Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

nstEjGbtdJqrut, 08.10.2012 5:03:37, IP: ***.***.179.250, #169681
That's going to make tnghis a lot easier from here on out.
YsYpTaruQPjoi, 08.10.2012 5:35:26, IP: ***.***.131.163, #169723
It's a joy to find somenoe who can think like that
cyKuoxPeXR, 08.10.2012 5:45:12, IP: ***.***.216.205, #169735
Going to put this arctile to good use now.
lLoSZgVwkJ, 08.10.2012 6:26:49, IP: ***.***.66.249, #169798
An intelligent point of view, well exepressd! Thanks!
Meggie, 10.10.2012 15:38:14, IP: ***.***.145.200, #169958
Ahojky všichni, prvotně díky moc všem, kteří píší do tohoto fóra. Po 12 letech strachu ze řízení jsem konečně zjistila, že nejsem sama, která se bojí jezdit. V autoškole všechno super (dělala jsem v roce 2000) nicméně při zkoušce z jízd na mne komisař tak řval a tak mě vystresoval (dokonce i pan autoškolák pak říkal že to ještě nezažil), že jsem se začala bát. Občas jsem si sedla za volat, ale vždycky s hrozným strachem. Když mám někam jet, nespím, klepu se, mám průjem a motá se mi hlava. V okamžiku kdy nasednu tak se to zlepší, ale jsem stejně celá sevřená a dělám chyby. Teď mám asi dva roky služební auto. Ze začátku jsem se vyhýbala jízdám (dokonce jsem šéfovi i říkala, že je auto rozbitý a tak) ale teď už prostě musím. Zatím zvládám jenom krátké trasy, které znám - kupodivu ale ráda jezdím po dálnici - u nás je krásná a nijak přecpaná. Jak ale vjedu do města je zle. Chyba za chybou a stále na mě někdo troubí. A jak se vynervuju tak mi to začne chcípat...prostě znáte to. Dneska zase musím jet autem domu a zítra na služebku, tak už teď jsem uplně mimo. ALE fakt se snažím, nejsem schopná jezdit denně, ale už tak 2x do měsíce to zvládnu. Držím palečky všem i sobě aby tuhle fóbii zvládly a ježdění se jim stalo potěšením.
Pája, 11.10.2012 12:52:48, IP: ***.***.148.157, #169997
Meggie,připadá mi,že ten příspěvek jsem psala já,mluvíš mi z duše,musíme vydržať a jezdit,jezdit,jezdit,mnoho zdaru Všem
kokinko, 11.10.2012 13:36:41, IP: ***.***.3.87, #170001
Meggie > ahoj Meggie, já mám zase strašný strach jezdit po dálnici, protože se strašně bojím nájezdů na dálnici, připojováků a nemám odhad jak jsou auta za mnou daleko, tudíž nikdy nevím jestli se jim tam můžu vecpat nebo ne a zbytečně chybuju. Nemáš na to nějaký tip nebo fígl co Ti pomáhá? Díky.
Přeji hodně najetých kilometrů a šťastnou cestu!
nathanella, 15.10.2012 12:44:23, IP: ***.***.171.162, #170108
Ahojky všichni, pročítám si tuto diskusi a vidím, že jsme na tom všechny hodně podobně. Já mám řidičák od svých 18ti, od roku 1996, ale od té doby jsem seděla v autě tak 3x. S bývalým přítelem jsme dokonce koupili automat, aby to pro mě nebylo tak stresující, když odpadne řazení, ale nic. Donutit mě sednout za volant prostě nešlo. Tisíc výmluv a důvodů, proč nemůžu řídit. Nyní s mým současným přítelem, který pracuje v autobazaru a auta jsou jeho velkou vášní jsem se ale po letech překonala a rozhodla se s tím konečně něco udělat. Koupila jsem si malé auto, zaplatila v autoškole kondiční jízdy a teď po dvou měsících samostatného ježdění mám za sebou už 1.200 šťastně ujetých kilometrů a můžu upřímně říct, že když jsem to zvládla já, která měla jen při pohledu na volant neskutečnou hrůzu a děs, třesavku, břichabol a kdoví co ještě, tak to zvládně každá. :)
Tanka 72, 18.10.2012 8:50:46, IP: ***.***.169.73, #170188
Ahoj všichni,už jsem sem psala v dubnu,když jsem začala dělat ve věku čtyřiceti let autoškolu,moc mi to nejde,ted už je to fajn,jen jak sedne do auta komisař,mám mlhu před očima,reaguji pomalu a ani včera jsem to napodruhé neudělala.Už začínám panikařit,že to neudělám vůbec,protože podle mého instruktora jezdím dobře a bezpečně,nijak zvlášt se nebojím.Jen jak tam sedne ten komisař,který mluví jinak a hlavně,vím proč tam je,tak přestanu myslet jako řidič a jsem v pr....li.Jak to udělat,abych ten stres z té zkoušky a komisaře odbourala netuším.Mám sto chutí to vzdát a taky těch peněz,co už mě to stálo,ach jooo........
Zuza, 21.10.2012 19:07:42, IP: ***.***.252.58, #170292
Ahoj Tanko,asi pred rokem jsem tu ze zkoušek z autoškoly byla zoufalá i já.Nakonec jsem udelala a to na pošesté,stalo mě to také strašné peníze a nervy sto krát jsem to chtěla vzdát ale vydržela jsem.Nakonec jsem změnila autoškolu odjezdila ještě asi 20 hodin,a šla ke zkouškamv termínu že už bych nestačila opakovat a udělala.Užasně mě uklidnoval učitel z autoškoly,ktery se mnou mluvil ještě před zkouškou a doporučoval hlavně klid a moc komisaře nevnímat,jako kdyby jsi jela na nakup,věř mi byla jsem také pěkný nervák.Apropo je mi54 let a mít řidičák byl můj sen.Od března jezdím každý den do práce a zatím dobrý,to né že bych neměla strach.ted se bojím těch mlh,a zimy,ale musím vydržet tak se také nedej a bojuj.Držím ti strašně moc palce a zkus komisaře nevnímat.Jo taky mi pomohlo říkat si vše vduchu,jako třeba ted musím zpomalit jsem na vedlejší podřadím si...atd.Tak držím pěsti dej to
Nathanella, 22.10.2012 11:58:28, IP: ***.***.171.162, #170318
Ahoj Tanko, já sama dělala jízdy taky až na podruhé a co znám kamarádky ve svém okolí, tak napotřetí, napočtvrté... Prostě se stává, že to hned nevyjde.
Jestli děláš zkoušky v jiném městě, zkus se jednoduše domluvit s instruktorem a poslední jízdy před zkouškou si udělejte tam, ať získáš trochu jistoty. A mě pomáhá si před každou "stresovou situací" dát třeba tabletku quajacuranu nebo kozlíkové kapky, prostě něco na zklidnění nervů, co neovlivňuje tvoji pozornost při řízení - ale protože jsi těhu, tak se určitě poraď se svým dokorem.
A taky mi pomáhá představit si zkoušejícího, jak sedí na WC, to mě taky zklidňuje. :) :)
Tak hodně zdaru a dej vědět.
bibi34, 22.10.2012 13:03:21, IP: ***.***.157.4, #170322
Jsem tak ráda že jsem našla tuto stránku.Čeká mě 4 jízda a musím říct, že ty jízdy začínájí být moje noční můra.Kruháče...nevím co dřív jestli koukat doleva anebo už kroutit volantem tam a zpátky a dát blikačku a vyjet...no děs.Řazení nebo zastavení naposlední chvíli ...to musím dělat pomalu protože si to musím říkat nahlas co mám dělat, takže nestíhám.Mám zlatýho instruktora, ale...Jak mají být jízdy nespím, nejím...Nechce se mi věřit že se to nenaučím...Jinak všechny zdravím :)
kokinko, 22.10.2012 13:22:16, IP: ***.***.3.87, #170324
Nathanella > ta quajacurana není moc vhodná na řízení auta. Píšou to i v příbalovým letáku. Já jsem si ji taky brala (ne u řízení auta) když jsem chodila na pohovory. Z vlastní zkušenosti musím říct, že jsem po ní byla sice klidná, ale měla jsem fakt zpomalené reakce vnímání. Tak to radši před jízdou neberte :)
Zuza, 22.10.2012 19:08:56, IP: ***.***.252.58, #170339
Tanko neboj,to dáš! Skus se opravdu domluvit s instruktorem projet si to i ve městě kde děláš zkoušky.My jsme pak jezdily i vedle do města,kde jsem to neznala,abych musela sledovat značky.Sleduj značky hned jak vjedeš na silnici,to musíš dát když ti jízdy jdou,vždyt komisař je jen normální chlap,a můj drahý má také milion připomínek,když se mnou jede,proto jezdím nejraději sama nebo s lidmi co moc nejezdí,ty mi říkají,že jezdím dobře.Tak to zkus ho nevnímat jen poslouchej kam máš jet,a sleduj silnici,mě uklidnovala i žvykačka.Moc ti držím palce,mě taky tehdy končil termín za 3 dny a nestihla bych opakovat,leda celou autoškolu,ale když něco moc chceš tak to dokážeš!!!!tak na tebe budu myslet a nedej se!
kokinko, 24.10.2012 13:02:54, IP: ***.***.3.87, #170425
tak holky, pokud jezdíte s instruktorem celou autoškolu jedno město a závěrečky pak děláte v úplně jiným městě a neznáte to tam, tak to není moc dobrý instruktor. Já dělala závěrečky v Kuřimi. Jízdy jsem měla po Brně i okreskách Brno-venkov a poslední 3 * (1,5) hodiny jsme trénovali už jen město ve kterým jsem měla dělat závěrečky :) hodně štěstí!
        Předchozí   1 .. 154155156157158159160 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.