Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

katastrofa, 06.05.2013 23:38:44, IP: ***.***.48.1, #177179
Ahoj Zuzi,proč bys byla blbá , se Ti to jen trošku seklo a pak se to 3x odeslalo , no ..zařadit mi nešlo z důvodu , že jsem nesešlápla spojku až úplně k podlaze a potom to jako by drhlo , víš ...jsem doma totiž nad tím přemýšlela , proč mi to nejde v praxi , když teoreticky postup zvládám dobře a potom mi to docvaklo-že ty málo sešlápneš pedál - jsem si mudrovala a když jsem to potom zkoušela v praxi druhý den tak přesně - JOO-a už mi zařadit jde...víte holky proč to taky nemůžu vzdát??Protože mi to dost ženských nepřeje , jsem prý stará:)..no jasně že jsem,já se za to nestydím,věk už mám,ale neumírám , nééé:))...Zítra...holky zítra..ráno bude- Imodium na průjem a Ibalgin na hlavu:))
katastrofa, 07.05.2013 12:30:42, IP: ***.***.48.1, #177189
Dobré poledne , takže holky asi takhle - jela jsem s tím svým instruktorem , to jsem byla i docela ráda , ALE- přejel jsem málem chlapa na přechodu , který mi tam prostě vletěl , fakt je,že jsem ho neviděla-ano to je průser a to si musím sakra hlídat,najela jsem na obrubník,páč v krizových situacích místo brzda-plyn-a potom mi to 3x chcíplo do kopce..dostala jsem na sebe zlost a řvala jsem na instruktora,ať na mě prostě řve,ať mě seřve jako psa,jenom ať na mě už není tak hodnej,bo to fakt neudělám..ono by mi to seřvání asi pomohlo..takže v pátek mám jízdu a udělám si sama v sobě jasno-tam to hodně přehodnotím a rozhodnu se jak dál ..jestli teda vůbec dál,přehlédnout CHODCE !Ale myslím že tohle si budu pamatovat do smrti,že tenhle kiks už nikdy neudělám..
katastrofa, 10.05.2013 8:45:02, IP: ***.***.48.1, #177274
Dobré ráno , holkýý joooooooooooooooooooooooo.....!!Dneska už to bylo mnohem lepší , byla jsem klidnější takže jsem se lépe orientovala ve značkách, pustila jsem chodce:) a chcíplo mi to jen jednou:)..rozjezdy taky mnohem lepší,jako by jsem překlenula tu dobu zmatkování a teď nastal nějaký přelom,no nechci to zakřiknout,nevím jestli to byl jen momentální úlet,nebo to fakt tak může být..a taky jsem měla jiné auto a prý mi tam ta spojka víc sedí ..ještě si musím hlídat podřazování a hlavně odbočovací pruhy v tom se ještě občas plácám..ono mi to nakonec fakt půjde!!Coooooooo???:))..hezký den,děvčata..
vigi, 10.05.2013 14:02:06, IP: ***.***.225.44, #177287
Tož to víš , že jo...:-)
Janica, 12.05.2013 22:18:02, IP: ***.***.72.114, #177357
Ahoj všem, tak já se tu hlásím jako nová řidička-fobička :-( . Pokouším se podruhé o řidičák, z jedné autoškoly už jsem zdrhla před skoro patnácti lety a tentokrát jsem si zdrhnout zakázala, leč k ničemu to zatím nevede :-( . Krom strachu jsem asi fakt tupá a přemýšlím, jak dlouho se mám ještě namáhat, než bude rozumější se s řidičákem rozloučit :-( . Děs a hrůza...
Janica, 12.05.2013 22:22:52, IP: ***.***.72.114, #177358
Vigi, jestli se tu objevíš :-) ... A ty jsi udělala zkoušky hnedka napoprvé ? Ju ?
Janica, 12.05.2013 22:34:24, IP: ***.***.72.114, #177360
Tak jsem si prolétla pár příspěvků a držím palce Alce a Katastrofě, dál jsem se nedostala :-) . Zítra jdu zase jezdit, to bude opět vzrůšo pro mne i učitele, myslím, že po zkušenosti se mnou bude mít do konce života o čem vyprávět. Už toho mám plný zuby. Celý noci nespim, přejídám se, jsem hnusná na děti, furt bulim, etc. etc. A strach ne a ne se opotřebovat :-( .
vigi, 13.05.2013 10:28:34, IP: ***.***.225.44, #177370
Ahojky Janico, vítám tě do klubu...:-)
Jo, já kupodivu udělala zkoušky hned napoprvé ( i když teda, taky jsem málem vyletěla, jela jsem na zelenou šipku a dostatečně viditelně jsem se nepřesvědčila, že z volného směru nic nejede. Na další křižovatce mi dal takové kapky, že jsem myslela, že jsem dojela...pak mne ještě tahal další půlhodinu, ale naštěstí mne už na ničem nenačapal....) Ale byl to malý zázrak a vím kolik lidí v mém okolí to dělá na třikrát i více ( i mladí kluci). Tam uděláš chybu strašně snadno, k tomu nějaká krizovka (mi třeba najednou vjela do křižovatky rychlá, vůbec jsem ji neslyšela...na jízdách by ti hned řekl, nebo rovnou dupnul na brzdu, na zkouškám musí instruktor mlčet...jenom jsem cítila, jak se mi brzda pod nohou napružila, že byl připravený reagovat....já měla ale super instruktora, snažil se pomáhat...neboj Janico. To dáš. Ale stejně jsou to pak nervy. Já včera po týdnu vyjela, hlavně z tréninkových důvodů, jezdím vždy v neděli ráno, kdy je malý provoz, nebo v sobotu přes poledne....i tak mám strach, hlavně než se trochu rozjedu.... a nejhorší jsou různé nečekané situace, těch je plno (např. cyklistický peleton před kruháčem, sekačka vlekoucí se do kopce, kterou jse měla strach ředjet a za mnou kolona...atd...tak držím pěsti
Jana, 13.05.2013 20:11:47, IP: ***.***.99.11, #177388
Chtěla bych se zeptat těch,co už jezdíte,Jak reagujete na to,když za vámi někdo na vás zatroubí. Mě to teda dost rozhodí,celý den na to myslím,vyloženě mě to štve. Dám příklad,dnes jsem vyjížděla z vedlejší na hlavní a jelikož ještě proti mě jelo auto na hlavní,blikr nedával,že zatáčí,mohla jsem teda jet,ale já ještě chvilku čekala,vždycky ještě přemýšlím,jestli třeba nezapomněl dát blikr, a já bych jela a třeba by jsme se srazlili. No a řidič za mnou začal troubit,že jako už jsem mohla jet. No a prostě měla jsem na něj hrozný vztek. Nebo jsem vyjížděla z kruháče,měla jsem 40,takže jsem se nějak netáhla,ale chlap za mnou kroutil hlavou,to jsem viděla ve zpětném zrcátku. On mě rychle předjel a vyletěl snad 60-kou. Vlastně nic zlého neprovededu,myslím nějakou chybu,ale štvou mě ty namachrovaný řidiči a pak se mi už do toho auta nechce a trvá to pár dní než na to zase zapomenu.Nebo kdyby mi odpověděl zkušený řidič,co mám dělat,aby mě to tak nerozhodilo.Jinak si myslím,že už jsem se naučila jezdit dost dobře i ovládání auta i když začátečník budu ještě hodně dlouho.
vigi, 13.05.2013 20:46:59, IP: ***.***.250.18, #177389
Ahoj Jano,
no já nejsem zkušený řidič...tak nevím, jestli ti poradím.
Ale taky na mne troubí (např. úplně ve stejné situaci, jakos popsala...taky raději počkám, až jsem si jistá, že ten dotyčný nezapomněl dát blinkr. A totéž na kruháči... i když vidím blinkr, raději čekám jestli fakt zabočuje, jestli si to nepopletl, zvláště tam, kde jsou cesty blízko u sebe. Nejvíc mne štve, když troubí někdo, kdo sám nezná předpisy, vjede třeba do pruhu, kde je plná čára a na mne troubí, co jako dělám..(jako čerstvá absolvent mám všechno v okolí vychytáno a mnoho řidičů třeba ta místa nezná...nebo neřeší...na kruháči jedu nejvýše na dvojku, takže určitě nemám ani těch 40. A tam to teda neřeším. A´t si troubí, já se přece nezabiju. No, taky mne to občas rozhodí, pořád přemítám, jestli jsem fakt něco neudělala blbě, ale většinou na to kašlu. Oni si zvedají tlak...a navozují kardiovaskulární problém, tak proč ty...:-)
Janica, 14.05.2013 20:27:52, IP: ***.***.72.114, #177412
Jejda, já až budu mít jednou řidičák, mně už bude snad všechno jedno :-)) . NEŘEŠ JE :-) . Oni dělaj snad horší věci, ne :-) . Co takhle ukázat na ně nějaké méně slušné gesto :-)) ? Mimochodem, sledovat, zda si to řidič s tou bliknou nespletl, je moudré... Já to pletu pořád :-(( ....
katastrofa, 15.05.2013 11:26:17, IP: ***.***.48.1, #177427
Hezký den , děvčata ...božínku zítra opět jízda ..no nevím , no ..zdálo se že stres je odbourán , ale já se normálně OPĚT BOJÍM ...no to mě potěš koště,uvidím uvidím,podám potom zprávu..holky a co testy ...ostrý test hodně prospěla, ale zkoušela jsem cvičný a děs ..takové to stát znamená a různé slovní chytáky..bože to je pořád dokola ...
vigi, 15.05.2013 15:11:14, IP: ***.***.250.18, #177431
Katastrofo, kolik těch jízd ještě maš????
Já už pořád čekám, kdy napíšeš, držte pěsti na zkoušky...:-)
Testy jsou v poho, jasně je to slovíčkaření, ale když si ty otázky vychytáš a dáš si tam záchytné slova, tak to jde.
Jana, 15.05.2013 17:31:11, IP: ***.***.66.111, #177433
Vigi,asi to fakt chce se naučit a myslet si ať mi vleze na záda,ten kdo troubí.Zkusím být sebevědomější.Někteří řidiči jsou fakt zvířata.Vzpomínám,když jsem dělala autoškolu a na kžižovatce v kopečku mi to chcíplo a řidič za námi začal troubit,ale fakt dlouze troubit.No to bylo něco pro učitele.Ten vystoupil,šel k němu,otevřel mu dveře a že jestli nezná silniční předpisy.Že neví jak se chovat,když jede za vozidlem autoškoly.Že mu klidně přivolá policajty,aby ho osobně poučili.A křičel na něj.No chlap ani nepípnul a my odjeli.Měla jsem takovou radost,že jsem se rozjela do kopečka snad v jedné vteřině.
Aneta, 15.05.2013 20:47:10, IP: ***.***.241.11, #177438
Ahojky holky, musíte mi poradit nebo se z toho zblázním. Nevím jak se toho strachu zbavit jezdím denně ráno i odpoledne do školky a do práce, už asi tři roky, ale ten strach mě pořád nepřechází a nevím si s ním rady. To, že na mě občas někdo zatroubí, že jsem nebyla rychlá podle jeho představ mi je jedno - řeknu si, že je to blbec, ale nejvíce mě děsí to, že bych někomu ublížila. Pořád se strachuju, jestli jsem cyklisty nebo chodce objela dostatečně daleko. Nemyslím si, že bych je porazila čelně, toho si asi člověk za volantem všimne, ale mám strach, že jsem je neobjela dostatečně a zda jsem je třeba nezachytila zrcátkem nebo bokem auta a né vždy je čas kouknout se do zpětného zrcátka (pro kontrolu). Nejvíce mě děsí to, že bych si toho třeba ani nevšimla a klidně bych jela dál. Nejraději bych přestala jezdit úplně aspoň bych přestala mít výčitky svědomí, ale bohužel to nejde. Do práce to je dost daleko, bez auta to nestíhám a o práci přijít nechci. Prosím poraďte mi. Jsem zoufalá.Díky.
        Předchozí   1 .. 161162163164165166167 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.