Nemoci

V prašném prostředí se špatně dýchá každému. Organismus alergiků na mikroskopické částečky v ovzduší reaguje o to bouřlivěji. Prach jako takový ani tolik nevadí, ovšem na něj se nabalují všudypřítomné výměšky roztočů, spory plísní, případně pyl rostlin a v tom je podstata problému.

Navzdory tomu, že vyšlo mnoho odborných článků o možných onemocněních prostaty, a to nejen u mužů v seniorském věku, a i přesto, že každý z těchto článků vybízí k většímu zájmu o svoje zdraví a k pravidelným prohlídkám u urologa, existují mezi námi muži, kteří se stydí problém s prostatou přiznat a návštěvu u odborníka odkládají.

Rajče – malý kulatý zázrak.

Výrobek podle patentu Ústavu makromolekulární chemie AV ČR
získal prestižní doporučení pro trh v USA a Kanadě.

Prudké snížení teplot po skončení léta vede k tomu, že přibývá lidí, kteří mají rýmu, kašel, bolí je hlava a klouby. Jak se tomu vyhnout, nebo se rychle vyléčit? Proč studené počasí zvyšuje počet lidí, kteří jsou nachlazeni?

Co to je srdeční arytmie. Nepravidelný srdeční rytmus - arytmie - může tuto činnost narušit, a proto vyžaduje pečlivé lékařské vyšetření. Srdce, tažný kůň organismu, se stahuje více než stotisíckrát denně, když pumpuje životodárnou krev tisíci kilometry tepen, tepének, žil a vlásečnic.

Celiakie je trvalá nesnášenlivost lepku, při které vzniká poškození sliznice tenkého střeva u vnímavých jedinců. Pro vznik tohoto onemocnění je potřeba exogenní faktor lepek (gluten).

Ječné zrno, malý vřídek na očním víčku (obvykle na mazové žlázce oční řasy), způsobuje jeho bolestivost a otok. Ječné zrno se zpravidla objevuje, jste-li vyčerpaní nebo unavení, a proto obzvlášť náchylní k infikcím. Domácí léčivé prostředky dokážou bolest zmírnit a uspíšit léčbu.

Při zkoumání genetické skladby viru H5N1 - ptačí chřipka, bylo zjištěno, že všechny jeho součásti jsou ptačího původu, tedy že virus neobsahuje žádný lidský genetický materiál. Viry nalezené ve Vietnamu a Thajsku jsou díky genetické skladbě odolné proti jinak funkčním antivirotikům - amantadinu a rimantadinu.

Syndrom karpálního tunelu se stává jednou z nejčastějších nemocí z povolání a chorob poškozujících ruku. V České republice postihuje přibližně 35 000 obyvatel, u kterých se onemocnění rozvíjí na podkladě opakujících se pohybů v práci nebo při ostatních činnostech.