Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

katastrofa, 19.05.2013 21:26:24, IP: ***.***.48.1, #177568
Vigi , nebudeš mi to věřit,ale já ty jízdy normálně NECHCI počítat!Jinak máš pravdu,chvála poloviční úspěch..víš,mě to zaskočila,zatím jsem všechno zvládla..možná je to i takový pocit méněcennosti,že jsem tam nejstarší..vzpomínám na to,kolik lidí si ťukalo na čelo,že neumím jezdit na kole , když mi bylo 52 let..a mlátili se fo hlavy,když jsem řekla,že se to v tom věku ještě chci naučit..spadneš,něco si zlomíš a je to jiné než u mladého člověka, varovali..sedla jsem na kole a stačilo pár minutek , ted jezdím po silnici , terény, vyšlápnu kopec a to nemám žádné super kolo..je to paráda relax,jezdím denně na kole do práce,jezdím i v zimě,ze začátku jsem spadla několikrát,z kolena mi crčela krev,ale asi mám štěstí,nic nikdy zlomeného,sedla jsem znovu a jela dál..kroutí hlavou i ženský o dvacítku mladší..a mě to kolo hrozně baví..ale u auta jsem se zasekla,no asi se víc bojím o život,ne svůj , ale život druhých,znám ten pocit beznaděje a smutku,mám jiné hodnoty,hlavně chci zdraví peo své nejbližší,hrozně se pořád bojím o manžela,hned se vyděsím,jak ho někde zabolí,že se nemoc vrátila,bojím se že mi zase umře další dítě,prostě se pořád teď bojím..víš,já fakt nefňukám,ale tohle je můj život,tak to tak píšu jak to je...já to musím dokázat, že jo ??
katastrofa, 19.05.2013 21:28:22, IP: ***.***.48.1, #177570
..omluva za překlepy ...
vigi, 19.05.2013 21:58:31, IP: ***.***.250.18, #177571
Samozřejmě, že to musíš dokázat. Takový silný člověk jako ty!
S tím kolem jsi fakt dobrá. já taky jezdím hodně na kole, zvláště posledních 10 let. Do práce, do obchodu, přes město, přes křižovatky...
Přes město jsem se kdysi bála, vždycky jsem přes křižovatku raději zeslezla, přešla po chodníku. Ale postupně jsem si zvykla a fičím jak namydlený blesk, zima léto. Zvláště všechny nákupy jsem tak zvládala (bez řidičáku to jinak nešlo), manžela autem jsem nechtěla tahat. Rychleji jsem to měla, když jsem ráno vyrazila sama na kole. Prostě to bylo jenom o vyježděnosti. A já si myslím, že autem je to podobné (jenom člověk jede rychleji, takže se musí rychleji rozhodnout. Mi dělá dost velký problém odjadnout (třeba jestli se můžu řadit do pruhu, nebo je už to auto v souběžném pruhu tak blízko, že mne nehodlá pustit, ale předjet. Prostě vzdálenosti. A couvání, to je případ sám pro sebe...:)...nemám prostorové vidění, jsem tupozraká, takže vše odhadují zkušeností. No a zkušenost v aztě teda ještě nemám.
Katastrofo, já si osobně myslím, že jsi šikovná, že ti to jde ( resp. že děláš zcela totožné chyby, jako většina ostatních). Takže hlavu vzhůru.
Zkoušelas to třeba doma jenom tak na nečisto v garáži?
(To jsem taky dělala, vlezla jsem si do manželova auta a řadila, brzdila atp. přidávala plyn. Vše, jako v reálu, akorát se zhasnutým motorem a zavřenou garáží...:)
A jsi z velkého města? Třeba dělat řidičák v Praze, to musí být síla (ale zase se to člověk asi naučí).
No, prostě to udělat musíš!! Jak jsem ti psala, já měla nervy z každé jízdy, která mne v autoškole čekala (zatímco jiní frekventanti - to nepochopíš - se TĚŠILI!!!.
katastrofa, 21.05.2013 10:24:37, IP: ***.***.48.1, #177587
Ahoj holky,ahoj Vigi, no jsem se dívala,že už mám jen tři jízdy bože můj :(..ne , jsem z města malého na jihu Moravy, jinak když jede manžel v autě , tak přesně vím,co má kde udělat , kde dát přednost ...a v autoškole si neumím ani stáhnout okýnko :)..no chápeš to ??????
vigi, 21.05.2013 10:32:42, IP: ***.***.225.44, #177588
Chápu...:-)
Na co ti je okýnko...:-) Já se to taky naučila až na poslední chvíli, a to jenom proto, že na magistrát (kde jsou komisaři) se jede přes závoru a musíš si z okýnka nechat vyjet lístek.
Já si na SVÉM!!! autě (které mám už skoro dva měsíce) nebyla schopna v neděli zapnout klimu, takže jsem a jela a lilo ze mne (teda pak jsem zvládla za jízdy alespoň to okýnko...:)
katastrofa, 21.05.2013 22:13:41, IP: ***.***.48.1, #177601
..no na co ..chtěl to po mě instruktor ...hodin jako na kostele a já zase nezaberu páč ráno jedu ...
alka, 22.05.2013 8:21:58, IP: ***.***.152.100, #177605
Moc Tě katastrofo obdivuju jak se snažíš...já neudělala zatim nic...nemám už ani náladu ani odvahu to podstupovat znovu....
katastrofa, 22.05.2013 10:17:51, IP: ***.***.48.1, #177612
Dobré poledne děvčata, alko neblbni !Víš kolikrát v životě já si tuhle větu řekla ..to není o obdivu,vůbec mě nemáš proč obdivovat,já jen měla hroznou smůlu v životě,takovou , že jsem si řekla a to mnohokrát-já už dál nemůžu , nebaví mě život...víš co všechno člověk přežije a jde dál,protože musí?Víš kolik lidi mě odsuzuje,že si dovolím dál žít ,když mi zemřel syn?Ale CO mám dělat,on už nikdo nevidi to noční bulení do polštáře,on nikdo neví,že i když se směješ,můžeš uvnitř plakat..a proč někdy jedna rána nestačí a vzápětí přijde další ...tak co je to taková autoškola,zvládneme to ..a potom BUDEME JEZDIT!Dneska jsem měla jízdy holky a přijel jiný instruktor,no to byl šok..a BYLO TO LEPŠÍ!Nepeskoval mě,trpělivě vysvětlil co a jak a já JELA a myslímže docela dobře...ano,je to taky o přístupu,za 14 dní - asi tak-dělám zkoušky, když ne napoprvé,tak to dokážu později...musím,život mi dal tolik ran a nemůže být pořád zataženo,někdy přece to slunce vyjít musí..
westhmichal, 23.05.2013 9:08:12, IP: ***.***.132.20, #177635
Katastrofo,vy to určitě uděláte nebojte.Vidíte jiný instruktor jiný přístup.Je to všechno jen v lidech.Nakonec uvidíte až překonáte počáteční obavy tak z vás bude dobrá řidička.
Přeji hodně zdaru a držím pěstičky.
Michal
katastrofa, 01.06.2013 17:35:47, IP: ***.***.48.1, #177908
..
katastrofa, 01.06.2013 17:37:05, IP: ***.***.48.1, #177909
lidíííííííííííííííííííííííííííííí , kde jstééééé , už to konečně tady jde , co nového , povídejte , mě čekají brzo už zkoušky , pomoooooooooooooooooooooooooooooooc!!
katastrofa, 03.06.2013 9:04:23, IP: ***.***.48.1, #177947
..nejde mi to pořád ...trápím se jako blb..:((
Zuzka, 03.06.2013 17:31:38, IP: ***.***.252.58, #177960
Katastrofo,neboj ty to zvládneš,to jsou jen nervy. vždyt jsi říkala,že je to lepší. Tak hlavně klídek.... Budu držet pěsti už víš kdy máš zkoušky?
katastrofa, 03.06.2013 19:57:13, IP: ***.***.48.1, #177964
Zuzi už za deset dní ..dneska mi to zase nešlo , a ještě ta technická k tomu ...no nevadí , jsem smířená s tím , že budu opakovat ...fňuk...
vigi, 04.06.2013 9:57:52, IP: ***.***.225.44, #177968
Jaká technická,Vždyť ta se už od ledna nedělá.
Já dělala zkoušky v únoru: jízdy + testy.
Nic víc. Dle nového zákona.
        Předchozí   1 .. 164165166167168169170 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.