kopirak. Jestli můžu poradit z osobni zkusenosti a profesnich zkusenosti,nechte si nemocneho doma a pokud to z ladnete,az uplne do konce. Vzhledem k nedostatku personalu,ktery u nas v nemocnicich je,pece nikdy neodpovida tomu,co bysme si pro umirajiciho prali. Nechci tady popisovat,jak to v nemocnicich chodi,ja jsem svoji mamince slibila,ze ji do zadne nemocnice nedam a take jsem ji nedala,zemrela doma.na konci onemocneni prichazeji silene bolesti,ktere neutlumite nicim jinym,nez morfiem.bohuzel,davky,ktere pacient potrebuje,aby nic necitil,vam opet zadny lekar nepredepise. Mela jsem stesti na svoji onkolozku,ktera mi opiaty predepsala domu a davkovani mi rozepsala,aby se skutecne maminka netrapila.misto dlouhych dni trapeni v nemocnici,zemrela doma druhy den po podavani opiatu domu. Vsem,kteri se s timto setkate,preju hodne moc sil,budete je potrebovat.je nesmirne tezke videt milujiciho cloveka,jak vam odchazi pred ocima. Jeste dodatek,setkala jsem se sv zamestnani s tak hroznym pristupem od sve nadrizene,kdy si me dovolila kontrolovat,jestli jsem skutecne doma vzala jsem si osetrovani clena rodiny,poslala mi i vytykaci dopis,ze nejsem radne omluvena,ve chvilich,kdy me doma umirala maminka.nejhorsi pristup,jaky jsem kdy zazila,vladne anarchie a moc. Sbiram sily na pohreb,ktery je pristi tyden.na stejne pracoviste uz se nevratim.az se dam trosku dohromady,najdu si praci v oboru,ale jinde.posbiram sily a napisu na odbory,reditelstvi,ministerstvo zdravotnictvi.vsichni se divi,ze nejsou sestry,neni to o tom,ze by byla prace spatna,nebo malo placena,je to.o lidech.a co muzete chtit po lidech,kdyz nejvyssi vas narizeny,jeste pred nekolika lety myl podlahy a jen diky dobrym znamostem je dnes na uplne jinem miste?jak je toto v dnesni dobe mozne?
Iveta, 19.09.2018 13:58:11, IP: ***.***.99.186, #227771
Přítel v pátek svůj boj po dvou letech prohrál.
Ivana, 19.09.2018 20:38:41, IP: ***.***.118.162, #227786
Iveto, je mi to moc líto. Upřímnou soustrast, držte se.
Mája, 06.11.2018 20:49:09, IP: ***.***.168.158, #229213
Zdravím všechny a zeptám se rovnou, co vám nebo vašim blízkým pomohlo na svědění kůže? Díky všem za info
        Předchozí   1 .. 318319320321322323324 .. 327      Následující
Přidat příspěvek k tématu rakovina slinivky břišní
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.