Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde. Rozumím    

Diskuse - Fobie z řízení auta

vigi, 11.04.2013 22:24:03, IP: ***.***.250.18, #176123
Ahoj Jahůdko, no upřímně, sama jsem ještě nejela. Taky se odhodlávám. Zatím jsem toho zase tolik nenajezdila, hlavně o víkendu. Ale nepřálo počasí (máme letní gumy a na ostravsku bylo ještě nedávno boží dopuštění. Já celkem ten strach ze samostatné jízdy pojmenovat umím. Např.: co když mi to najednou chcípne (ideálně na frekventované křižovatce) a já nenastartuju. Co když neodhadnu předjíždění a potáhnu se za nějakým traktorem a za mnou nekonečná fronta nervozních troubících řidičů. Co když se obecně cokoliv porouchá a já nebudu vědět co a jak. Co když nezaparkuju (pomíjím supermarket...tam snad zaparkuju...:-) No, takových "co když" mi leží v hlavě dost. Jo, ale rozjezdy do kopce už zvládám bezvadně. i do příkrého, bez ručky...takže samostatná jízda snad taky příjde. Dám vědět.
katastrofa, 19.04.2013 10:43:43, IP: ***.***.48.1, #176368
je to vážně se mnou katastrofa ...:(
katastrofa , 19.04.2013 10:46:41, IP: ***.***.48.1, #176369
abych to teda upřesnila ...začala jsem si dělat řidičák , nikoliv z nudy , bohužel z nutnosti a bohužel jsem už docela stará :(...staršně se snažím , ale mám pocit , že jsem snad nějak mentálně postižená :) , nebo co ...už mi to docela šlo , ale dnešní jízdu ...jsem prostě doma obrečela ..já to nedám ...
vigi, 19.04.2013 12:00:19, IP: ***.***.225.44, #176374
Co to je podle tebe dost stará?
Já si dělala řidičák taky teprve teď, ve 45. Taky ne z nudy, ale nechci být závislá. To je dnes jako třeba neumět pracovat s PC (ale tam to asi umím pořád lépe než s autem...:)...hele žádný učený z nebe nespad. chlapi v autech lítaj, co se narodí, tak ji to jde prostě lépe (a to taky ne vždy).
katastrofa, 19.04.2013 13:49:19, IP: ***.***.48.1, #176382
..no víš , mě je už 56 :(...všechno jsem vždy zvládla , na kolo jsem sedla poprvé , když mi bylo 52 let , stačilo pět minut a jezdím všude a jezdím dobře, nestačí mi ani daleko mladší ročníky ..zvažuji , že to prostě vzdám ...jenže mám vážnou nemoc blízkého člověka no a znáš to - neustálé lékařské prohlídky , občas nějaký ten ne moc příjemný zákrok a bez auta to nejde ..PC a pod. mi problém nedělá , to fakt zvládám , ale křižovatky třeba ...nevím co dřív , kdo má honem přednost , rychle zařadit potom jsem ve stresu a dělám jednu chybu za druhou ...fakt nevím , vzdát to raději hned , mám deset jízd , nebo ještě počkat ....
katastrofa, 19.04.2013 13:54:39, IP: ***.***.48.1, #176383
...jen takové blbost - řazení , jo ...vím zcela přesně postup , vím jak zařadit a kdy zařadit jedničku , dvojku ...jenže v praxi to nedotáhnu do konce ...zařadím neutrál ...no prý je to o věku , chce to hlavně praxi , čas , že už starší člověk nemá takovou koordinaci , cit ...mám často chvíle , kdy jsem rozhodnutá - končím ...potom mám zase dobu , kdy se s tím chci tolik poprat a říct si - sakra , nejsi přece úplně tupá , zvládneš to .....no nevím , no ...
Ika, 19.04.2013 18:55:33, IP: ***.***.56.241, #176396
katastrofo, když pročteš příspěvky 3 roky zpátky najdeš i můj. Řidičák 36 let v kabele a jezdit začala až když mě život donutil. V 60 jsem začala s kondičkami, jezdím jen 3 trasy a to jen na letních gumách. Vždy se na jaře "třepu" ale pomalu se uklidňuji a říkej si: mladá, půvabná, svěží a VŠE ZVLÁDNU! Hodně elánu a šťastné pořízení
katastrofa, 19.04.2013 20:43:00, IP: ***.***.48.1, #176403
..jenže ty jsi ten řidičák přece jen už měla ..a děkuji za povzbuzení , v květnu mám závěrečné zkoušky , tak se ozvu , jestli mě teda do té doby netrefí :)))).....(nebo instruktora)
alka, 20.04.2013 6:35:48, IP: ***.***.152.100, #176408
Milá katastrofo jsem na tom úplně stejně...taky nejsem úplně nejmladší řidičák potřebuju ale řízení zvládám bohužel stejně..před týdnem jsem měla poslední jízdu,učitel byl hodně nepříjemnej jet se mnou je prý zážitek přišla jsem s pláčem ..na další jízdu už jsem si netroufla..mám za sebou osm jízd..a nevim co dál..manžela to moc mrzí a mě taky....
vigi, 20.04.2013 17:26:13, IP: ***.***.250.18, #176430
Milá katastrofo, prostě to taková katastrofa není. Neboj!!! Já to před křižovatkou vnímám stejně, nevím co dřív. Jo, testy, ty jsem měla na 100%, tam je času hromadu si promyslet, kdo má přednost. Ale neboj. První krok je mít ten řidičák v kapse. A pak bude ještě další cesta, rozjezdit se. Já minulý týden jela z Opavy do Olomouce a zpět. Kupodivu se to dalo (ale zatím stále s manželem po boku). Pak týden do auta nesednu a je to skoro jako od začátku (viz dneska, cvičná hodinová jízda po okolí). Rozhodně to nesmíš vzdát! A ještě k učiteli v autoškole: já měla super chlapa. Pokud je nějaký nepříjemný, tak se nenech vyvést z míry. Ty si ho platíš a ty se učíš. Klidně si připlať hodiny, já si taky připlácela..
jo a na kole, to taky drandím přes město bez problémů, přes nejhorší křižovatky. Strach nemám. Jenže na kole, když je nejhůř, tak seskočíš a nějak to obejdeš. To z autem nejde, takže představa, že mi někde škytne a už nenastartuje je dost děsivá noční můra.
vigi, 20.04.2013 17:31:22, IP: ***.***.250.18, #176431
Alko! Nevzdávej! Jak jsem říkala katastrofě, připlať si jízdy. (máš počítám dvouhodinovky, takže 16?) I to ještě nic není, kde je celkových 28.
A pokud myslíš 8 x 45 minut, tak to bych už vůbec nezoufala.
Vem si , jak dlouho ti naši chlapi jezdí. 30-40 let. Tak je jasné, že my to za pár hodin těžko budeme umět jako oni.
(Tedy, ono se mi to kecá, ale taky mi to nijak extra nejde, ale prostě to nepoložím! Zítra jsem odhodlaná vyrazit sama. Je neděle, ráno, žádný provoz. Pokud ovšem toho mého punťu nezruším už při výjezdu z garáže...:-)
alka, 20.04.2013 19:21:41, IP: ***.***.152.100, #176432
Taky jsem přemýšlela o změně autoškoly nechat si vystavit potvrzení a dodělat to jinde ...máte s tím někdo zkušenost? Děkuju
katastrofa, 21.04.2013 10:06:52, IP: ***.***.48.1, #176444
Dobré ráno , děkuji vám holky za povzbuzko :), zítra mám ráno jízdy , páč mám volno v práci,tak uvidím , už teda mám noční můry a zdá se mi o různých katastrofách ...manžel je profesionální řidič,takže jezdí dobře,ale bohužel jak jsem již uvedla - vážně onemocněl , je po operaci , teda už 4 roky , ale neustále kontroly a léky , už se mu moc jezdit nechce..když před lety onemocněl a byl v nemocnici , umíral mi na konci republiky syn ..a nebyl nikdo , kdo by skočil do auta a odvezl mě k němu se rozloučit :(.....ono auto prostě dneska potřebuješ k životu a ne že ne ...a vůbec jak přijde nějaká nemoc a jsi odkázaný jen na autobus ...to prostě nejde ...mimo obec jezdím hodně dobře , nekličkuji,vím kdy a jak zařadit , ale jak se dostanu k provozu ...ono je to taky tím,že si nejsem jistá,jak honem jet , kudy jet a kdo má přednost ....ale uděláme to , že jo , holky ??,:)
zuzka, 21.04.2013 20:10:42, IP: ***.***.252.58, #176454
Alko já s tim zkušenost mám a myslím,že jsem udělala dobře.Odjezdila jsem celou a.š.v jedné,a stále jsem nemohla udělat zkoušku=jízdy.Testy napoprve na plný počet.Nějak jsem nemohla pochopit jak mi to instruktor vysvětluje,Blbla jsem se spojkou sem tam zkopala křižovatku.....a byla z toho hotová.Pak jsem se prehlásila jinam a tam mi to asi vysvětlovali tak,že jsem tomu rozuměla,odjezdila jsem ještě dost hodin,ale udělala hned při první zkoušce v jine a.š..Nemysli i já jsem chtěla stokrát zkončit a bulela jak malá holka,ale nechtěla jsem to vzdát.Ja mi 55 a zkoušky jsem dělala vloni v unoru,od té dody jezdím hlavně do práce.Strach mám stale,ale taky je to jak kdy,odjezdila jsem i zimu i smyk jsem si zkusila,ale ta uplná jistota to neni.Tak se drž hlavu vzhuru a NEVZDÁVEJ TO!!!!Ono to pujde uvidiš.Katastrofo,pro tebe to platí také to by v tom byl čert abyste to neudělali!!!!!!!
katastrofa, 22.04.2013 9:44:47, IP: ***.***.48.1, #176474
Hezký den přeji , tak to mám dneska za sebou,už vím jak se cítí člověk odsouzený k popravě :), moje pocity před jízdou .Dneska to bylo snad trošku už lepší,ještě si musím uvědomit , že při odbočování dáme směrovku a hlavně se ZAŘADÍME do odbočovacího pruhu , to prostě neudělám často a pak to fiknu ráz na ráz...když přede mnou jede auto stejným směrem , je to nejlepší , držím se ho jako klíště:)...já prostě nejezdím špatně, ale špatně se vyznám ve značení , jestli mi rozumíte ...chce to praxi a čas ..UF,uf,uf..:)
        Předchozí   1 .. 159160161162163164165 .. 175      Následující
Přidat příspěvek k tématu Fobie z řízení auta
Jméno či přezdívka:
E-mail:
Nadpis:
Text příspěvku:
Upozornění: Je zakázáno vkládat příspěvky odporující českým zákonům, např. vyhrožování usmrcením nebo újmou na zdraví (viz § 353 Nebezpečné vyhrožování), případně jakékoliv nabídky nebo poptávky po kterýchkoliv léčivých přípravcích. V případě příspěvků odporujících těmto pravidlům i ostatním platným zákonům veškeré informace vedoucí k identifikaci Vaší osoby předáváme Policii ČR, případně Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.
Aktuálně v diskusích
1.5.10:06
383 reakcí

Punčochy a muži

Silonky zásadně oblékám jako první kus oblečení a na ně pak teprve boxerky nebo trenky. Ponožky si taky přeci navlékáte na silonky a ne naopak.

Jarek
30.4.19:24
33 reakcí

Jak ošetřit zlomené žebro

Moc prosím, dcera si zlomila 8zebro,vlevo,proč ji rentgenovali pravou stranu? není to omylem?

Olina
30.4.13:20
15 reakcí

Podpora erekce

Ze své zkušenosti můžu doporučit Erectan FORTE, který funguje okamžitě. Prostě ho pak budete mít zase tvrdého jako hrom.

Daniel
29.4.21:47
3 reakcí

Smetanové krémy

Za mě je taky Bobík nejlepší, hlavně se podívejte na složení - je z poctivé smetany a tvarohu.

Lída
29.4.21:03
5 reakcí

Svačinky pro děti

Moc děkuji za komentáře - kapsičky od Sunaru určitě zkusíme, líbí se mi složení a navíc je maminky na internetu hodně chválí.

Anna
Přihlaste si odběr našich novinek:
E-mail: 
Z odběru se můžete vždy odhlásit na této stránce.