Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

., 08.03.2013 8:21:14, IP: ***.***.252.252, #175005
8.3.2013 Možná vás už nějakou dobu trápí neurčité potíže - něco mezi chřipkou a infekcí močových cest s bolením hlavy, kloubů a kašlem. Říkáte si, že jde o následky zimy? Omyl, důvodem může být sex. Chlamydie jsou v populaci rozšířenější více než syfilis a kapavka!

Přenosnost chlamydií je velmi vysoká, odhaduje se, že je vyšší než u kapavky. V posledních letech počet těchto onemocnění zejména u nás a v západní Evropě strmě stoupá. Nákaza chlamydiovými mikroorganismy je v současnosti po rakovině a AIDS třetím nejzávažnějším problém světového zdravotnictví.

Chlamydie vylučují jedy
Chlamydie jsou parazité lidských buněk a jsou prakticky všudypřítomní. Za určitých okolností se však zaktivují a zmnoží. Při chronicky přetrvávající infekci se je organismus vystaven dlouhodobému endotoxinů - jedů z chlamydií - na nervovou tkáň.

Doporučujeme: Test: Poznáte pohlavní choroby?
Infikovat se je mnohonásobně snazší a tím nebezpečnější než u AIDS. Zákeřnost nákazy je umocněna prvotním latentním (skrytým) stadiem, kdy se onemocnění po dobu i několika let nemusí nijak otevřeně projevit.

Dochází k trvalému zhoršování zejména bolestivých potíží. Často jsou proto chlamydiové nákazy zaměňovány za únavový syndrom, chronické bolesti hlavy, záněty kloubů a podobně.

Těžké následky nákazy
Rozvinuté stadium nákazy má zpočátku obdobné příznaky jako běžná léčitelná bakteriální napadení pohlavních orgánů (mykózy, kapavka, trichomonáza) či virové nákazy (chřipka, zápal plic, borelióza).

Pokud se nemoc neléčí, způsobuje v třetím stadiu nevratné poškození plic, kloubů a srdce a neplodnost. Mezi ženami je až 80 % přenašeček, které však nemají žádné příznaky.

Jak chlamydie poznáte?

Zodpovědně se dá říct, že dost těžko. Prokáže je až speciální vyšetření. Pozornost byste však měli věnovat těmto příznakům

Po inkubační době 10-20 dní se objeví pálení a nažloutlý výtok různé intenzity.
V průběhu chlamydiové uretritidy je charakteristický výtok různé intenzity od ranní kapky, zavlhnutí až po silný výtok

Léčí se antibiotiky nebo chemoterapeutiky se specifickým dávkováním, obvykle zvýšeným. Základním předpokladem úspěšného vyléčení je vyšetření a případná léčba obou (všech) sexuálních partnerů! Pozor: i když člověk nemá žádné potíže, může být infekční!

Chlamydie se přenášejí i sexuálními hračkami
Mikroorganismy chlamydií napadají zejména pohlavní orgány a plíce, posléze klouby, srdce a mozek. Přenáší se zejména pohlavním stykem, nedostatečnou hygienou a při porodu od nakažené matky. Nakazit se můžete při vaginálním, orálním i análním styku. Nepříjemným zjištěním je fakt, že nákaza se šíří i prostřednictvím sexuálních hraček.

Náš tip: Nová pohlavní choroba útočí: A šíří se opravdu rychle!
U mužů vyvolává bakterie Chlamydia trachomatis nejrůznější zánětlivá onemocnění pohlavních a močových orgánů.Nejčastěji bývá postižena močová trubice, nadvarle, konečník, spojivka oka.

Pokud se projeví jak v oku, tak v močové trubici a postihne i klouby, nazývá se toto postižení Reiterův syndrom. Až 50 % mužů nemá žádné nebo má pouze velmi nenápadné projevy.

U žen nákaza vede k neplodnosti
Velmi ohroženou skupinou jsou gayové. Při nechráněném sexuálním styku do konečníku u gayů může být chlamydie původcem proktitidy (zánětu konečníku) nebo dokonce i předstojné žlázy.Inkubační doba je 1-2 týdny.

U žen vyvolává infekce Chlamydia trachomatis zánět čípku, velmi často také zcela bez příznaků.Avšak komplikace neléčené infekce může vést i k závažným gynekologickým zánětům s následným rizikem mimoděložního těhotenství nebo neplodnosti. A častý nebo dlouhodobý zánět bývá často označován také za vstupní bránu pro rakovinu.


Jak se ale chránit?

vyhýbat se náhodným sexuálním partnerům a PŘEDEVŠÍM nechráněnému sexu
již při minimálním podezřením na infekci vyhledat lékaře a trvat na vyšetření. Ale to je jenom něco málo o chlamydiích, co bylo zveřejněno !

Ivana, 09.03.2013 17:05:43, IP: ***.***.22.61, #175045
Proboha, co tady kdo otravuje s chlamydiemi v tématu "fobie z řízení"?
Mišák, 09.03.2013 20:31:14, IP: ***.***.132.20, #175053
No asi si trošku popletl témata.
Pinokio, 11.03.2013 13:05:35, IP: ***.***.161.183, #175123
Zdravím všechny "řidiče a řidičky" :D ŘP mám 25 let, ale nejezdila jsem. Prostě strach a pohodlnost s tím něco udělat. Kolikrát já tu už byla číst! Ale díky vám jsem šla koncem minulého roku na kondičky. Bylo to, jako bych dělala teprve papíry. Neuměla jsem už vůbec nic a ještě k tomu ten strach! Bála jsem se, že to nepřekonám. Jenže jsem to potřebovala, protože bez auta bych se neměla jak dostávat do nové práce a o tu jsem hodně stála. Jak je to dnes? Jezdím, nervičky, ale jo...
jahůdka, 12.03.2013 14:54:19, IP: ***.***.207.11, #175155
Potřebovala bych také nějak ten strach překonat. ŘP mám rok, myslela jsem si, že takový strach je jen můj problém, ale teď vidím, že nás je spousta ... Prostě nevím, jak na sebe. Nepomáhá ani "sebenasrání". Zatím jezdím jen s manželem, prý docela dobře, ale strach je velký ... Sama jsem jela asi dvakrát jen krátkou vzdálenost a hned zkraje po získání ŘP. V minulých příspěvcích tu někdo zmiňoval jakési CD o strachu z řízení auta. Nevíte, o co jde?
nikiska, 27.03.2013 14:56:22, IP: ***.***.150.189, #175588
ja musím tedkom taky začít po 10letech.poprvé jsem taky byla ve stresu a na druhej dne když jsem zase kousek jela už to bylo mnohem lepší.jezdím taky zatím jen po vesnicích,ale nejezdím každý den.když jedu 2dni po sobě vidím ten rozdíl,že už nemám takový strach,tak doufám,že to časem přejde
Jahůdka, 28.03.2013 9:34:09, IP: ***.***.207.11, #175608
A jezdíte i sama v tom Punťovi? Já už nemám strach z rozjezdu, ale bojím se prostě sama ... když se mě někdo zeptá, proč nebo čeho se bojím, tak vlastně ani nevím.... To je to nejhorší, že třeba ve skrytu duše vím, že bych zvládla dojet na nákup, ale ten blok je tak velký... Ale vím, že kdybych ten blok překonala, sedla do auta, tak že bych prostě jet musela! Já třeba ruční brzdu vůbec nepoužívám. V autoškole se mě učitel zeptal, jestli chci rozjezd do kopce naučit s ručkou nebo bez. Vybrala jsem si bez (přišlo mi složité ještě ovládat nějakou další věc...). No a dělám to tak, že stojím na spojce a brzdě (nožní) zároveň. A když přijde kýžený moment rozjezdu, tak velmi rychle přešlápnu z brzdy na plyn a zároveň pouštím spojku. Co se týká manžela, on jistě také nějak začínal, jen už na to zapomněl... on by jistě nezvládl zase jiné činnosti, které bravurně zvládáte Vy. Já mám v tomhle štěstí, manžel je celkem trpělivý a ví, že mi hned všechno nejde. Ale je pravda, že v autoškole jsem se naučila téměř vše, chce se to jen vyjezdit.
Jahůdka, 28.03.2013 9:36:08, IP: ***.***.207.11, #175609
To bylo pro "vigi" z 24.3.2013 :D
Dajzi, 28.03.2013 17:52:07, IP: ***.***.83.164, #175635
Ahoj mám panický strach z řízení, řidičák mám tak zhruba dva měsíce,ale nedokážu se odhodlat jezdit,už nevim co mám dělat,vždycky si říkám dneska pojedeš a bude to v pohodě,ale pak mě to přemůže a já mám strašný strach,že se mi něco stane nebo někomu jinému.Rodiče mi koupili auto a byli strašně šťastný,že budu jezdit,ale jsou ze mě hrozně zklamaný,hrozně mě to mrzí.Situace vyostřila tak,že mi chtějí auto prodat,když nechci jezdit,ale já bych chtěla jen si nevěřim a bojím se.Nechci o to auto přijít,ale už si nevím rady jak s tím bojovat...
nikiska, 28.03.2013 21:39:45, IP: ***.***.150.189, #175643
Neboj te prejde,dulezite je nasednout pak te strach pomalu bude opoustet.ja jsem si taky kolikrat v hlave prehravala,ze dnes pojedu a nakonec nic,az manzel rekl,ze jestli teda pojedu a taky jsem mela z toho stres i kdyz uz jsem byla pripravena ridit, chtelo jse mi z toho vycouvat,ale pak jsem si rekla,ze stejne jednou musim zacit,tak jsem jela a po chvili uz jsem strach skoro nemela a jak jsem vystoupila mela jsem obrovskou radost,ze jsem to zvladla.na druhy den mi manzel z niceho nic v aute taky rekl,jestli chci ridit ten kousek domu a ja jsem byla ve stresu,ze hned musim jet,ale to uz jsem sla a rekla,ze v prvni vesnici jse zase vystridame,ale nevystridali,proste uz mne to chytlo a chtela jsem to zvladnout ,proste mne to zaclo bavit a to jsem jela jenom 2dny po sobe.ty to budes mit urcite taky tak,vem nekoho kdo ti rekne pojd jdes ridit a uvidis po chvili uz ten strach opadne.strach budes mit jenom jak sednes do auta a par metru,pak uz to bude dobry.musis jse prekonat a sednout
Dajzi, 29.03.2013 11:50:40, IP: ***.***.83.164, #175660
Ahuj,tak jsem dneska jela s tatkou jen kousek k doktorovi a uprimne mi to moc neslo,byla jsem vyklepana a mela strach a kdyz jsme se vraceli chciplo mi to v kopci a vsichni na me cumeli a ja dostala paniku,tata vylezl z auta a rekl at jedu domu sama a nedelam si ostudu,jeste nikdy jsem sama nejela.Tata odesel a ja jela domu kousicek,nechapu proc ,ale najednou jsem nepotrebovala jeho rady jak mam tocit volantem,protoze mam male auticko takze jsem na to nebyla zvykla,jela jsem uplne v pohode a dokonce si doma i zaparkovala,myslela jsem,ze budu mit panicky strach ,ale ten se vubec nekonal....jsem z toho zmatená.
Dajzi, 29.03.2013 11:51:29, IP: ***.***.83.164, #175661
Ahuj,tak jsem dneska jela s tatkou jen kousek k doktorovi a uprimne mi to moc neslo,byla jsem vyklepana a mela strach a kdyz jsme se vraceli chciplo mi to v kopci a vsichni na me cumeli a ja dostala paniku,tata vylezl z auta a rekl at jedu domu sama a nedelam si ostudu,jeste nikdy jsem sama nejela.Tata odesel a ja jela domu kousicek,nechapu proc ,ale najednou jsem nepotrebovala jeho rady jak mam tocit volantem,protoze mam male auticko takze jsem na to nebyla zvykla,jela jsem uplne v pohode a dokonce si doma i zaparkovala,myslela jsem,ze budu mit panicky strach ,ale ten se vubec nekonal....jsem z toho zmatená.
nikiska, 29.03.2013 16:51:20, IP: ***.***.150.189, #175667
No vidíš a uřčitě jsi byla na sebe pak hrdá,že jsi sama pěkně dojela.tvůj táta ti udělal léčbu šokem,prostě najednou jsi musela jet a to tě přinutilo.ja jsem jednou šla kousek sama do krámu,taky mi to chcíplo,ale to jsem jela poprvé po dlouhý době.tedkom jsem jela s celou rodinkou a taky najednou,že jsem stím nepočítala a pak jsem už byla v pohodě,ale měla bych jezdit víc,abych jse do toho opravdu dostala.je pravda ,že jse trošičku jěšte bojím před tím než nasednu do auta,ale pak už ne dokonce jse i těším až budu zase řídít,ale zatím jen po vesnicích.ty jezdíš ve městě?jsou lidi co jezdí raději s někým,kdo jím říka co udělali špatně a pak jsou lidi co jezdí raději sami a to budeš asi ty.možná máš respekt před tátou ,nechceš ho sklamat a nechceš aby viděl ,že jsi vyklepaná atd a proto ti to tak nešlo jako když jsi řídila sama.tak skus jse projet i sama když není provoz a pak ještě s někým a uvidíš ten rozdíl ,pak jse rozhodneš,že jse budeš raději učit sama.
Jana, 30.03.2013 1:06:24, IP: ***.***.99.134, #175679
Dajzi,s tátou radši neezdi,vypadá to,že asi bude dosti nervozní a křičel by na tebe,to by tě hodilo zase zpět,Najdi si radši kamarádku,co bude s tebou v začátku jezdit,nebo kamaráda,přítele a dopředu řekni,že potřebuješ jeho povzbuzení,že jsi fakt ještě začátečník.Pak začni sama-prostě \MUSÍŚ.V myšlenkách si projdi trasu,kam pojedeš,kde máš dát přednost a tak,aby tě cestou nic nepřekvapilo,a jeď !!! Bude tě to bavit.
alka, 06.04.2013 16:28:41, IP: ***.***.152.100, #175915
Ahojky...jsem ráda že jsem našla tyhle stránky... mám za sebou pár jízd v autoškole ale je to pořád stejný..pořád si nepamatuju úkony při řízení .při couvání jsem úplně vedle..jednou zapomenu tohle pak něco jinýho..z jízd chodím vyřízená a s pocitem vlastní neschopnosti...nevím jestli se řídit naučí úplně každý jak se obecně tvrdí...
        Předchozí   1 .. 158159160161162163164 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.