Doplňky stravy

Letní viróza, podzimní nachlazení, v zimě chřipka a na jaře klasická únava. A to nemluvíme o celoročním covidu a dalších nemocech, které neustále zkouší naši imunitu. Jak zvýšíte pravděpodobnost, že se těmto zkouškám ubráníte?

Kdo ještě neochutnal klíčky, tak rozhodně pochybil. Tento zdroj nepřekonatelných zdravých a jedinečných surovin je to nejlepší co můžete tělu dodat.

Přírodní oleje byly vždy jednou ze složek využívaných v pleťové kosmetice. Postupem času si ale své místo vybojovaly i jako jednosložkové produkty, které dodají vaší pokožce potřebnou dávku vitaminů a minerálů.

Pro většinu žen je těhotenství nejkrásnějším obdobím života. A to i přesto, že přiberou na váze, pleť je plná pupínků, trápí je těhotenské nevolnosti a na těle se objeví strie. Jak se s těmito neduhy vyrovnat?

Tento slibný proteolytický enzym byl objeven v roce 1970, když ho izolovali z přátelských bakterií rodu Serratia žijících ve střevě bource morušového. Dnes se používá v Evropě a Asii při mnoha zdravotních potížích.

S novým rokem přichází často předsevzetí a jedno z nejčastějších je „Musím zhubnout“. Když se začne mluvit o hubnutí, tak nám naskočí pojmy jako dieta nebo běhání. Ošetřit je potřeba obě části, jak stranu příjmu energie, tak energetického výdeje.
![Jak Vám pomůže vláknina při detoxikaci?]()
Příjem vlákniny je pro tělo nezbytný. Málokdo z nás si její potřebu uvědomuje. Vlákninu dělíme na rozpustnou a nerozpustnou. Obě varianty jsou pro naše tělo důležité.
Nerozpustnou vlákninu hledejme především v ovoci, zelenině, houbách, ořechách a celozrnných potravinách. Je prevencí proti zácpě, rakovině střev a zmírňuje hemeroidy. V tlustém střevě se rozpouští vláknina rozpustná. Obsahuje ji například hrášek, fazole, ječmen a sója.

Multivitaminové a multiminerální potravinové doplňky se často používají jako pojistka proti nedostatku nutričních látek, ale současný výzkum nabízí dobré důvody pro užívání potravinových doplňků a léčivých rostlin, a to preventivně i pro léčení.

Pokud kožní mazové žlázky nevylučují dostatek tuku (sebum), který má chránit kůži před infekcí a atmosférickými vlivy, začne kůže vysychat, olupuje se, tvoří šupinky a někdy se rozbolaví. Dodržování některých jednoduchých pravidela používání vhodných přírodních prostředků a léčebných postupů může tento problém odstranit, nebo alespoň zmírnit.

Miliardy za „léky“ s nejasným účinkem - aneb Ministerstvo zdravotnictví začne sledovat, zda výrobci doplňků stravy nelžou. Toto je titul článku, zveřejněného v MF Dnes 22.října 2007 (Lenka Petrášová a Lenka Veselá).