Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

máca, 22.04.2013 19:59:10, IP: ***.***.131.18, #176521
Ahoj všem vystreslým řidičkám!Náhodou jsem narazila na tuhle diskuzi a zírám,že je taky někdo,jako já,co se nedokáže uklidnit,před jízdou v noci nespím a trpím průjmama:-) při jízdě stačí jeden kix a totálně mě to rozhodí na další dva dny, řidičák mám cca 15let,začínám asi po páté,chtěla jsem moc jezdit,ale pak jsem to nakonec vzdala...Jednak nepotřebuju denně jezdit,mám práci tady kousek a nákupy 1 až 2 týdně,tím jsem se prostě nerozjezdila..A manžel, to je brzda,snaží se být klidný,ale stejně nakonec končíme hádkou..Prý nepotřebuji automat,ale jiný nervy..Sním o tom,že třeba za dva,tři roky už nebudu mít fobii z řízení, tedy pokud to zase nevzdám...:-(
katastrofa, 24.04.2013 10:46:14, IP: ***.***.48.1, #176742
Ahoj,tak zítra zase jdu ...jídlo už teď mi nechutná , no já řidičák několikrát opakovat,tak se rozpadnu, mých 50 kilo to nezvládne :))...kdyby alespoň zaparkoval tak , že bych nemusela vycouvat, to je stres hned na začátku ...ženský já nepiju , ale až ten papír udělám,já se opiju ....:)))))...snad ...teda...
vigi, 27.04.2013 21:51:55, IP: ***.***.250.18, #176864
ahoj katastrofo, tak jak to jde...:-)
Určitě řidičák uděláš, ale tím to teprve všechno začíná. Já si taky říkala, hlavně ho mít a pak se pomalu do toho dostanu. Jenže pak jedeš sama a není tam nikdo , kdo by případně ten pedál zmáčknul. Dneska jsem jela sama ráno do obchodu...jo, ušlo to, párkrát jsem při řazení zaškubala autím, ale nebyl tam manžel , nemohl kritizovat. A pak jsem vyrazila večer k mamce. Už zaparkovat byl horo, myslím, že se okolí bavilo, jak jsem se snažila nacouvat jakž takž rovně (couvala jsem s poměrně frekventované cesty, takže nebyl moc čas na nějaké špekulování) Pečlivě promyšlená a zvolená cesta tam (co nejbezpečnější pochopitelně) byla stejně v háji, protože cestu zablokovalo auto a nákladˇák, kteří se rohodli opravovat krajnice (samozřejmě na mé straně, takže riskantní předjíždění v provozu) no a pár dalších chuťovek, které přinese samotný provoz. Prostě, i když myslíš, že máš vše promyšlené, vždy se něco může semlít a musíš reagovat. jo, zvládla jsem to, ale že bych se nějak opájela pocitem sebevědomí to teda ne. Spíše mne děsí, jak malá dušička ve mne byla...no prostě, snaž se hodin autoškoly využít maximálně, donuť se jet do toho nejvyššího provozu. Když budeš sama, bude to mnooohem horší. Zatím ahojky!
katastrofa, 27.04.2013 22:54:50, IP: ***.***.48.1, #176867
Ahoj vigi, no často uvažuji o tom,jestli by fakt nebylo lepší to vzdát ...ještě jsem nikdy nic nevzdala , jsem tvrdohlavý štír a překvapuje mě , jak blbě zvládám provoz , křižovatky ...asi jsem už senilní , bo co ...já se ve městě tolik stresuji ...vždyť učit se jezdit na kole ve věku 52 let taky není to pravé ořechové a jak jsem to zvládla ..no nevím nevím a váhám...ale zase ty peníze jsem do toho už vložila...uvidím ještě .(
alka, 28.04.2013 11:20:05, IP: ***.***.152.100, #176882
Přesně tak jsem na tom ...nenapadlo by mě že mi to takhle nepůjde...připadam si na silnici jako mimozemšťan...po tom co mě totálně učitel celou cestu zesměšňoval jsem se tam 14 dní vůbec neukázala ..nevim co dál..a taky je mi líto těch peněz..tak jsem se těšila že budu jezdit sama....
katastrofa, 29.04.2013 22:00:21, IP: ***.***.48.1, #176940
..a tak to teda NE !!!Přece to sakra nevzdáme ...víš ty co , budeme o ten papír pitomej bojovat ať se děje co se děje ...jedu ve čtvrtek a takhle odhodlaná ...potom podám info , jak to dopadlo ...hezký večer děvčata ...
Vigi, 30.04.2013 8:41:12, IP: ***.***.250.18, #176943
Jejdanánky, holky, jasně že to nevzdávejte. Stejně pocity beznaděje měla ( a má hromada z nás). Stejně jsem na tom byla já (až na to, že jsem měla perfektního učitele jízd...za to manžel mi to občas dává vyžrat).
Alko, přece se nenecháš ponižovat!!! Řekni mu své! Ty si ho přece platíš!
Tak držím pěsti.
Já jsem poprvé absolvovala samostatnou jízdu se svým hafanem (bernský salůašník)...to je hlavní důvod, proš jsem chtěla auto, abychom mohly ( je to fenka) vyrážet spolu dál do příroy. Jela jsem v 6 ráno, abych se vyhnula provozu (stejně se mi všude motaly traktory .-) Ale zvládly jsme to obě, Cindy byla nadšená a vzorná spolujezdkyně (hlavně mi toho nekecala). Samo, bojím se pořád, před každou jízdou, ale postupně to snad přejde. Průjezd městem ve špičce, to jsem ještě neriskla...:-)
Zuzka, 01.05.2013 16:11:37, IP: ***.***.252.58, #177003
Alko a Katastrofo nevzdávejte to!!!Všechny vaše pocity beznaděje znám a asi i hodně z nás,které na tyto stránky chodí.Jsme starší jde to huř jak za mlada,chce to víc jízd,stojí to hrozný prachy,ale jestli to opravdu chcete,tak to dáte!!!!! Tak zpět a bojujte s tím!!!! Přeju štěstí a klid při jízdách.
Zuzka, 01.05.2013 16:12:32, IP: ***.***.252.58, #177004
Alko a Katastrofo nevzdávejte to!!!Všechny vaše pocity beznaděje znám a asi i hodně z nás,které na tyto stránky chodí.Jsme starší jde to huř jak za mlada,chce to víc jízd,stojí to hrozný prachy,ale jestli to opravdu chcete,tak to dáte!!!!! Tak zpět a bojujte s tím!!!! Přeju štěstí a klid při jízdách.
katastrofa, 02.05.2013 16:08:01, IP: ***.***.48.1, #177036
UB- úplně blbá - vždy po jízdě tento pocit mám ..a doma se mi chce brečet a stydím se za to , že tu autoškolu snad vůbec neudělám :((...no teď už to nevzdám , to je jasné , to by byla moje prohra ..když už prohrát , tak s plnou parádou ...
vigi, 02.05.2013 16:53:16, IP: ***.***.250.18, #177039
Ale houby! Žádné UB si nepřipouštěj!.
No, souhlasím s tebou, že je blbé, když máš mezi jízdami velké proluky. Já si autoškolu dělala (tedy část jízdy, předtím ještě 23 týdny teorie) já to dělala tak za 6 týdnů. Jezdila jsem minimálně 2x týdně a vždy dvouhodinovky.
Vím, že když jsem jednou měla mezeru týden, tak jsem byla úplně marná.
Jo, taky jsem trénovala na sucho (pokud máte doma nějaké auto) sedla jsem si a mačkala spojku a řadila různé stupně atp.Abych pak měla jistotu, kde je který stupeň a zautomatizovala si tu spojku.
Takže je fakt, že na to nezapomínám...(ale už se mi stalo, že jsem si popletla brzdy a plyn, což může být fatální. Naštěstí jsem přitom měla vymáčklou spojku, takže se vlastně nic nestalo. Taky jsem si jízdy přikupovala. Zkus si to zařídit, aby si je měla častěji.
Upřímně, jak to tak tady čtu, tak výběr autoškoly je asi to nejdůležitější. A na to jsem měla štěstí. Učitel mi vycházel maximálně vstříc.Určitě tam dám i mladšího syna. jinak, to že se neorientuješ tak rychle v provozu, to je normální. Já jsem před každou křižovatkou nahlas hlásila: Tady dám přednost zprava, že tady musím pouštět chodce, tady si hlídám protisměr. A učitel řekl buď ano, nebo ne.Hlavně se nauč to auto ovládat. Jo a jsi z velkého města?
Já ze 70 000, já si na googlu projížděla všechny zapeklité místa virtuálně, posadila jsem si na cestu toho panáčka a už jsem jela a koukala na šipky, značky apod.
Zuzka, 02.05.2013 18:38:57, IP: ***.***.252.58, #177048
Katastrofo nezoufej, ja jsem na tom byla uplně stejně.Pocit,že snad nejsem normální, že to neudělám,musíš se zabejčit a hlavně nějak zklidnit i když já jsem se taky něco nabulela,to je tím,že už jsem na to byla stará,ale pujde to věř mi.Třeba bude dobře,když s tebou pojede jiný instruktor,někdy to pomáhá.Mě pomohla i změná a.š...I když ten první byl hodný,neřval na mě,ale nějak jsme se zasekly a nešlo to dopředu...druhý byl komunikativnější,ale sem tam i řval,že mě zacaly tect slzy i v autě...ale já ti nevím víc vysvětloval funkci spojky,kdy a proč a vubec vše co mi bylo nejasné až se mi rozsvítilo,asi bych to bez něj nedala.Víš já šla do a.š.a věděla jsem,že má auto 4 kola,někde brzdu,spojku a plyn,No byl to mazec,co ti budu povídat,ale já to moc chtěla. Takže Katastrofo nezoufej ty to dáš!!!!!!Jsou to nervy,ale dokážeš to,já ti věřím........
Zuzka, 02.05.2013 18:39:36, IP: ***.***.252.58, #177049
Katastrofo nezoufej, ja jsem na tom byla uplně stejně.Pocit,že snad nejsem normální, že to neudělám,musíš se zabejčit a hlavně nějak zklidnit i když já jsem se taky něco nabulela,to je tím,že už jsem na to byla stará,ale pujde to věř mi.Třeba bude dobře,když s tebou pojede jiný instruktor,někdy to pomáhá.Mě pomohla i změná a.š...I když ten první byl hodný,neřval na mě,ale nějak jsme se zasekly a nešlo to dopředu...druhý byl komunikativnější,ale sem tam i řval,že mě zacaly tect slzy i v autě...ale já ti nevím víc vysvětloval funkci spojky,kdy a proč a vubec vše co mi bylo nejasné až se mi rozsvítilo,asi bych to bez něj nedala.Víš já šla do a.š.a věděla jsem,že má auto 4 kola,někde brzdu,spojku a plyn,No byl to mazec,co ti budu povídat,ale já to moc chtěla. Takže Katastrofo nezoufej ty to dáš!!!!!!Jsou to nervy,ale dokážeš to,já ti věřím........
Zuzka, 02.05.2013 18:39:37, IP: ***.***.252.58, #177050
Katastrofo nezoufej, ja jsem na tom byla uplně stejně.Pocit,že snad nejsem normální, že to neudělám,musíš se zabejčit a hlavně nějak zklidnit i když já jsem se taky něco nabulela,to je tím,že už jsem na to byla stará,ale pujde to věř mi.Třeba bude dobře,když s tebou pojede jiný instruktor,někdy to pomáhá.Mě pomohla i změná a.š...I když ten první byl hodný,neřval na mě,ale nějak jsme se zasekly a nešlo to dopředu...druhý byl komunikativnější,ale sem tam i řval,že mě zacaly tect slzy i v autě...ale já ti nevím víc vysvětloval funkci spojky,kdy a proč a vubec vše co mi bylo nejasné až se mi rozsvítilo,asi bych to bez něj nedala.Víš já šla do a.š.a věděla jsem,že má auto 4 kola,někde brzdu,spojku a plyn,No byl to mazec,co ti budu povídat,ale já to moc chtěla. Takže Katastrofo nezoufej ty to dáš!!!!!!Jsou to nervy,ale dokážeš to,já ti věřím........
katastrofa, 06.05.2013 23:30:04, IP: ***.***.48.1, #177178
Dobrý večer , vigi prosím , kde je to na googlu , já to nemohu najít ...šmarjááá zítra zase jdu na popravuuuu .....
        Předchozí   1 .. 160161162163164165166 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.